Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Qrendi Temples

Najčastejšie otázky a odpovede Malta Qrendi Temples


Najčastejšie otázky a odpovede o Malténskych chrámoch v Qrendi:

1. Čo sú Malténske chrámy v Qrendi?
- Malténske chrámy v Qrendi sú starobylé megalitické chrámy vystavané v období medzi 3600 a 2500 pred Kr. Sú to jedny z najstarších dochovaných kamenných konštrukcií na svete.

2. Kde sa presne nachádzajú Malténske chrámy v Qrendi?
- Tieto chrámy sa nachádzajú v dedine Qrendi na Malte, malom ostrove v Stredozemnom mori.

3. Aký je vstupný poplatok a otváracie hodiny pre Malténske chrámy v Qrendi?
- Vstupný poplatok je zvyčajne malý, približne 6 eur. Otváracie hodiny sa líšia v závislosti od ročného obdobia, ale všeobecne sú otvorené pre verejnosť väčšinu dňa.

4. Koľko Malténskych chrámov sa nachádza v Qrendi?
- V Qrendi sa nachádzajú dva Malténske chrámy - Hagar Qim a Mnajdra. Oba sú významné pre svoju unikátnu architektúru a historický význam.

5. Ktorá je najznámejšia časť Malténskych chrámov?
- Najznámejšou časťou je kruhová otvorová svätyňa v chráme Hagar Qim. Je to symbolická miestnosť s rôznymi mýtickými a náboženskými významami.

6. Je možné sa dostať do Qrendi a navštíviť chrámy verejnou dopravou?
- Áno, je možné sa dostať do Qrendi autobusom z hlavného mesta Valletty. Cesta trvá približne 30 minút.

7. Aké ďalšie turistické miesta sa nachádzajú v blízkosti Malténskych chrámov v Qrendi?
- V blízkosti sa nachádza ďalší zaujímavý megalitický chrám - Ġgantija, a tiež krásna prírodná rezervácia Blue Grotto, kde si môžete vychutnať loďou jazdu pod skalami s krásnym modrým morom.

Tieto otázky a odpovede by mali pomôcť uviesť niektoré základné informácie o Malténskych chrámoch v Qrendi.


Ubytovanie Malta Qrendi Temples


Ak hľadáte jedinečné miesto na pobyt na Malte, neváhajte sa ubytovať v blízkosti Temples v Qrendi. Toto miesto je nezvyčajné nielen v historickom zmysle, ale aj z pohľadu architektúry a krásneho výhľadu na okolitú krajinu.

Qrendi Temples sú Staroveké megalitné chrámy a sú považované za jedno z najimpresívnejších miest posvätných kultov na Malte. Chrám bol postavený pred viac ako 5000 rokmi a je jedným z prvých náboženských miest na svete.

V súčasnosti sú k dispozícii dve chrámy, známe ako Mnajdra a Ħaġar Qim. Mnajdra je najstarší z nich, bol vybudovaný prevažne z vápencových blokov a má formu trilit t.j. dvoch veľkých kameňov podpierajúcich prekladanie do tvaru písmena "U" a na rozdiel od iných chrámov na Malte je orientovaný na východ. Ħaġar Qim chrám je menej veľkorysý, ale svojimi pomerne intaktnými ruínami a stavbou je jedinečný.

Okrem možnosti obdivovať tieto pamiatky, môžete sa pohybovať okolo miesta a cítiť krásy prírody Malty.

Ak sa rozhodnete zôstať v blízkosti Qrendi Temples, máte niekoľko možností ubytovania, vrátane lokalít v okolí mestečka Qrendi a južne od Malty, ako napríklad San Ġwann a San Pawl tat-Targa.

Môžete sa ubytovať v historickom dome v malom mestečku Qrendi, alebo si môžete vybrať moderné apartmány a luxusné hotely v mestečkách v okolí. Medzi najnavštevovanejšie hotely patrí se mieta "Ta' Leli". Tieto možnosti ubytovania vám poskytnú čas a priestor na preskúmanie miestnych zaujímavostí, vrátane krásnych pláží a výletov do okolitých miest.

Ak hľadáte miesto na pobyt na Malte, ktoré je jedinečné a poskytne vám príležitosť vidieť jedno z najzaujímavejších posvätných miest na Zemi, návšteva Qrendi Temples by mohla byť ideálnym miestom na to. Preto nepremeškajte túto príležitosť a zarezervujte si svoje miesto v blízkosti jedného z najúžasnejších náboženských miest na svete.


Letenka Malta Qrendi Temples


Pokiaľ máte radi históriu a staroveké kultúry, tak určite by ste mali navštíviť Qrendi na Malte. Nachádzajú sa tam starobylé chrámy známe ako Qrendi Temples a sú to jedny z najstarších megalitických chrámov na Malte. Tieto chrámy sú datované do obdobia medzi rokmi 3600-3200 pred naším letopočtom, teda do obdobia medzi neolitickou a bronzovou dobou.

Qrendi Temples sú voľne prístupné verejnosti a návštevníci si ich môžu prezrieť tak, ako sa nachádzajú. Sú tvorené tromi chrámovými komplexmi, ktoré sú postavené vedľa seba. Najväčší chrám nazývaný Ġgantija (veľkolepý) má dvoch priestorov a v minulosti sa používal ako pohrebisko pre dôležitých ľudí. Do chrámu sa vstupuje cez vstupnú halu a odtiaľ kruhovým otvorom do vnútra chrámu.

Menej známy chrám Hagar Qim (starší) má tiež dva priestory a bol poznačený nápismi z rímskej doby. Posledný z chrámov má veľmi jednoduchú konštrukciu a nazýva sa Mnajdra. Tento chrám je orientovaný tak, že slnko bolo vidieť cez otvor na východe a západe v čase rovnodennosti, a to je známe ako megalitický slnečný kalendár.

Qrendi Temples sú unikátnymi a fascinujúcimi miestami, ktoré by ste nemali vynechať, a keďže sa nachádzajú na Malte, tak si môžete užiť aj slnečné letovisko. Letenky na Maltu sú lacné a často k dispozícii za skvelú cenu. Existuje veľa spoločností, ktoré letia na juhovýchodnú časť Malty a potom je potrebné sa prepraviť na miesto chrámov. Navštíviť Qrendi Temples vám poskytne pohľad do histórie Malty a staroveké kultúry, ktorá sa vyvinula na týchto ostrovoch.


Počasie Malta Qrendi Temples


Malta je známa pre svoje nádherné pláže, krásnu architektúru a bohatú históriu. Jedným z najzaujímavejších turistických miest na Malte sú Qrendi Temples. Tento starodávny komplex leží nedaleko Qrendi, kde sa nachádza jeden z najzaujímavejších archeologických komplexov na svete.

Ale ako je počasie na Malte a ako ovplyvňuje návštevy Qrendi Temples? Na Malte je medzi júnom a septembrom horúci letný čas a teploty sa môžu vyšplhať až na 32 stupňov Celzia. Vysoké teploty a vysoká vlhkosť môžu urobiť návštevu Qrendi Temples náročnejšou. Preto je najlepší čas na návštevu v zime, keď sú teploty miernejšie a príjemnejšie. V zimných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 17 stupňov Celzia, čo je ideálne na prechádzku po starodávnych ruinách a užívanie si historických pamiatok.

Ak chcete navštíviť Qrendi Temples v lete, je dôležité si vziať opatrenia na ochranu pred slnečným žiarením a hydratovať sa dosť často. Taktiež sa odporúča navštíviť ruiny čo najskôr ráno alebo neskôr večer, keď sú teploty miernejšie a slnko nie je také intenzívne.

Okrem teploty a vlhkosti môže počasie ovplyvniť aj návštevu tým, že prívalové dažde môžu spôsobiť záplavy a zatvoriť prístup k Qrendi Temples. Práve preto sa odporúča sledovať predpoveď počasia a používať obedové časy na návštevu miest s možnosťou interiérového posedenia.

Qrendi Temples sú jedinečné historické pamiatky, ktoré nie je možné navštíviť kedykoľvek. Preto je dôležité poznať počasie na Malte, aby ste mohli svoju návštevu naplánovať tak, aby ste mali čo najlepšie zážitky z tohto úžasného miesta. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Qrendi Temples, budete fascinovaní a určite budete mať nezabudnuteľný zážitok z tohto nádherného miesta.


Dovolenka Malta Qrendi Temples


Malta, známa aj ako ostrov erárnych chrámov, ponúka nekonečné množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Jednou z nich sú aj Temples of Qrendi, čo sú starodávne chrámy nachádzajúce sa v malom mestečku Qrendi.

Qrendi Temples sú považované za jedny z najstarších prehistorických megalitových chrámov na svete. Sú datované do približne 3600 až 3200 pred n.l. a boli vybudované v dobe neolitu. Skladajú sa z dvoch chrámov, známych ako Ħaġar Qim a Mnajdra.

Chrám Ħaġar Qim je najväčším a najznámejším z týchto chrámov. Jeho názov znamená "veľká skala" a je to vďaka obrovskému vápencovému bloku, na ktorom je postavený. Vstup do chrámu je ozdobený kamennými sochormi, ktoré sú jednými z najlepšie zachovaných sôch z doby bronzovej.

Mnajdra, druhý chrám, je situovaný na skalnatom útese a má naozaj nádherný výhľad na Stredozemné more. Tento chrám má komplexnejšiu štruktúru ako Ħaġar Qim a tvorí ho množstvo kamenných komôr, oltárov a oltárnych stolov. Najzaujímavejšou časťou je však kruhové sedenie, ktoré sa nachádza v strede chrámu.

Okrem toho, že sú tieto chrámy jednými z najstarších na svete, majú aj významnú historickú hodnotu. Sú dôkazom o rozvoji neolitickej spoločnosti na Malte a obohatia vaše chápanie o tomto období ľudskej civilizácie.

Navštívenie Qrendi Temples je skutočným dobrodružstvom. Okrem fascinujúcej histórie majú aj úžasné okolie. Môžete si vychutnať nádherný výhľad na pobrežie a more, prechádzať sa po okolitých poliach a obdivovať prírodnú krásu Malty.

Ak sa chystáte na dovolenku na Malte, nezabudnite si poznamenať návštevu Qrendi Temples do svojho itinerára. Tieto starodávne megalitové chrámy vám umožnia cestovať späť v čase a zažívať históriu a kultúru Malty prepojenú s krásnou prírodou.

Výlet do Qrendi Temples je jedinečnou príležitosťou zažiť jedno z najfascinujúcejších miest, ktoré Malta ponúka. Takže neváhajte a pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok plný histórie a kultúry.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky