Objavte lety za najlepšie ceny

Peru Tambopata National Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Peru Tambopata National Reserve


1. Čo je Peru Tambopata National Reserve?
Peru Tambopata National Reserve je chránená oblasť vo východnom Peru, ktorá sa nachádza v okrese Tambopata v departemente Madre de Dios.

2. Ako sa dostanem do Tambopata National Reserve?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Tambopata National Reserve. Najlepšou možnosťou je letieť na letisko v meste Puerto Maldonado a odtiaľ pokračovať špeciálnym vozidlom do rezervy.

3. Kde môžem ubytovať počas návštevy Peru Tambopata National Reserve?
V rezerve sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti, vrátane lodí na rieke Tambopata, bungalovov a táborov. Môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

4. Aké aktivity a zážitky môžem očakávať v Peru Tambopata National Reserve?
V rezerve sa môžete zúčastniť rôznych aktivít, ako sú prechádzky po džungli, pozorovanie vtákov a zvierat, nočné prehliadky, kanoe a ďalšie dobrodružstvá v prírode.

5. Ktoré zvieratá a rastliny môžem vidieť v rezerve?
V rezerve môžete stretnúť pestrofarebné vtáky, opice, jaguáre, papagáje, kolibrie, rôzne druhy hmyzu a mnoho iných unikátnych druhov flóry a fauny.

6. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu Peru Tambopata National Reserve?
Najlepším časom na návštevu rezervy je v suchých mesiacoch medzi aprílom a októbrom. V tomto období je menej dažďov a lepšie je pozorovať zvieratá.

7. Existujú nejaké obmedzenia alebo pravidlá, ktoré by som mal vedieť pred návštevou rezervy?
Áno, pred návštevou rezervy by ste mali vedieť o niektorých obmedzeniach a pravidlách. Napríklad je zakázané loviť alebo poškodzovať živočíchy a rastliny, znečisťovať rezervu alebo vstupovať na určité miesta bez povolenia.

8. Aké sú bezpečnostné opatrenia pre návštevníkov rezervy?
Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia počas návštevy rezervy. Patrí sem používanie repelentu proti hmyzu, pitie čistej vody, nosenie vhodnej oblečenie a obuvi a dodržiavanie pokynov sprievodcov.

9. Aké sú prírodné krásy a scenérie Peru Tambopata National Reserve?
Rezerva ponúka nádherné scenérie a prírodné krásy, vrátane jazier, riek, vodopádov, hustých dažďových lesov a rozmanitej flóry a fauny.

10. Aké ďalšie atrakcie a miesta môžem navštíviť v okolí rezervy?
V blízkosti rezervy sa nachádzajú aj iné atrakcie a miesta, ktoré si môžete pozrieť, ako je napríklad jezero Sandoval, Manu National Park alebo dedinka Tambopata.


Letenka Peru Tambopata National Reserve


Peru's Tambopata National Reserve is one of the most extraordinary travel destinations in South America. With incredible wildlife, dense rainforests, and breathtaking views, it's a must-see location for anyone who loves nature.

If you're planning a trip to Tambopata National Reserve, one of the most important things you'll need to do is purchase your flight to Peru. There are several airlines that offer flights to Peru, including American Airlines, Delta Airlines, United Airlines, and LATAM Airlines. You can also consider budget airlines such as Spirit Airlines or JetBlue Airways.

When looking for flights, consider your travel dates and budget. Generally, flights to Peru are cheaper during the low season, which runs from May to September. You should also book your flight at least 2-3 months in advance to get the best deals.

Once you arrive in Peru, you'll need to make your way to Tambopata National Reserve. The reserve is located in the southeastern region of the country, near the border with Bolivia. There are several ways to get there, including taking a flight from Lima to Puerto Maldonado and then a 3-hour boat ride down the Tambopata River. Alternatively, you can also take a bus or hire a private car to get to the reserve.

Once you arrive in Tambopata National Reserve, you'll be amazed at what you'll see. With over 1700 species of birds, more than 150 species of mammals, and countless plant species, this reserve is a nature lover's paradise. You can take river tours, rainforest hikes, and wildlife viewing tours to see all of the incredible flora and fauna.

In addition to exploring the natural beauty of Tambopata National Reserve, there are several eco-friendly lodges and resorts that are available for you to stay in. These lodges offer comfortable accommodations and delicious local food, while also providing educational experiences about the surrounding environment.

Overall, a trip to Tambopata National Reserve is a once-in-a-lifetime experience. With its incredible wildlife, stunning landscapes, and unique cultural experiences, it's a destination that you won't want to miss. So don't wait any longer - book your flights and get ready to explore this amazing part of Peru!


Dovolenka Peru Tambopata National Reserve


Peru je krajina bohatá na jedinečné prírodné krásy a jednou z najfascinujúcejších lokalít v krajine je Tambopata National Reserve. Táto rezervácia sa nachádza na východnej strane Andy, v blízkosti mesta Puerto Maldonado, a je domovom mnohých ohromujúcich druhov fauny a flóry.

Cesta do rezervácie je dobrodružným zážitkom sama o sebe. Cestovatelia prechádzajú riekou Tambopata a sú obklopení hustými pralesmi. Toto miesto je jedným z najväčších zachovalých amazonských pralesov na svete, ktorý sa môže pochváliť neskutočnou biodiverzitou.

Rezervácia ponúka širokú škálu aktivít, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších cestovateľov. Jednou z najobľúbenejších aktivít je pozorovanie vtákov. Tambopata je známa svojimi ohromujúcimi druhmi vtákov, vrátane kolibrik, orliakov a pľuzgierov. Pravdepodobne najznámejší je gučaja, najväčší guľmyvník na svete, s nádherným znakovým hlasom.

Okrem pozorovania vtáctva si turisti môžu užiť aj unikátny zážitok v podobe nočnej prehliadky pralesa. Po zatagich slnkom sa vynára nový svet, ktorý sa mení na zvuky, vône a svetlá úplne odlišné od toho, čo si môžeme predstaviť. Máte šancu vidieť hľúpika, ktorý premieňa svoje telo na zariadenie na výstrahu, alebo krásne svietiace huby.

Ak vás zaujíma aj miestne obyvateľstvo, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu jednej z dedín ribárov v okolí rezervácie. Títo tradíciou ladení obyvatelia sú ústretoví a radi vás vpustia do svojich domovov a poodhalia tajomstvá svojho spôsobu života. Môžete sa naučiť, ako loviť ryby alebo navzájom vymieňať zručnosti výroby remeselných výrobkov.

Tambopata National Reserve je tiež domovom rôznych druhov divokých zvierat, ako sú opice, mačkovité šelmy a mnoho druhov hadov. Je to miesto, kde môžete zažiť stret so vzácneho jaguára. Táto rezervácia je jedným z mála miest na svete, kde máte skutočnú šancu vidieť tieto nádherné šelmy v ich prirodzenom prostredí.

Pre tých, ktorí hľadajú úplný oddych, Tambopata ponúka aj kempovanie na brehu rieky. Môžete zažiť večer čosi úplne iné, keď sa stanete súčasťou prírody a počúvate zvuky nočnej džungle. Navyše, táto oblasť je perfektná pre pozorovanie nočného neba a hviezd.

Tambopata National Reserve v Peru je skutočne miesto, ktoré vám zanechá nezabudnuteľné zážitky. Jeho bohatstvo prírody a jedinečné druhy zvierat sú absolútne ohromujúce. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete spoznať jeden z najbohatších amazonských pralesov, je táto rezervácia miestom, ktoré by ste mali mať na zozname svojich dovolenkových destinácií.


Počasie Peru Tambopata National Reserve


Tambopata National Reserve je národný park v juhoamerickom Peru, ktorý sa nachádza v blízkosti hranice s Brazíliou. Tento nádherný park pokrýva plochu 1,5 milióna akrů a je domovom pre množstvo druhov vtákov, obojživelníkov a cicavcov. Avšak, keďže sa nachádza v amazonskej dažďovej pralesi, počasie v Tambopata National Reserve sa môže meniť dosť rýchlo.

Väčšinou sa v Tambopata National Reserve nachádza veľké množstvo dažďa počas celého roka. Avšak, medzi decembrom a marcom, obdobím kedy sa nachádza amazonské suché obdobie, býva menej dažďa. Napriek tomu, aj v tomto období môže pršať a teplota sa pohybuje od 21°C do 31°C. V ostatných mesiacoch roka môže byť ešte vlhkejšie, s teplotami od 22°C do 32°C.

Vlhkosť a naplavené dažďové lesy v Tambopata National Reserve robia z tohto miesta jedno z najdôležitejších a najrozmanitejších ekosystémov v Južnej Amerike. Rieky, ktoré prechádzajú parkom zaberajú jednu tretinu celkovej plochy parku a tým sa vytvárajú ideálne miesta pre rôzne druhy zvierat a rastlín.

V Tambopata National Reserve sa môžete dostať do medziiným cez menších lietadiel a autobusov, kde si budete môcť vychutnať úžasné prírodné krajiny. Dostanete sa k riekam, ktoré tečú parkom a ďalšími prírodnými atrakciami, ako sú obrovské morčacie hue na plážach riek a iné zvieratá, ktoré si môžete pozrieť. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa dostať k blízkosti celej fauny a flóry, ktoré sú v Tambopata National Reserve.

V záveroch článku je možné povedať, že počasie v Tambopata National Reserve v Peru závisí od ročného obdobia. Napriek tomu, však toto miesto zostáva jedným z najlepších miest pre prírodných a biodiverzitný turizmus a je určite miestom, kde by ste sa mali zastaviť, keď navštívite Peru.


Ubytovanie Peru Tambopata National Reserve


Tambopata National Reserve je jedným z najkrajších území v Peru. Táto oblasť sa nachádza v južnej časti krajiny a ponúka návštevníkom neopísateľné prírodné scenérie a úžasné zážitky. Keďže ide o prírodnú rezerváciu s bohatou divokou faunou a florou, mnoho ľudí, ktorí sem prichádzajú, hľadá príležitosti na ubytovanie, ktoré im umožní spoznať úžasné prírodné krásy tohto miesta.

Existuje niekoľko možností ubytovania v Tambopata National Reserve, aby ste si mohli vybrať to, čo vám najlepšie vyhovuje. Jednou z možností je ubytovanie v eko-lodge, ktoré sú rozmiestnené v rezervácii. Tieto eko-lodže sú navrhnuté s ohľadom na ochranu prírody a ponúkajú útulné a komfortné ubytovanie. Mnohé z nich sú postavené v tradičnom štýle s miestnymi materiálmi, čo vytvára autentickú atmosféru pre návštevníkov.

V týchto eko-lodge nájdete rôzne typy izieb, od jednoduchých chatiek po luxusnejšie apartmány. Bez ohľadu na to, aký typ izby si vyberiete, môžete očakávať pohodlné lôžka, súkromné kúpeľne a moderné vybavenie. Na rozdiel od bežných hotelov v mestách tu máte jedinečnú príležitosť spojiť luxus a pohodlie s prírodným prostredím.

Tambopata National Reserve je domovom mnohých druhov vtákov, zvierat a rastlín. Máte možnosť objavovať tieto skvosty cez rôzne aktivít ako je turistika, prechádzky v džungli, riečne vyhliadky a nočné výlety. Niektoré eko-lodge ponúkajú aj organizované výlety a exkurzie, ktoré vám umožnia vidieť viac z tejto úžasnej rezervácie.

Jednou z najpopulárnejších aktivít v Tambopata National Reserve je návšteva miestnych postihnutých častí rezervácie, niektoré eko-lodge v tejto oblasti zamestnávajú miestnych sprievodcov, ktorí poznajú túto oblasť veľmi dobre a majú schopnosť ukázať vám tajomstvá prírody.

Po návrate z ponoru do džungle sa môžete relaxovať a oddýchnuť si v unikátnom prostredí eko-lodge. Veľa z nich má reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné peruánske jedlá pripravené z čerstvých miestnych surovín. Okrem toho sú niektoré eko-lodže vybavené bazénmi, ktoré vám umožnia osviežiť sa v teplých tropických dňoch.

Tambopata National Reserve je skutočne rozprávkové miesto, ktoré vás určite očarí. Ak hľadáte ubytovanie, ktoré vám umožní skúmať a objavovať túto krásnu oblasť, eko-lodge v rezervácii vám ponúknu autentický zážitok s pohodlným ubytovaním a výhľadom na nádhernú prírodu. Nech už sa rozhodnete pre jednoduché chatky alebo luxusné apartmány, môžete si byť istí, že strávite dokonalú dovolenku v jednom z najkrajších miest na Zemi.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky