Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Aveiro

Počasie Portugalsko Aveiro


Aveiro je mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Portugalska a ponúka svojim návštevníkom krásne pláže a pestré kultúrne atrakcie. Počasie v tomto regióne sa líši podľa ročného obdobia.

Leto v Aveiro

Letné mesiace v Aveiro sú zvyčajne veľmi horúce a suché. Teploty sa v júni pohybujú okolo 23°C, v júli a auguste stúpajú do 30°C a viac. V tomto období je najvhodnejšie navštíviť miesto v predvečer alebo neskoro popoludní, keď slnko už nepríjemne nepekne. Na oceáne sú teploty miernenejšie a voda sa ochladzuje na približne 18°C až 20°C.

Večery sú príjemné a časté sú temperatúry okolo 20°C, kedy je možné sa prechádzať po pláži, alebo užívať si stolovanie podvere zázvorovia. Práve v letných mesiacoch je v Aveiro oveľa viac turistov, ale aj miestnych obyvateľov, ktorí sa priamo po plážíach a morských vodách schádzajú.

Jeseň v Aveiro

Jeseň v Aveiro je pre turistov ideálnym obdobím na návštevu tohto regiónu, keďže teploty sú miernenejšie a počasie menej vyčerpávajúce. Teploty sa v septembri pohybujú okolo 25°C a postupne klesajú, čím presiahol obzvlášť nižšiu teplotu 15°C. Práve vďaka miernym teplotám a pekným počasiu sa jesenné mesiace stávajú populačnejšími a umožňujú množstvo možností pre turistiku, študijné turistiku alebo len pre návštevu Aveira v rámci drobných exkurzií.

Zima v Aveiro

Zima v Aveiro je zvyčajne chladnejšia a vlhkejšia ako ostatné ročné obdobia. Teploty sa v zime pohybujú okolo 10°C a postupne klesajú, čomu napomáha aj nepriaznivé počasie. V mesesiach január a február sú možné príležitostné zrážky.

Ak napriek tomu do mesta pricestujete v zime, nezabudnite sa obliekať v teplých a nepremokavých vrstvách. Na západnom pobreží Portugalska je prísne zakázané plávanie v Atlantiku počas zima, keďže prúdy sú nebezpečné a voda bola značne chladná.

Jarná sezóna v Aveiro

Jarné mesiace prichádzajú do Aveira so stále príjemnejšími a teplejšími teplotami. Teploty sa postupne zvyšujú a v marci sa pohybujú okolo 18°C, v apríli dosahujú teploty až 21°C a v máji teploty už prekračujú 25°C.

Teploty v jarných mesiacoch sú ideálne na turistiku a možno si už vychutnať aj kúpanie v Atlantickom oceáne s teplotami vody okolo 16°C. Jarné mesiace sú obdobím kvitnutia flóry, kedy sú mesta a oblasti veľmi okrasné a pekne vyzdobené. Mezi to patří i kolorit zelených a žltých farebných odtieňov, ktoré najčastejšie korešpondujú s pestrofarebnými lúkami a krytami stromov.

V Aveire sa prevažne nachádzajú polia slnečníc a je v tomto období najvhodnejšie zatúlať sa po okolitých vinohradoch a vychutnať si miestne vína.

V záverečnom hodnotení možno povedať, že Aveiro je nádherné mesto s pestrým kultúrnym životom. Podnebie v tomto regióne ponúka príležitosti pre rôzne aktivity a návštevy počas celého roka. Je len na vás, kedy si vyberiete svoju obľúbenú časť roka a preneste sa do tohto krásneho a živého mesta.


Dovolenka Portugalsko Aveiro


Portugalsko je jednou z najkrajších krajín v Európe a ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť slnko, čerstvé more a prekrásne historické pamiatky, potom by ste mali navštíviť Aveiro, malé mesto nachádzajúce sa v severnej časti Portugalska.

Aveiro je známe ako Benátky Portugalska, pretože mesto je plné kanálov a malých ostrovov, ktoré sa stanú hlavnou atrakciou pre turistov. Avšak, mesto nie je len o kanáloch a malých ostrovoch, má aj mnoho historických a kultúrnych pamiatok vrátane chrámov, pláží a múzeí.

Ak cestujete s rodinou, deti sa budú môcť postaviť proti sebe v súťaži o najkrajšiu vedu. Aveiro je totiž známe svojou tradičnou venovanou technikou zvanou Ovos moles, ktoré sú vyrobené z cukru a vajec.

Okrem toho, môžete sa vybrať na prechádzku po slnečnom pobereží mesta, kde si môžete vychutnať čisté more a nádherné prírodné scenérie. Pláže v Aveiro sú ideálne miesta pre rodiny s deťmi, pretože voda je plná rýb a ďalších morských živočíchov, ktoré deti radi pozorujú.

Ak máte radi históriu, navštívte múzeum Santa Joana, kde sa nachádzajú výstavné predmety a zbrane zo stredoveku a renesancie. Boli súčasťou kláštora nunnery Santa Joana v 15. a 16. storočí.

V Aveiro môžete nájsť aj mnoho turistických atrakcií, vrátane kostola São João Evangelista, ktorý bol postavený v barokovom štýle v 17. storočí. Je plný krásnych soch a obrazov a je to jedna z najnavštevovanejších pamiatok v meste.

Ak si budete chtieť utiecť od každodenného zhonu do prírody a užívať si pokoj, mali by ste sa vydať na plavbu po kanáloch. Na lodnej plavbe zažijete úžasnú prírodnú scenériu mesta a môžete si užiť chvíle oddychu.

Aveiro je miesto, kde si môžete užiť dovolenku ako rodina, pár alebo sami. Je plné histórie, turistických atrakcií a pláží, ktoré si na vás budú pamätať mnoho rokov. Ak hľadáte dokonalé miesto na dovolenku, Aveiro je tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Aveiro


1) Ako sa dostanem z letiska do Aveira?
- Najlepšou možnosťou je vziať si taxi alebo prenajať si auto. Existuje aj verejná doprava, ako napríklad autobus alebo vlak.

2) Aké sú najlepšie atrakcie v Aveire?
- Medzi najobľúbenejšie atrakcie v Aveire patrí malé benátske mesto Costa Nova s farebnými domčekmi, kanálovými prehliadkami v Moliceiro lodí, univerzita v Aveire a veľkolepé pláže.

3) Aká je najlepšia doba na návštevu Aveira?
- Najlepším časom na návštevu Aveira je jar a jeseň, kedy je teplota príjemná a menej turistov.

4) Kde môžem nájsť najlepšie reštaurácie v Aveire?
- V centre mesta Aveira nájdete množstvo reštaurácií s tradičnou portugalskou kuchyňou a čerstvými miestnymi morskými plodmi.

5) Aké sú možnosti ubytovania v Aveire?
- V Aveire nájdete množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov až po rodinné penzióny a apartmány.

6) Aké sú najlepšie pláže v blízkosti Aveira?
- Najlepšie pláže v blízkosti Aveira sú Praia da Barra, Praia da Costa Nova a Praia de São Jacinto.

7) Aké sú možnosti výletov z Aveira?
- Z Aveira môžete podniknúť výlety do blízkeho prímorského mesta Porto, histórickej Obidos alebo do národného parku Peneda-Gerês.

8) Koľko stojí vstup do hlavných atrakcií v Aveire?
- Ceny vstupeniek sa líšia v závislosti od atrakcie, ale zvyčajne sa pohybujú medzi 2-5 eurami pre dospelých.

9) Koľko trvá cesta z Lisabonu do Aveira?
- Cesta z Lisabonu do Aveira trvá približne 2 hodiny vlakom a 2,5 hodiny autom.

10) Aké sú možnosti aktívneho voľného času v Aveire?
- V Aveire môžete vyskúšať rôzne športové aktivity vrátane jachtingu, surfovania, kajakovania a cykloturistiky.


Ubytovanie Portugalsko Aveiro


Aveiro: Okúzľujúce mesto pobrežia Portugalska s nádherným ubytovaním

Aveiro je úchvatné prímorské mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Portugalska. S bohatou históriou, krásnou architektúrou a romantickými kanálmi je to jedno z najkrajších miest, ktoré si môžete v tejto krajine užiť.

Pri plánovaní vášho pobytu v Aveire by ste mali zvážiť aj ubytovanie, pretože vám môže ponúknuť skvelý zážitok. Existuje mnoho možností pre rôzne preferencie a rozpočet, či už preferujete luxusné hotely alebo útulné penzióny.

Ak teda chcete byť obklopení prémiovými službami a moderným komfortom, určite zvážte rezerváciu v jednom z najlepších hotelov v meste. K dispozícii je viacero päťhvzdových hotelov, ktoré vám ponúknu elegantné izby s výhľadom na mesto alebo Atlantický oceán. V týchto hoteloch si môžete vychutnať relaxačné kúpele vo wellness centre, osviežujúce nápoje v hotelovom bare a vynikajúce jedlá v reštauráciách s michelinskou hviezdou. Niektoré hotely majú dokonca aj vlastné golfové ihrisko, kde si môžete zahrať pár hier.

Pre tých, ktorí preferujú príjemnú a domácu atmosféru, sú v Aveire k dispozícii aj penzióny a menšie hotely. Tieto ponúkajú účtovnejšie ceny a sú skvelou voľbou pre turistov, ktorí si chcú užiť autentický portugalský šarm. Penzióny ponúkajú útulné izby s vlastnou kúpeľňou, raňajkami a niektoré z nich dokonca majú aj záhradu alebo terasu, kde si môžete vychutnať čerstvé raňajky.

Okrem tradičných foriem ubytovania má Aveiro aj moderné možnosti pre tých, ktorí majú radi viac nezávislosti. Môžete si prenajať byt alebo apartmán, čo vám poskytne viac slobody pri plánovaní vášho času. Mnoho z týchto apartmánov má vlastnú kuchyňu, čo znamená, že si môžete svoje obľúbené jedlá pripraviť sami a ušetriť tak peniaze.

Najlepšie ubytovanie v Aveire sa nachádza v centre mesta alebo v blízkosti jeho pamiatok. Pri ubytovaní v centre mesta budete mať prístup k obchodom, reštauráciám a nočnému životu mesta. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v blízkosti jazera Ria de Aveiro.

Keďže Aveiro je obľúbeným cieľom pre turistov, odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny. Mnohé hotely a penzióny ponúkajú online rezerváciu, čo vám uľahčí plánovanie vášho pobytu.

Aveiro je skutočne úchvatné mesto, ktoré vám ponúka niečo pre každého. Nesmiete vynechať príležitosť navštíviť toto krásne miesto a zažiť jedinečnú atmosféru. A s kvalitným ubytovaním v Aveire sa môžete tešiť na úžasné a nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Portugalsko Aveiro


Portugalsko je nádherná krajina s pobrežím Atlantického oceánu, bohatou kultúrou a pestrou históriou. Medzi jej najkrajšie a najnavštevovanejšie miesta patrí nepochybne mesto Aveiro.

Ako sa tam dostanete? Najjednoduchšie riešenie je zakúpenie letenky do najbližšieho letiska v portugalskom meste Porto. Odtiaľ je len hodina cesty do Aveira autobusom, vlakom alebo taxíkom.

Aveiro je známe svojimi kanálmi a farebnými lodičkami nazývanými moliceiros. Po kanáloch môžete plaviť a užívať si krásne výhľady na mesto a jeho architektúru. Okrem toho môžete navštíviť aj krásnu katedrálu Aveiro, kostol sv. Gonçaliho a Rimanjuelo alebo múzeum hnedých lanov, ktoré používali pre rybolov a dopravu v močaristých oblastiach rieky Vouga.

Aveiro je tiež známe svojimi úžasnými plážami, kde si môžete užiť slnko a morské vlny. Najznámejšie z nich sú Costa Nova a Barra, kde si môžete užívať kúpeľné pobyty a aktivity ako windsurfing a kajakárske výlety.

Okrem týchto atrakcií si môžete užiť aj gastronomický zážitok. Aveiro je známe svojimi sladkými koláčmi ovseného typu, známymi ako ovos moles, a rybou a morskými plodmi, ktoré majú charakteristickú chuť a sú pripravované v miestnych reštauráciách.

Výlet do Aveira je nádherným zážitkom pre všetky typy cestovateľov. Bez ohľadu na to, či hľadáte kultúru, históriu alebo pláže, Aveiro vám ponúkne to najlepšie z Portugalska. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenku do Portugalska a navštívte toto krásne mesto.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky