Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko The Berlin Wall

Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko The Berlin Wall


1. Aký bol účel Berlínskeho múru?
Odpoveď: Berlínsky múr bol postavený komunistickým východnonemeckým režimom na oddelenie Východného a Západného Berlína a zabrániť občanom východného Nemecka v presune na západ.

2. Kedy bol Berlínsky múr postavený?
Odpoveď: Berlínsky múr bol postavený 13. augusta 1961.

3. Aké boli dôsledky Berlínskeho múru?
Odpoveď: Berlínsky múr, ktorý rozdelil mesto na polovicu, mal vplyv na psychologické, sociálne a ekonomické dôsledky pre ľudí na obidvoch stranách. Občania Východného Nemecka boli vystavení prísnemu dohľadu zo strany vládneho režimu a mnohí z nich sa pokúšali o útek na západ, pričom niektorí zomreli pri železnej opony.

4. Kedy bol Berlínsky múr zrútený?
Odpoveď: Berlínsky múr bol zrútený v roku 1989.

5. Kto bol zodpovedný za zrútenie Berlínskeho múru?
Odpoveď: Zrútenie Berlínskeho múru bolo dôsledkom viacerých faktorov, vrátane politických, hospodárskych a spoločenských tlakov na komunistický režim východného Nemecka. Okrem toho, významnou úlohu zohrali aj občania Východného Nemecka, ktorí začali protestovať proti režimu.

6. Ako sa Berlínsky múr stal symbolom studenej vojny?
Odpoveď: Berlínsky múr bol symbolom delenia Európy na Východ a Západ počas studenej vojny. Rozdelenie Nemecka vyjadrovalo napätie medzi komunistickými a kapiitalistickými krajinami, ktorých jediným cieľom bolo navzájom si odporovať.

7. Sú stále časti Berlínskeho múru zachované?
Odpoveď: Áno, niektoré časti Berlínskeho múru sú stále zachované, teraz slúžia ako pamätníky a turistické atrakcie. Hlavné miesta, kde sa zachovalo zoľingovanie staře Berlin Wall sú East Side Gallery a memorial na Bernauer Strasse.


Ubytovanie Nemecko The Berlin Wall


The Berlin Wall bol príznačný symbol studenej vojny a rozdelenia Nemecka. Prostredníctvom tohto opevnenia bolo rozdelené mesto na dve časti - Východný Berlín a Západný Berlín. Tento údajný ochranný múr bol skôr prejavom rozdelenia Nemecka, na ktorého konci bola jednota. Dnes už je tento múr minulosťou, ale pre mnohých zostáva stále dôležitým symbolem.

Berlin Wall dokonca ovplyvnil aj turistický ruch v Nemecku. Veľa turistov sem prichádza hlavne aby videli pozostatky tohto múru a navštívili miesta, kde boli brány. Najčastejšie sa jedná o Checkpoint Charlie, Brandenburskú bránu a East Side Gallery. Táto posledná je obzvlášť populárna zastávka pre turistov kvôli množstvu grafítov, ktoré tu môžu vidieť. Tieto zvyšky múru zostali zachované ako pripomienka minulosti a majú pre nemeckú históriu veľký význam.

Pre turistov, ktorí si radi užijú niečo naozaj originálne, je možnosť ubytovať sa v bývalom väzení Stasi. To bolo niekedy centrom tajnej polície NDR, tzv. "Stasi". Teraz sa tu nachádza hotel s 30 izbami, ktorý ponúka pohľad na múr a vzduch minulých čias. Toto ubytovanie má určite svojich priaznivcov, pretože nocovanie v bývalom väzení nie je pre každého.

Moderné ubytovanie v Nemecku však nie je ničím zanedbateľným. Od Hotela Adlon Kempinski v Berlíne, ktorý bol prvé päťhviezdičkové hotelové zariadenie v nemeckej metropole, po Radisson Blu Hotel v Hamburku, ktorý sa nachádza v zrenovovanej budove z 1910. roka. Nemecko ponúka nespočetné množstvo ubytovania pre každého, kto hľadá príjemný pobyt.

Ubytovanie v Nemecku ponúka množstvo možností a pre väčšinu turistov bude predstavovať skutočne špeciálny zážitok. Bez ohľadu na to, či si zvolíte hotel alebo niečo extrémnejšie, ako je noc v bývalom väzení, Nemecko dokáže svojim krásnym prostredím, bohatou kultúrou a históriou a zábavou pre každého uspokojiť vaše potreby.


Letenka Nemecko The Berlin Wall


Letenka do Nemecka a návšteva Berlínskeho múru – to sú dva výborné dôvody, prečo si zvoliť tento cieľ pre vašu ďalšiu dovolenku.

Berlínsky múr, ktorý rozdelil mesto Berlín v Nemecku na dve časti, bol symbolem studenej vojny. Vysvetľoval rozdielne postavenie východného a západného Nemecka a jeho dopad po celom svete bol nezmazateľný. V súčasnosti je Berlínsky múr zrušený a zvykne byť miestom návštev pre turistov, ktorí chcú vidieť niečo historické a dôležité.

Ak sa chcete do Berlína dostať, najlepší spôsob je zakúpiť letenku. Letecké spojenie medzi viacerými európskymi mestami a Berlínom je veľmi dobré a množstvo leteckých spoločností ponúka letenky za prijateľné ceny.

Letenky do Nemecka a Berlína sa dajú kúpiť aj cez internet a booking stránky, ktoré vám umožnia porovnať ceny a zvoliť si najlepšiu ponuku. Pokiaľ do Nemecka cestujete z krajín, ktoré nie sú členmi EÚ, treba si overiť, či potrebujete víza a aké dokumenty sú potrebné. Veľmi často vám letenku predáva aj cestovná kancelária, u ktorej sa môžete informovať o podrobnostiach letu.

Keďže Berlín má veľa pamiatok, ktoré by ste mali vidieť, najlepší spôsob ako sa medzi nimi pohybovať je autobusová alebo vlaková doprava. Na západnej strane mesta by ste si mohli prenajať bicykle a prejsť si tak oveľa viac na kratšom čase.

Na cestu a na celý pobyt by ste si mali zabezpečiť preukaz poistenca EÚ, ktorý vám poskytne zdravotnú starostlivosť, ak by ste ju potrebovali.

Letenka do Berlína a návšteva Berlínskeho múru vás prevezie do dejín, ktoré uchovávajú si dôležitosť a význam aj dnes. Zároveň sa môžete tešiť na krásy mesta a ostrovy múzeí a umenia, ktoré vás čakajú.


Počasie Nemecko The Berlin Wall


Nemecko je rozmanitý národ so zaujímavou históriou. Jedným z najzaujímavejších historických udalostí v Nemecku bol pád Berlínskej múru v rokoch 1989 a 1990. Táto udalosť znamenala koniec studenej vojny a začiatok nového povojnového obdobia. Okrem histórie je však Nemecko známe aj svojím rozmanitým počasím.

Nemecko má stredne kontinentálne podnebie so zimami, ktoré sú chladné a vlhké a letami, ktoré sú teplé a slnečné. Tento typ podnebia zvyčajne prinesie množstvo zrážok a je zvyčajne dosť nestály. Už v neskorom jari a na začiatku leta môže byť veľa dažďa a zrážok, zatiaľ čo počas leta sa zvyčajne teploty pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia.

Metropolou Nemecka je Berlín, hlavné mesto krajiny. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a má veľmi rozmanitý klimatický profil. Letné dni sú zvyčajne teplé a slnečné, s teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Zimy sú však obvykle dosť chladné a so snehom po dobu až päť mesiacov. Berlínska stena, ktorá v minulosti rozdeľovala mesto, mala vplyv aj na klimatické podmienky, ak sa pozriete na to, ako bola stena postavená, zlepšila sa kvalita ovzdušia na východnej strane steny pretože vietor prinášal oveľa čistejší vzduch zo západnej strany.

Vzhľadom na zmenu klímy a zmeny podnebia sa v Nemecku dá očakávať, že sa budú meniť aj klimatické podmienky v Berlíne a v celej krajine. Nie je preto možné predikovať presné podnebie v Nemecku v budúcnosti, pretože sa to môže celkom zmeniť. V každom prípade však Nemecko so svojou rozmanitosťou a historickými pamiatkami a vývojom klimatu určite stojí za návštevu a navštívenie mesta Berlín, ktoré ukazuje, že počasie môže byť zaujímavým zdrojom na to, ako sa formovala história krajiny.


Dovolenka Nemecko The Berlin Wall


Ak plánujete dovolenku v Nemecku, nemali by ste premeškať príležitosť navštíviť najznámejšiu pamiatku krajiny - Berlínsky múr. Tento historický symbol delenia pokračuje fascinujúcimi príbehmi a dnes predstavuje významné miesto na uctenie pamiatky a reflexiu nad minulosťou.

Berlínsky múr bol postavený v auguste 1961 a rozdeľoval Nemecko na Východné a Západné Berlín. Bol symbolom studenej vojny a delenia medzi kapitalistickým Západom a socialistickým Východom. Jeho výstavba viedla k mnohým tragédiám a roztrhaným rodinám, keďže ľudia boli nútení žiť oddelené od svojich blízkych.

Dnes je Berlínsky múr jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií nie len v Berlíne, ale aj v celej Nemecku. Môžete si vychutnať prechádzku po stĺpoch a zvyškoch múra, ktoré sú rozmiestnené po celej mestskej časti. Okrem toho je tu aj East Side Gallery - najväčšia zachovalá časť múra, ktorá slúži ako galeria pre 105 umelcov z celého sveta.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o histórii, môžete navštíviť Múzeum Berlínskeho múra, kde sú vystavené rôzne artefakty a informácie, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť, aký vplyv mala táto stavba na životy ľudí.

Okrem Berlínskeho múra ponúka Berlín aj mnoho iných zaujímavých pamiatok a atrakcií. Môžete navštíviť Brandenburskú bránu, Katedrálu Sv. Víta, Zoologickú záhradu alebo prejsť sa po berlínskom múre na bicykli. Nezabudnite si vychutnať aj miestnu kuchyňu a ochutnať špeciality, ako sú klobásy, pretzely a pivo.

Berlín je aj miestom, kde si môžete užiť nočný život. Má veľké množstvo klubov a barov, kde si môžete zatancovať a zrelaxovať po dni strávenom objavovaním múra a jeho histórie.

Väčšinu atrakcií v Berlíne si môžete pozrieť pešo alebo využiť verejnú dopravu, ktorá je spoľahlivá a dobre premyslená. Ceny v Berlíne sú relatívne prijateľné, takže vám nechýbať ani možnosti nakupovania a skúmania miestnych obchodov a trhov.

Ak hľadáte dovolenku s historickým nádychom a príležitosťou objaviť kúsky minulosti, Berlín a jeho múr sú ideálnou voľbou. Nechajte sa pohladiť túžbami po prekvapeniach z minulosti a stretnutím s ich následkami. Nezabudnite, že Berlínsky múr bol symbolom delenia a sloboda, ktorá bola dosiahnutá jeho pádom, je niečo, čo si treba vážiť.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky