Objavte lety za najlepšie ceny

Maurícius SSR Botanic Garden

Ubytovanie Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius je krásnou a tropickou destináciou pre každého, kto túži po dovolenke v exotickom a nezabudnuteľnom prostredí. Zelené a kvetmi rozmaznané ostrovy sú miestom, kde sa spája krása prírody, odpočinok a relaxácia. Ak sa chystáte navštíviť Maurícius, určite by ste si mali nechať ujsť návštevu Botanic Gardens – nezabudnuteľného miesta na ostrove.

Botanic Gardens, ktoré sú oficiálne známe pod menom SSR Botanic Garden, sú nádherným prírodným parkom a záhradami na severe ostrova Maurícius. Tento park, ktorý bol založený v roku 1735, je zameraný na pestovanie a uchovávanie mnohých druhov tropických rastlín a kvetov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť.

Botanic Gardens na Mauríciu sú rozdelené do niekoľkých sekcii, ktoré zahŕňajú časti s palmovými stromami, orchideami, rôznymi druhmi stromov a drevín, kaktusov, liečivých bylín a mnohými ďalšími druhmi rastlín. Existuje tu aj výstavisko exotických vtákov, ktoré predstavuje širokú škálu druhov vtákov, ktoré obývajú tieto oblasti.

Okrem toho, Botanic Gardens na Mauríciu ponúka návštevníkom množstvo iných atrakcií, vrátane kaviarne, ktorá ponúka miesta na oddych a relaxáciu pri šálke kávy alebo osviežujúcej limonády. Existuje tu aj dom pokojnej lásky, pavilón, ktorý bol postavený pre návštevu bývalého gubernátora, ktorý sa v parku vždy rád relaxoval.

Ak by ste mali záujem o niečo aktívnejšie, existuje v Botanic Gardens aj plytký rybník, kde si môžete prenajať člny a vychutnať si krásnu plavbu okolo rias.

Napriek tomu, že Botanic Gardens nie sú povestné svojimi kráskami a kultúrnymi zameraniami, určite stojí za to si ich vychutnať. Prírodné čaro ugur najmätka okolo najpopulárnejšieho značky a je pravdou, že Botanic Gardens sú ideálnym miestom pre tých, ktorí túžia po relaxácii a oddychu všade okolo krásnej prírody a zelene.

Keď sa dostanete na Mauritius, nezabudnite si zariadiť návštevu Botanic Gardens. Určite to bude nezabudnuteľný okamih, ktorý si zapamätáte na celý život.


Počasie Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius, ostrovný raj v Indickom oceáne, je známy nielen svojimi krásnymi plážami a tyrkysovým morom, ale aj bohatou flórou a faunou. Jedno z najvýznamnejších miest v krajine sú Záhrady Botanickej záhrady SSR, ktoré sa nachádzajú v údolí Pamplemousses.

Záhrady Botanickej záhrady SSR sú najstaršou botanickou záhradou v južnej pologuli a stretávajú sa tu rôzne druhy exotických rastlín a stromov. Boli založené v roku 1767 Pierre Poivreom, francúzskym botanikom, a dnes pokrývajú rozlohu takmer 37 hektárov. Sú domovom viac ako 650 druhov rastlín vrátane vzácnych endemických druhov. Záhrady obsahujú aj niekoľko jazier, fontán a kaskád, ktoré pridávajú nádych romantiky do ich atmosféry.

Počasie v Záhradách Botanickej záhrady SSR je typické pre maurícijský tropický ostrov. S priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia v priebehu celého roka je tu veľmi príjemne a ideálne miesto na prechádzky. Avšak treba si dávať pozor na dažde, ktoré môžu byť časté, najmä počas horúcejších letných mesiacov (december až marec). Počas týchto období môže pršať na dlhšiu dobu a voda môže byť silná, takže je vhodné mať so sebou dáždnik alebo zabaliť si do vodeodolnej bundy.

Aj keď je možné navštíviť Botanické záhrady počas celého roka, niektoré obdobia sú vhodnejšie ako iné. Na jar a jeseň (september a október) je počasie stabilnejšie a menej daždivé. Teplota je stále teplá a kvety rozkvitajú, čo zaručuje nádherné farebné dotyky. V zime (máj až august) je tiež relatívne suchšie a teplota je mierne nižšia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Záhrady Botanickej záhrady SSR, nezabudnite si so sebou priniesť pohodlné topánky, prechádzky po záhradách môžu byť rozličné a môžete stráviť niekoľko hodín v objavovaní rôznych častí záhrad. Okrem toho, nezabudnite si taktiež priniesť fotoaparát, pretože budete chcieť zachytiť krásne okamihy súvisiace s rozmanitosťou rastlín a scenériou.

Záhrady Botanickej záhrady SSR sú skutočnou perlo na ostrove Maurícius. Okrem nádherných rastlín a stromov ponúkajú aj príležitosť na oddych a relaxáciu v prekrásnom prírodnom prostredí. Nech už prídete v akomkoľvek období, určite sa vám bude páčiť atmosféra, ktorá vás obklopí.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius SSR Botanic Garden


Najčastejšie otázky a odpovede o Botanickej záhrade Mauríciu SSR:

1. Kde sa nachádza Botanická záhrada Maurícius SSR?
Botanická záhrada Maurícius SSR sa nachádza na ostrove Maurícius v oblasti Pamplemousses.

2. Aké sú otváracie hodiny Botanickej záhrady?
Botanická záhrada je otvorená pre verejnosť od 8:30 do 17:00 hodín každý deň.

3. Koľko stojí vstup do Botanickej záhrady?
Vstupné do Botanickej záhrady pre dospelých je 200 rupií a pre deti (6 - 12 rokov) je 100 rupií.

4. Aké rastliny a zvieratá možno v Botanickej záhrade vidieť?
V Botanickej záhrade Maurícius SSR môžete vidieť viac ako 650 druhov rastlín, vrátane endemických druhov, ako aj viac ako 85 druhov vtákov a niektoré mačky a želvy.

5. Aká je veľkosť Botanickej záhrady?
Botanická záhrada Maurícius SSR sa rozprestiera na ploche 37 hektárov.

6. Je možné si vziať piknikový kôšok do Botanickej záhrady?
Nie, piknikovanie nie je povolené v Botanickej záhrade Maurícius SSR.

7. Existuje v Botanickej záhrade možnosť prenájmu audio sprievodcu?
Áno, v Botanickej záhrade Maurícius SSR je možné si prenajať audio sprievodcu s podrobnými informáciami o jednotlivých druhoch rastlín a zvierat.

8. Aké aktivity a zážitky ponúka Botanická záhrada pre návštevníkov?
Okrem prehliadky rôznych druhov rastlín a zvierat, Botanická záhrada ponúka aj prehliadku starého domu Mon Plaisir, ktorý sa nachádza v areáli, a návštevu múzea s botanickou zbierkou.

9. Ako sa dostať do Botanickej záhrady Maurícius SSR?
Botanická záhrada je dostupná taxíkom, verejnou dopravou alebo s vlastným autom. Nachádza sa asi 10 km severne od hlavného mesta Port Louis.

10. Má Botanická záhrada reštauráciu alebo kaviareň?
Áno, v Botanickej záhrade sa nachádza reštaurácia, kde si môžete vychutnať občerstvenie a nápoje.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Botanickej záhrade Maurícius SSR. Pri návšteve je vždy dobré overiť si aktuálne informácie na oficiálnej webovej stránke záhrady alebo sa informovať priamo na mieste.


Letenka Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius SSR Botanic Garden - Raj pre milovníkov prírody

Maurícius, ostrovová krajina v Indickom oceáne, je domovom jedného z najkrajších botanických záhrad na svete - Maurícius SSR Botanic Garden. Nachádza sa v hlavnom meste Port Louis a je jedným z najznámejších miestnych turistických atrakcií.

Maurícius SSR Botanic Garden bol založený v roku 1735 a pôvodne slúžil ako botanická záhrada pre pestovanie rôznych druhov cukrovcov a liečivých rastlín. Po niekoľkých storočiach sa zmenil na nádhernú botanickú záhradu, ktorá sa rozkladá na ploche viac ako 37 hektárov. Táto rozsiahla záhrada obsahuje viac ako 650 druhov rastlín, z ktorých mnoho je endemických pre Maurícius a jeho okolie.

Jeden z najkrajších a najznámejších miest v tejto záhrade je 'Victoria Amazonica', veľký leknín, ktorý kvitne v noci a vytvára úžasný pohľad na nočnú oblohu. Záhrada ponúka aj mnoho iných zaujímavých a krásnych druhov rastlín vrátane samby, bambusov, dracen a mnohých ďalších.

Okrem toho tu návštevníci môžu vidieť aj množstvo exotických vtákov, ryb, korytnačiek a iných zvierat v rôznych častiach záhrady. Záhrada je tiež domovom pre pokojné jazierka a krásne vodopády, ktoré robia z miesta ideálny útek pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť od rušného mesta.

Pre turistov, ktorí majú radi kultúru, záhrada obsahuje aj múzeum cukrovej trstiny, ktoré poskytuje podrobný pohľad na históriu cukrovej trstiny na ostrove.

Maurícius SSR Botanic Garden je prekrásne miesto, ktoré stojí za návštevu pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí chcú odpočívať v klidnom a krásnom prostredí. Ak hľadáte niečo iné a jedinečné, letenka na Maurícius vás určite nikdy nezklame a záhrada je miestom, kde sa môžete cítiť ako v malom raji na zemi.


Dovolenka Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius je krásny ostrov v Indickom oceáne s bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a nádhernými plážami. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patrí návšteva Botanickej záhrady SSR.

Botanická záhrada SSR, nazývaná aj Pamplemousses Garden, sa nachádza vo východnej časti ostrova, len niekoľko minút jazdy od hlavného mesta Port Louis. Je to jedna z najstarších botanických záhrad na svete a jedna z najväčších na východnej pologuli.

Záhrada bola vytvorená v roku 1735 Pierre Poivreom, francúzskym botanikom, s cieľom pestovať a distribuovať exotické plodiny z rôznych častí sveta. Dnes sa rozprestiera na ploche viac ako 37 hektárov a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Ak vstúpite do botanickej záhrady, budete fascinovaní jej nádhernou kvetinovou výzdobou. Na celom jej území nájdete viac ako 650 druhov rastlín, z ktorých mnohé sú endemické pre ostrov Maurícius. Záhrada je známa svojimi ohromujúcimi palmami, ktoré vytvárajú čarovnú atmosféru a dávajú miestu exotický nádych.

Pri prechádzke záhradou si môžete všimnúť rôzne tropické plodiny, ako napríklad chlebový ovocný strom, vanilkový strom, papájový strom a kokosové palmy. Pre milovníkov kvetov ponúka botanická záhrada aj zlatokvet, lôžkové kry a mnoho iných farebných kvetov, ktoré rozžiaria vašu návštevu.

Jedným z hlavných lákadiel záhrady je aj rozsiahla zbierka obrovských morských ibisov, ktoré patria medzi najohrozenejšie vtáky na svete. V botanickej záhrade nájdete aj jazierko s lotosovými kvetmi, ktoré je dokonalým miestom na oddych a súčasne vám ponúkne úžasný výhľad.

Pre tých, ktorí majú radi exotické zvieratá, botanická záhrada ponúka možnosť vidieť korytnačky, ktoré sa v záhrade voľne prechádzajú. Tieto milé tvory sú veľmi priateľské a neváhajú pristúpiť k vám.

Okrem prechádzky a obdivovania krásy rastlín a zvierat si môžete vychutnať aj piknikovanie v tichom a pokojnom prostredí záhrady. Niektorí návštevníci si prinášajú vlastný jedlo a piknikujú pod tieňom palmových stromov.

Botanická záhrada SSR je miestom, kde sa môžete naučiť viac o faune a flore Mauríciusu. Je to ideálna destinácia pre rodinné výlety, romantické prechádzky alebo jednoducho na oddych od ruchu veľkomesta.

Ak plánujete navštíviť ostrov Maurícius, nezabudnite zaradiť návštevu Botanickej záhrady SSR do svojho plánu. Užite si priestor plný exotických rastlín, kvetov a zvierat, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky