Objavte lety za najlepšie ceny

Nový Zéland Stewart Island

Letenka Nový Zéland Stewart Island


Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka nádherné prírodné scenérie a pôsobivú divokú krajinu. Aj keď Severný a Južný ostrov sú najznámejšie a najviac navštevované, existuje jeden malý ostrov, ktorý si zaslúži vašu pozornosť - Stewart Island.

Stewart Island, známy tiež ako Rakiura, je tretí najväčší ostrov Nového Zélandu nachádzajúci sa na južnej strane Južného ostrova. Letecká preprava je najvyhľadávanejšou voľbou turistov, ktorí chcú zažiť unikátnu atmosféru tohto ostrova.

Ak sa rozhodnete letieť na Stewart Island, letenka vás zavedie do Invercargillu, najjužnejšieho mesta na Novom Zélande. Z Invercargillu sa dá Stewart Island dosiahnuť trajektom alebo letecky. Keďže let do Invercargillu môže byť pre turistov z iných krajín dlhší a unavujúci, letenka je pohodlnou a rýchlejšou voľbou.

Letenka je spojením medzi Invercargillom a Obanom, jediným mestom na ostrove Stewart. Cesta trvá len približne 20 minút, no počas letu môžete obdivovať spektakulárne scenérie a prejaviť svoje nadšenie z plnej nádhera tejto oblasti. Letecká spoločnosť ponúka pravidelné lety, ktoré možno jednoducho rezervovať online alebo prostredníctvom cestovných agentúr.

Keď pristanete na Stewart Island, ocitnete sa uprostred nezberného množstva prírodných zázrakov. Ostrov je domovom pre niektoré z najvzácnejších druhov vtákov a nezabudnuteľné zážitky zaručujú stretnutia s tučniakmi, kormoránmi či vtákmi kakariki. Ďalšie atrakcie, ktoré nájdete na Ostrove Stewart, sú prekrásne pláže, lesy a národný park Rakiura, ktorý ponúka bohatú faunu a flóru, no aj možnosti pre turistov, ako sú turistika, kajakárske výlety, rybolov a voľná príroda.

Ak plánujete navštíviť Nový Zéland a chcete objaviť niečo menej známe, nevyhnutne si nechajte miesto v itinerári aj pre Stewart Island. Letenka je ideálnou voľbou ako dopravný prostriedok, pretože ponúka rýchlu a jednoduchú cestu do tohto nádherného ostrova. Nezabudnite na kvalitný fotoaparát, pretože Stewart Island ponúka nespočetné množstvo fotogenických zákutí, ktoré si budete chcieť zachytiť na pamiatku.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Stewart Island


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Stewart Island?

Najlepším obdobím na návštevu Stewart Island je obdobie od decembra do februára, keď je tam najteplejšie počasie a najmenej zrážok.

2. Ako sa dostať na Stewart Island?

Stewart Island je prístupný lodou z mesta Bluff alebo lietadlom z mesta Invercargill.

3. Aké aktivity sú k dispozícii na Stewart Island?

Na Stewart Island je k dispozícii množstvo aktivít, ako sú turistika, kajakovanie, rybárčenie a pozorovanie vtákov.

4. Kde sa dá ubytovať na Stewart Island?

Na Stewart Island je k dispozícii niekoľko ubytovacích zariadení, ako sú hotely, motely, štyri a Kempingové stany.

5. Aké zvieratá sa dajú na Stewart Island vidieť?

Na Stewart Island sa dajú vidieť ako domáce zvieratá, tak aj zvieratá žijúce vo voľnej prírode, ako sú klokany, vtáky, tulene a poslední pozostatkovia irorijských statkov - kakapo.

6. Je potrebné prekonať náročný terén na Stewart Island?

Niektoré trasy na turistiku na Stewart Island sú náročné, ale väčšina trás sa dá prekonať s miernym nástupom.

7. Má Stewart Island nejaké pláže?

Stewart Island má niekoľko pláží, ktoré sú obľúbené pre kajakárske výlety a prechádzky.

8. Aké sú najlepšie miesta na fotografie na Stewart Island?

Najlepšie miesta na fotografie na Stewart Island sú na horských vrchoch horských znakov, na zálivoch Halfmoon Bay a Horseshoe Bay a na plážach Oban a Golden Bay.

9. Potrebujem vízum na návštevu Stewart Island?

Ak ste občanom EÚ alebo USA, nemusíte požiadať o vízum na návštevu Nového Zélandu a Stewart Island.

10. Aké sú náklady na návštevu Stewart Island?

Náklady na návštevu Stewart Island závisia od vašich plánov a výdavkov, ale ubytovanie, jedlo a aktivity by mohli spadnúť do rozpätia $100 až $250 na deň.


Ubytovanie Nový Zéland Stewart Island


Stewart Island, známa aj ako Rakiura, je najväčším ostrovom zo skupiny južných ostrovov Nového Zélandu. Nachádza sa iba 30 km južne od Južného ostrova a je jedinečným cieľom pre návštevníkov, ktorí hľadajú odľahlé a divoké miesto na preskúmanie.

Svetovým dedičstvom UNESCO a národným parkom Rakiura National Park, ostrov Stewart ponúka nádherné prírodné scenérie a je domovom pre bohatú divokú faunu a flóru. Jeho nedotknuté pláže, prekrásne lesy a malebné zátoky lákajú milovníkov prírody a turistov z celého sveta.

Pre tých, ktorí chcú zažiť autentický duch ostrova Stewart, je tu množstvo možností na ubytovanie. Pre cestovateľov, ktorí si želajú zažiť kontakt s miestnou komunitou, sú k dispozícii rôzne penzióny a Bed & Breakfast miesta. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú intímne prostredie a možnosť stretnúť sa s miestnymi ľuďmi, ktorí budú mať o veľa lepšie tipy, čo vidieť a robiť na ostrove.

Ďalšou možnosťou je prenajať si chatu alebo bungalov. Na ostrove je niekoľko miest, ktoré ponúkajú tieto ubytovacie zariadenia, ako napríklad Half Moon Bay, Oban alebo Horseshoe Bay. Chata alebo bungalov je ideálnym riešením pre tých, ktorí si chcú vychutnať súkromie a mať viac autonómie počas svojho pobytu. V týchto chatách a bungalovoch budete mať prístup k základným zariadeniam, ako je kuchyňa, obývacia izba a súkromná kúpeľňa.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu luxusnejšie, je k dispozícii aj niekoľko hotelových možností. Stewart Island Lodge je jeden z najluxusnejších hotelov na ostrove, ponúkajúci bezkonkurenčný výhľad na zátoku Halfmoon Bay. Tento hotel ponúka elegantné izby, ktoré majú vlastnú kúpeľňu a balkón, z ktorého je možné obdivovať nádherné výhľady. Okrem toho je tu aj reštaurácia s pestrou ponukou miestnych jedál a obľúbených špecialít z mora.

Nezávisle na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, všetky možnosti na ubytovanie na ostrove Stewart vám umožnia zostať v srdci nádhernej prírody a mať prístup k niektorým z najlepších turistických atrakcií. Medzi najpopulárnejšie aktivity na ostrove patria túry po národných parkoch, pozorovanie vtákov, rybolov a možno stretnutie s niektorými z najohrozenejších druhov vtákov, ako sú kakapó alebo tuatara.

Stewart Island ponúka autentický a neodolateľný zážitok, ak sa chcete vyhnúť turistickým atrakciám a stráviť niekoľko dní v prírode v izolácii. Nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie na tomto území, určite nebudete sklamaní nezabudnuteľnou krásou ostrova Stewart a jeho okolia.


Dovolenka Nový Zéland Stewart Island


Nový Zéland je krajina známa svojou nádhernou prírodou a jedinečnou faunou. Medzi najnavštevovanejšie oblasti patria hlavne Severný a Južný ostrov. Ale existuje jedno miesto, ktoré by si turisti nemali nechať ujsť - Stewart Island. Táto odľahlá a pomerne nepoznaná ostrovná oblasť ponúka unikátnu skúsenosť z dovolenky.

Stewart Island, tiež známa ako Rakiura, sa nachádza približne 30 kilometrov juhozápadne od Južného ostrova Nového Zélandu. Je to najväčšia zo 3 ostrovov, ktoré tvoria regionálnu radu Southland. S dlhým pobrežím, úchvatnými plážami, bujnou prírodou a bohatým morským životom je Stewart Island rajom pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít.

Pre mnohých turistov je hlavným cieľom návštevy Stewart Island práve jeho bohatá a unikátna fauna. Celý ostrov je vyhlásený za národný park a je domovom množstva endemických druhov rastlín a zvierat vrátane unikátnych vtákov - kiwi. Na ostrove sa nachádza jedna z najlepších príležitostí na Novom Zélande pozorovať tieto nočné tvory vo voľnej prírode. Turisti majú možnosť vydať sa na nočnú prechádzku so skúsenými miestnymi sprievodcami, ktorí ich zavedú do miest, kde je veľká šanca, že uvidia kiwiho v jeho prirodzenom prostredí.

Okrem pozorovania kiwiho sa na Stewart Island nachádza aj množstvo iných prírodných zákutí, ktoré stojí za to preskúmať. Roky Hollow je nádherná horská oblasť so strmými kopcomi a úchvatnými výhľadmi. Rovnako nádherná je aj oblasť North Arm, ktorá ponúka niekoľko skvelých turistických trás a výhľadov na okolité ostrovy. Ak máte radi trochu adrenalinu, určite sa vypravte na tréningové trate na hrebeňoch oblasti. Tí najodvážnejší sa môžu pokúsiť o slávny chodník Rakiura Track, ktorý vás zavedie cez nádherné pláže, lesy a močiare.

Ako turista môžete si oddýchnuť a relaxovať aj na plážach Stewart Island. Obrovská pláž Oban je jednou z najobľúbenejších pláží na ostrove a ponúka ideálne podmienky na opaľovanie a plávanie. Milovníci rybolovu tu tiež prídu na svoje - vody okolo ostrova sú známe svojou hojnou rybou.

Keď príde čas na stravovanie, Stewart Island ponúka vynikajúce možnosti ochutnávky čerstvých miestnych špecialít. Morské plody sú tu výborné a miestne reštaurácie sú známe svojimi lahodnými špecialitami ako sú mušľové polievky a chutné kôkolové mäso.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka únik od ruchu a množstva turistov, Stewart Island je určite tým správnym miestom pre vás. S jeho nádhernou prírodou, unikátnou faunou a pokojnou atmosférou si určite odniesete nezabudnuteľné zážitky. Nezáleží na tom, či ste milovníkom prírody, dobrodružstiev alebo jednoducho chcete relaxovať na pláži, Stewart Island má všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku.


Počasie Nový Zéland Stewart Island


Nový Zéland je krajina so širokou škálou klím a zábery prírody. Na severovýchodnom ostrove sa nachádza Stewart Island, ďalšie fascinujúce miesto, kde sa môžete ponožiť do pestrej zmesi počasí.

Stewart Island leží južne od hlavného ostrova a je tak jedným z najjužnejších miest na Novom Zélande. Toto malé a izolované ostrovné územie ponúka návštevníkom unikátny pohľad na novozélandskú prírodu vrátane krásnych pláží, pralesov a zvieratej fauny.

Keďže je Stewart Island izolovaný od hlavného ostrova a neprítomnosť veľkých hor, jeho podnebie je viac ovplyvnené oceánom. Ako všade na Novom Zélande, počasie na Stewart Island je známe tým, že sa môže meniť veľmi rýchlo. Bez ohľadu na ročné obdobie je tu možné zažiť všetky štyri ročné obdobia za 24 hodín.

Počas leta (december - február) sa teploty pohybujú medzi 15°C až 22°C. Letné mesiace sú obzvlášť zvláštne, pretože na juhu brutálne chladná voda tlačí na jeho teplé vzdušné hmoty a vytvára sa hmla, takže aj keď je na ostrove slnečno, vizibilita môže byť obmedzená. Letá na Stewart Island sú však známe aj pre dlhé dni, keď sa stmieva až okolo 22:00.

Jeseň (marec - máj) je obdobie s miernymi teplotami medzi 11°C a 16°C. Lesy ostrova sú v jeseň farebne líščie kvôli opadávajúcim listom. Pripomeňte si, že počas tohto obdobia sa môže počasie meniť rýchlo, takže je vždy dôležité byť pripravený.

V zime (jún - august) teploty klesajú na 4°C až 9°C a návštevníci sa môžu tešiť z krásneho zimného koloritu. Napriek miernej zime na ostrove môže byť veľmi chladné a vlhké počasie s vysokou šancou na dažde a vietor.

Jar (september - november) je obdobím prebúdzajúcej sa prírody a stúpajúcich teplôt. Počas tohto obdobia je možné zažiť stabilnejšie počasie a teploty sa pohybujú medzi 10°C až 14°C. Jar na Stewart Island je tiež sezónou pre mnohé vtáky a morské cicavce, ktoré sa vrátia z migrácie.

Ak plánujete návštevu Stewart Island, nezabudnite si vziať so sebou oblečenie na vrstvenie a ochranné oblečenie pred dažďom, nech už je rok ktokoľvek. Stromové búrky, daždivé dni a chladné teploty by sa nemali zanedbávať. Aj keď toto malé a izolované územie môže byť nezabudnuteľným miestom na objavovanie, je vždy dôležité byť pripravený na každú zmeny počasia, ktorá môže prísť.

Takže, nech máte radšej teplejšie alebo chladnejšie počasie, Stewart Island vám ponúka širokú škálu možností. Neustále meniace sa klímy a krásna príroda robia z tohto ostrova jedinečné miesto na Novom Zélande. Stačí si vybrať ročné obdobie, ktoré vám najviac vyhovuje a vychutnávať si toto malebné ostrovné územie!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky