Objavte lety za najlepšie ceny

Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves

Ubytovanie Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Waitomo Glowworm Caves sú jedným z najkrajších a najpopulárnejších turistických miest na Novom Zélande. Tieto jaskyne, nachádzajúce sa v meste Waitomo, sú domovom pre unikátnu bioluminiscenčnú žiabru Arachnocampa luminosa, ktorá láka tisíce návštevníkov z celého sveta.

Ubytovanie v blízkosti jaskýň je dostupné vo forme rôznych možností. Pre tých, ktorí uprednostňujú luxusné ubytovanie, je tu niekoľko exkluzívnych hotelov a resortov, ktoré ponúkajú špičkové služby a výhľad na scenériu jaskýň. Tieto hotely sa nachádzajú v okolí, v krásnej prírode, čo umožňuje návštevníkom relaxovať a zároveň si užívať pokojné prostredie.

Pre tých, ktorí preferujú cenovo dostupnejšie možnosti, existujú tiež rozličné penzióny a hostely v blízkosti jaskýň. Tieto zariadenia ponúkajú jednoduché a pohodlné izby, kde si návštevníci môžu oddýchnuť po náročnom dni strávenom objavovaním jaskýň a okolia.

Okrem tejto turistickej atrakcie je v okolí mnoho ďalších zaujímavých miest, kde si návštevníci môžu užiť jedinečnú prírodu Nového Zélandu. Zahrňujú to napríklad čarovné modré jazero, ktoré sa nachádza iba pár kilometrov od Waitomo, alebo nádherné vodopády ako Marokopa Falls a Bridal Veil Falls.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je možné si rezervovať tzv. black water rafting, ktorý umožňuje plaviť sa po podzemných riekach v jaskyniach. Spojenie horolezectva, plávania a jaskyniarčenia je vzrušujúcim zážitkom, ktorý si môžu návštevníci vychutnať.

Samotné jaskyne Waitomo Glowworm Caves ponúkajú prehliadky s miestnymi sprievodcami, ktoré ukazujú návštevníkom nádherné oblasti jaskýň a fascinujúci svet bioluminiscencie. Počas prehliadky návštevníci prejdú úzkymi tunelmi, preplávajú podzemnými riekami a budú mať možnosť pozorovať tisíce svietiacich žiabier.

Ubytovanie v blízkosti Waitomo Glowworm Caves je zabezpečené pre všetky typy cestovateľov. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, nájdete v blízkosti jaskýň vhodné miesto na strávenie noci. Po návšteve týchto jedinečných jaskýň budete mať možnosť odpočinúť si v príjemnom prostredí a zároveň si vychutnať krásy okolité prírody a jej ďalších zaujímavostí.


Letenka Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Nový Zéland je známy svojou nádhernou prírodou a jedinečnými miestami, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Jedným z týchto miest sú jaskyne Waitomo Glowworm Caves, ktoré sa nachádzajú v regióne Waitomo na Severnom ostrove Nového Zélandu. Tieto jaskyne majú jedinečnú funkciu, ktorá ich odlišuje od ostatných jaskýň na svete - množstvo žiariacich svetlušiek.

Glowworm Caves sú jednými z najznámejších turistických atrakcií v Novom Zélande a atrahujú tisíce návštevníkov z celého sveta. Jaskyne majú prehliadkovú trasu, ktorá návštevníkom umožňuje preskúmať ich nádhernú podzemnú krajinu. Prechádzka jaskyňami je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní objaviť skryté poklady tejto fascinujúcej lokality.

Po vstupe do jaskýň vás privíta zamatová tmavá atmosféra. Zákerné steny a stropy jaskýň sú prekryté tisíckami svetlušiek, ktoré sa blízko nachádzajú až k ústiu jaskýň. Tieto malé živočíchy emitujú svetlo, ktoré vyzerá ako malé sviečky osvetľujúce váš okolie.

Počas prehliadky budete mať možnosť vidieť rôzne miestnosti a sály jaskýň, ktoré majú fascinujúce mená, ako napríklad Ô Abgrund, Cathedral, Banquet Chamber a Medicine Room. Každá z týchto miestností ponúka jedinečný pohľad na krásu prírody. V jednej z miestností vás bude odvádzať váš sprievodca do jaskýň na malom člne, čo pridáva na dobrodružnosti celej skúšky.

Okrem prehliadky jaskýň je tu aj možnosť absolvovať adrenalinovú aktivitu v podobe čiernej vodnej jaskyne - čo znamená, že počas exkurzie budete schopní sledovať svietiace svetlušky z kanoí v jej vnútri. To je zážitok, ktorý vám vyrazí dych a prinesie vám jedinečný pohľad na túto unikátnu prírodnú krásu.

Glowworm Caves sú prírodným zázrakom, ktorým je potrebné venovať čas a úctu. Je to úžasná ukážka toho, čo dokáže príroda vytvoriť a aká má schopnosť nás prekvapiť a ohúriť. Preto keď navštívite Nový Zéland, nezabudnite zahrnúť Waitomo Glowworm Caves na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť.

Návšteva jaskýň je výletom do iného sveta, sveta, kde hmyz a príroda vytvárajú nádherný spektákul. Je to jedinečná príležitosť na zážitok, ktorý zanechá trvalú stopu vo vašom srdci. Ak sa chystáte na dovolenku v Novom Zélande, Waitomo Glowworm Caves by mali byť nevyhnutnou súčasťou vášho itinerára. Budete ohúrení a fascinovaní jej krásou a zážitkami, ktoré vám toto miesto ponúka.


Dovolenka Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Nový Zéland je jedným z najkrajších a najdivokejších miest na svete. Jeho prírodné scenérie a krásne krajiny pritiahli pozornosť mnohých turistov, ktorí túžia objaviť jeho tajomstvá. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí aj Waitomo Glowworm Caves, fascinujúce jaskyne osvetlené svetlom, ktoré sa nachádzajú na Severnom ostrove Nového Zélandu.

Waitomo Glowworm Caves je súbor jaskýň situovaný v oblasti Waitomo, vo Waiikato regióne. Tieto jaskyne sú známe svojou jedinečnou populáciou svetlíc. Ide o malé svetlá vyžarované larvou svetlice (Arachnocampa luminosa), ktoré sa zavesia zo strofobilu a používajú ich ako návnadu na svojich korisť. Tento úkaz vytvára pôsobivú scenériu, keď tisíce týchto svetlíc osvetľujú temnotu jaskyne.

Vstup do jaskýň je možný len s miestnym sprievodcom, ktorý navádza návštevníkov cez úzke chodby a miestami úplným tichom. Prechádzať sa Waitomo Glowworm Caves je ako pohybovať sa v pohádkovom svete. Tme preniká svetlo svetlíc, ktoré sa týčia nad hlavami, vytvárajúc magickú atmosféru.

Počas prehliadky jaskýň sa návštevníci môžu dozvedieť viac o spôsobe života a biológii svetlíc. Sprievodcovia vedia ponúknuť fascinujúce informácie o tomto ohromujúcom prírodnom fenoméne. Jaskyne tiež ponúkajú príležitosť na adrenalinový zážitok pri vodnom rafte, kedy môžete preplávať jaskynné rieky a vychutnať si nádherný výhľad na svetelné body svetlíc.

Waitomo Glowworm Caves sú otvorené pre návštevníkov počas celého roka, a to je to miesto, ktoré by nemalo chýbať na zozname miest, ktoré treba navštíviť v Novom Zélande. Tento unikátny prírodný úkaz vám ponúkne nezabudnuteľný zážitok a zanechá vo vás pocit, akoby ste sa ocitli v čarovnom svete. Preto, ak plánujete dovolenku na Novom Zélande, určite si nezabudnite naplánovať návštevu Waitomo Glowworm Caves.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


1. Čo sú Waitomo Glowworm Caves?
Waitomo Glowworm Caves sú jaskyne na Novom Zélande, ktoré sú domovom pre tisíce žiariacich svietidiel.

2. Aké dlho trvá prehliadka jaskýň?
Prehliadka trvá približne hodinu a pol.

3. Aké je vstupné do jaskýň?
Vstupné závisí na veku návštevníka a typu prehliadky.

4. Môžem sa fotiť v jaskyni?
Fotografovanie je povolené, avšak používanie blesku nie je povolené.

5. Môžem sa dostať do jaskýň aj samostatne?
Nie, návštevníci sa môžu dostať do jaskýň iba s licencovaným sprievodcom.

6. Je možné plávať v jazierku v jaskyni?
Nie, plávanie nie je povolené.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu jaskýň?
Najlepším časom na návštevu jaskýň je v lete, keď sú dlhšie dni a horúce teploty vonku.

8. Je potrebné si rezervovať lístky vopred?
Rezervácia lístkov doporučujeme, pretože kapacita prehliadok je obmedzená.

9. Aké oblečenie je vhodné pre návštevu jaskýň?
Odporúča sa obliecť sa do vrstev, pretože v jaskyniach je chladnejšie ako vonku, a obuť pohodlnú obuv.

10. Sú jaskyne vhodné aj pre deti?
Áno, jaskyne sú vhodné pre deti, avšak malé deti by mali byť držané za ruku počas prehliadky.


Počasie Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Nový Zéland je známy svojou nádhernou prírodou a jedným z najfascinujúcejších miest na tejto krajine sú jaskyne Waitomo Glowworm Caves. Tieto jaskyne, nachádzajúce sa na severe Severného ostrova, predstavujú veľkolepé prírodné scenérie, ktoré privitávajú návštevníkov z celého sveta.

Waitomo Glowworm Caves je súčasťou rozsiahleho jaskynného systému, ktorý sa rozprestiera pod krajinou. Svoj názov získali vďaka tisícom malých svietiacich červíkov (glowwormov), ktoré osvetľujú vnútro jaskýň. Táto jedinečná scenéria sa stala jednou z najpútavejších atrakcií na Novom Zélande.

Prepážky a vstupy do jaskýň sú umelo vytvorené, aby umožnili návštevníkom pohodlný prístup a zároveň minimalizovali vplyv na prírodný ekosystém. Keď vstúpite do jaskýň, ocitnete sa v úplne inom svete. Steny jaskýň sú pokryté stékajúcimi vodnými útvarmi, ktoré spolu s kresbami vápencov vytvárajú obrazce a tvary, ktoré sú ohromujúce na pohľad.

Avšak najväčšou atrakciou jaskýň sú samozrejme glowwormy. Tieto svietiace červíky patria do druhu Arachnocampa luminosa a ich svetlo slúži ako návnada pre korisť. Aj keď sa ich názov môže javiť strašidelný, návštevníci rýchlo zistia, že majú neodolatelnú krásu. Keď sa ocitnete v tme, stovky a tisíce malých svetielok vytvárajú žiaru, ktorá vás dostane do stavu úžasu. Táto zážitková výprava vo vnútri jaskýň je naozaj jedinečná.

Waitomo Glowworm Caves sa stali nielen turistickou atrakciou, ale aj miestom pre výskum. V snahe chrániť tieto vzácne tvory, vedenie jaskýň pracuje v úzkej spolupráci s vedcami a skúmajú vplyv turistov na glimwormy a prírodný ekosystém. Ich cieľom je zachovať krásu a jedinečnosť týchto jaskýň pre budúce generácie a zároveň ponúknuť návštevníkom skúsenosť, ktorú nikdy nezabudnú.

Veľkolepé a tajomné Waitomo Glowworm Caves na Novom Zélande sú miestom, kde môžete objaviť krásu prírody a zážitok, aký nikde inde na svete nenájdete. Takže ak plánujete svoju cestu po Novom Zélande, nezabudnite zaradiť túto jedinečnú lokalitu do svojho zoznamu a pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky