Objavte lety za najlepšie ceny

Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve

Počasie Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Omán je známy svojou bohatou biodiverzitou a nádherným prírodným prostredím. Jedným z najfascinujúcejších miest je Ras Al Jinz Turtle Reserve, kde je možné zažiť jedinečný zážitok sledovania režimu želv na pláži.

Ras Al Jinz Turtle Reserve sa nachádza v južnej časti Ománu, pri pobreží Arabského mora. Toto miesto je známe pre svoju obrovskú populáciu morských korytnačiek, ktoré prichádzajú na pláži hniezdiť. Je to jedno z najdôležitejších hniezdišť želv na celom Arabskom polostrove a jedno z mála miest na svete, kde môžete vidieť tento zázrak prírody v reálnom čase.

Počasie v Ras Al Jinz Turtle Reserve je typické pre túto časť Ománu. Je to horúce a suché miesto, kde teploty sa v lete pohybujú okolo 40 °C. Zimné mesiace sú trochu chladnejšie, ale stále príjemné, s teplotami okolo 25-30 °C. Zatiaľ čo väčšina ľudí si vyberá návštevu v zimných mesiacoch na vyhnutie sa horúčavám, veľká časť výskytu želiev sa uskutočňuje v lete.

Toto miesto je tak unikátne, že je potrebné mať povolenie od správcov rezervácie, aby ste mohli sledovať hniezdenie želiev. Preto je dôležité plánovať svoju návštevu vopred a rezervovať si miesto. Nočné vychádzky sú najlepším spôsobom, ako svedčiť o hniezdení želiev. Turisti sú sprevádzaní skúsenými sprievodcami, ktorí informujú o ekológii, správaní a životnom štýle želiev.

Počas nočnej prechádzky v rezervácii je možné vidieť želvy, ako sa pomaly plazia po piesku a hľadajú miesto, kde uložiť svoje vajíčka. Sledovať ich vykopávanie hniezd a pokladanie vajíčok je neuveriteľné a dojemné zážitok. Po dokončení tejto úlohy sa samice pomaly obráti a vydá sa späť do mora.

Okrem sledovania hniezdenia želiev je v blízkosti rezervácie možné vidieť aj iných morských živočíchov, ako napríklad delfíny a rôzne druhy rýb. Pre milovníkov prírody a životného prostredia je toto miesto absolútne povinnosťou pri návšteve Ománu.

Omán je zemou krásnej prírody a Ras Al Jinz Turtle Reserve je jedinečným miestom, kde môžete vidieť morské korytnačky v ich prirodzenom prostredí. Svojím jedinečným počasím a fascinujúcou biodiverzitou je toto miesto skutočným tajomstvom a pokladom Ománu. Ak hľadáte jedinečný zážitok v kontakte s prírodou a divokým životom, Ras Al Jinz Turtle Reserve je miestom, na ktoré musíte ísť.


Dovolenka Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Omán je jednou z tých zemí, ktoré možno na mape ľahko prehliadnuť a pasť. No ak ste milovníkom prírodných krás, kultúry a dobrodružstva, určite by ste mali túto krajinu začleniť do svojho zoznamu destinácií, ktoré si plánujete navštíviť.

Jednou z najväčších turistických atrakcií Ománu je Ras Al Jinz Turtle Reserve. Táto nádherná geografická lokalita je vynikajúcim miestom na strávenie dovolenky, pre prírodných nadšencov a tých, ktorí sú z rôznych dôvodov fascinovaní morskými živočíchmi.

Ras Al Jinz Turtle Reserve sa nachádza na východnom pobreží Ománu, na ploche vyhradené pre ochranu korytnačiek hniezdiacich na pláži. Reserve sa skladá z niekoľkých častí, vrátane návštevníckeho centra, ubytovania, reštaurácií, múzea, a samozrejme, pláže.

Korytnačky v tejto lokalite sú najväčšie na svete a sú poznávateľné podľa ich veľkosti, tváre a tvaru kruničky. V týchto hydrosférických prezrádzajú svoje kôra a menej ostýchajúce sa exempláre pozorujú turisti a mysý kamera im pomáha posledných hodín.

Korytnačky sú na pláži posledné dve tretiny roka a tesne pred výkrmom svojich malých detí, sa pohybujú vo vode, aby si neponášali nemecké morské vtáky, ktoré by potrebovali usadzovať tarif akumulátorov. Neskoršie počas obdobia hniezdenia môžu návštevníci pozorovať korytnačky, ako sa kladú do piesku a zakopávajú svoje vajcia.

Pre tých, ktorí chcú mať viac intímne zážitky zo života korytnačiek, je možné si rezervovať nočné prehliadky. Prehliadky sa uskutočňujú elektronickým akrilom, takže návštevníci môžu sledovať korytnačky pri ich každodenných aktivitách. Existuje aj muzeum s viacerými exponátmi, ktoré ukazujú život korytnačiek a možnosti ich ochrany.

Keďže Ras Al Jinz Turtle Reserve sa nachádza na pobreží, návštevníci môžu tiež navštíviť krásne pláže a vychutnať si slnečné lúče. Môžu sa tešiť na plávanie, šnorchlovanie, potápanie a iné vodné športy. Okrem toho, lokalita ponúka aj rôzne cyklotrasy, trekkingy a iné aktivity v prírode.

Ak hľadáte unikátnu a nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá vám poskytne skúsenosti a príležitosti, tento klenot v Ománe je skvelou voľbou. Navyše, nie je to iba o jednom zážitku, ale o celom duchovnom zážitku, ktorý ponúka nevyčísliteľné hodnoty pre ľudský duch a umenie cítiť radosť a harmóniu v krásach prírody.


Letenka Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Omán je krajina zázrakov a skrytých pokladov. Vlastní mnoho miest, ktoré si nechávajú všetky tajomstvá pre návštevníkov odhalené, vrátane Ras Al Jinz Turtle Reserve. Táto rezervácia ma miestnu severskú pláž, ktorá sa stáva domovom pre veľa rôznych druhov morských korytnačiek, vrátane ohrozených druhov. Ak ste milovníkom prírody, určite si užítete návštevu tohto miesta a opantáte sa krásou a pokojom, ktorým rezervácia prekypuje.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ras Al Jinz Turtle Reserve, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letisko v hlavnom meste Ománu, Muscate. Z Muscatu sa dostanete do Ras Al Jinz Turtle Reserve cestou (najlepšie nájomným autom). Cesta trvá asi 2 hodiny, ale stojí to za to, keďže táto oblasť ponúka niektoré z najkrajších scenérií na svete.

Cena letenky závisí od dátumu a doby trvania návštevy. Najlepšie je vyhľadať on-line dostupnosť letov a rezervovať si letenku vopred. Vo väčšine prípadov to znamená, že vám môžu byť ponúknuté výhodnejšie ceny.

Keď už budete v Ras Al Jinz Turtle Reserve, môžete si užiť mnoho aktivít a sledovať morskej korytnačky, ktoré známe sem prichádzajú každoročne kladú vajcia. Ak chcete mať čo najlepší zážitok, odporúča sa navštíviť turtle reserve v noci. Rezervácia môže chrániť a sledovať uloženie vajec, kým sa korytnačky vrátia do oceánu.

Miesto je zároveň skvelým miestom na pobyt. Ras Al Jinz Turtle Reserve má niekoľko hotelov a bungalov, ktoré si môžete rezervovať špeciálne odpočívať, čo je veľmi vydarená dovolenka pre každého.

Všetky návštevníci musia dodržiavať určité pravidlá a pokyny, aby sa tým chránili morské korytnačky. Takže ak chcete priniesť domov krásne spomienky, ale zároveň chcete byť zodpovedním turistom, nechajte si od miestnych poradiť ako sa správne chovať v prírode.

Celkovo, návšteva Ras Al Jinz Turtle Reserve je určite jedinečný zážitok a jedna z tých nezabudnuteľných vecí na vašom zozname. Tou budete mať krásne spomienky, ktoré budete chcieť zdieľať a pripomínať po zvyšok života.


Najčastejšie otázky a odpovede Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


1. Aké druhy korytnačiek môžeme vidieť v Reservácii Ras Al Jinz Turtle?
- V reservácii je možné vidieť druhy korytnačiek ako je Green, Loggerhead a Olive Ridley.

2. Kedy môžeme vidieť vyliahnutie korytnačiek v reservácii Ras Al Jinz Turtle?
- Vyliahnutie korytnačiek je obvykle možné pozorovať v období od mája do septembra.

3. Ako dlho trvá prechovávanie vajec korytnačiek v rezervácii?
- Prechovávanie vajec korytnačiek trvá asi 60 dní.

4. Aká je veľkosť rezervácie Ras Al Jinz Turtle?
- Rezervácia má rozlohu okolo 120 km2.

5. Ako dlho trvá prehliadka reservácie Ras Al Jinz Turtle?
- Prehliadky v reservácii trvajú približne 1,5 hodiny.

6. Je možné fotografovať alebo natáčať v reservácii Ras Al Jinz Turtle?
- Áno, je možné fotografovať alebo natáčať v rezervácii, avšak použitie blesku je zakázané.

7. Je povolené dotýkať sa korytnačiek v reservácii?
- Nie, dotýkanie sa korytnačiek je prísne zakázané, aby sa minimalizoval stres a ohrozenie pre ne.

8. Musíme si rezervovať miesto na prehliadku vopred?
- Áno, je vhodné si rezervovať miesto na prehliadku vopred, pretože počet miest je obmedzený.

9. Kedy si máme rezervovať prehliadku v reservácii Ras Al Jinz Turtle?
- Odporúča sa rezervovať prehliadku v rezervácii približne týždeň dopredu.

10. Aká je vstupná cena do reservácie Ras Al Jinz Turtle?
- Vstupná cena sa líši v závislosti od veku a štátu, napríklad pre dospelých je to okolo 5-10 Rialov.


Ubytovanie Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Ras Al Jinz Turtle Reserve je jedinečné miesto v Ománe, ktoré ponúka návštevníkom neuveriteľný zážitok pozorovania korytnačiek pri ich hniezdach a priemerie. Táto rezervácia sa nachádza okolo 45 kilometrov južne od mesta Sur a stala sa obľúbenou turistickou atrakciou pre návštevníkov, ktorí sa chystajú navštíviť Omán.

Ubytovanie v Ras Al Jinz Turtle Reserve je veľmi pohodlné a ponúka rôzne možnosti pre návštevníkov. Rezervácia má dve hlavné ubytovacie možnosti - Ras Al Jinz Turtle Reserve Hotel a Ras Al Jinz Turtle Beach Resort. Obidva hotely ponúkajú komfortné ubytovanie, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a užiť si svoju dovolenku.

Ras Al Jinz Turtle Reserve Hotel je 4-hviezdičkový hotel ponúkajúci pokojný a uvoľňujúci pobyt v súkromí. Hotel má 36 izieb a apartmánov s moderným vybavením. Každá izba má vlastné balkóny s krásnym výhľadom na more a kopce. Hotel ponúka vynikajúce reštaurácie, kde môžete ochutnať tradičné ománske jedlá a medzinárodnú kuchyňu.

Ras Al Jinz Turtle Beach Resort ponúka 5-hviezdičkový luxusný pobyt s najkrajším výhľadom na more. Resort je vybavený moderným vybavením, ktoré zabezpečuje pohodlný a relaxačný pobyt. Resort má 120 izieb, vrátane vilových apartmánov a ubytovania v stanoch, ktoré sú priamo na pláži. Návštevníci môžu využívať širokú škálu zariadení, ako sú bazény, spa centrá, plážové bary a reštaurácie, aby si užili svoje dovolenky.

Rezervácia ponúka rôzne aktivity okrem pozorovania korytnačiek, vrátane turistiky, plávania, zábavy a vodných športov. Všetky aktivity sú dobre organizované a hlavne prispôsobené na mieru každého návštevníka.

V Rezervácii Turtle Beach je veľmi dôležité dodržiavať určité pravidlá, ktoré pomáhajú chrániť a uchovávať divoké korytnačky. Rezervácia je prísne regulovaná a návštevníci sa musia riadiť pokynmi a pokynmi pracovníkov, aby sa uistili, že korytnačky sú v bezpečí.

Celkovo je Ras Al Jinz Turtle Reserve jedinečným zážitkom a výborne miesto na oddych a relaxáciu. Ubytovanie v Ománe je výborné a môžete si vybrať z mnohých možností. Ak hľadáte miesto na neopakovateľnú dovolenku, Ras Al Jinz Turtle Reserve je skvelou voľbou pre vás.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky