Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Madeira

Dovolenka Portugalsko Madeira


Portugalsko Madeira je jedno z najkrajších miest na svete, ktoré ponúka návštevníkom všetko, čo si turisti môžu priať – od nádherného prírodného prostredia až po skvelé kultúrne a historické pamiatky. Nachádza sa v Atlantickom oceáne, 400 km od Afriky a 1000 km od Portugalska, čo z nej robí ideálne miesto na oddych a relaxáciu.

Madeira ponúka prekrásne pláže, ktoré sú obklopené jemne zelenými kopcmi a berú vás do sveta pokojných vôd a svetlomodrej oblohy. Táto časť Portugalska je obľúbená pre jeho pláže, ktoré sú ideálne pre pitie koktejlov, psie zápasy a výhľad na západ slnka.

Navyše, Madeira je známa tiež pre svojich nekonečných viníc a kávových plantácií, ktoré ponúkajú vynikajúce príležitosti pre tých, ktorí chcú zažiť niečo jedinečné.

Z histórie si turisti užijú prehliadku najstarších miest Madeiry, kde zanikli tie najdôležitejšie historické skvosty krajiny. Medzi najznámejšie miesta patria mesta Funchal, Porto Santo, Údolie spevu a viacerych farydov na celej krajine.

Prechádzky pozdĺž nádherných kopcov a odpočinok na spomínaných plážach vám umožnia relaxovať a znovu nabrať novú energiu. Nedá sa vynechať ani vodu, jachting, surfovanie, turistiku a nekonečné možnosti na objavovanie.

Madeira sa môže pochváliť tiež jedinečne nádhernými krajinnými záhradami, ktoré sú jedným z najdôležitejších turistických miest v celom Portugalsku. Krajina sa pýši tropickými drevinami a rastlinami, ktoré vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru.

Pre tých, ktorí sa chcú trochu viac ponoriť do miestneho života a usporiadať si ubytovanie v miestach, kde sa títo ľudia usadia, máte možnosť navštíviť okolité komunity a podrobenie sa do miestneho života.

Madeira ponúka všetko, čo si turisti môžu priať a viac. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete v pohodli a bez starostí relaxovať alebo objavovať krásu okolitých miest, je Madeira miesto, kde sa môžete vybrať na svoju najlepšiu dovolenku.


Ubytovanie Portugalsko Madeira


Madeira je krásny ostrov nachádzajúci sa v Portugalsku. Je známy svojou nádhernou prírodou, príjemným podnebím a hosťvabnými ľuďmi. Ak plánujete navštíviť tento ostrov, správne vybrané ubytovanie je dôležitou súčasťou vášho dovolenkového zážitku.

Madeira ponúka širokú škálu možností ubytovania, aby vyhovovala potrebám rôznych typov cestovateľov. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, rodinnými hotelmi, penziónmi alebo ubytovaním v súkromných apartmánoch či domoch. Tu je niekoľko odporúčaní našich miestnych odborníkov:

1. Luxusné rezorty: Ak túžite po komforte, vysokom štandarde a špičkovej kvalite, luxusné rezorty sú skvelou voľbou. Mnohé z nich sa nachádzajú pri pobreží, čo zaručuje impozantný výhľad na oceán a prístup k pláži. Ponúkajú tiež širokú paletu zariadení a služieb vrátane bazénov, wellness centier, reštaurácií a športových aktivít.

2. Rodinné hotely: Pre rodiny s deťmi je lepšou voľbou ubytovanie v rodinných hoteloch. Tieto hotely často ponúkajú detské aktivity, plavecké bazény a animačné programy, ktoré zaručia, že vaše deti sa neuveriteľne zabavia. K dispozícii sú aj komfortné izby, vybavené detským nábytkom a bezpečnostnými zariadeniami.

3. Penzióny: Ak preferujete intímnejšiu atmosféru a skúsenosť s domácou pohostinnosťou, mali by ste zvážiť pobyt v penzióne. Madeira je domovom mnohých rodinných prevádzok, ktoré ponúkajú ubytovanie s príjemnou atmosférou a tradičnými raňajkami. Majitelia by sa radi podelili o miestne zvyky, tipy na výlety a odporúčania na reštaurácie.

4. Súkromné apartmány a domy: Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislosti a väčšiu slobodu, súkromné apartmány a domy sú skvelou voľbou. Môžete si vlastnými silami pripraviť jedlo vo vybavenej kuchyni a vychutnať si pokojné posedenie na terase s výhľadom na more. Niektoré z týchto ubytovacích jednotiek sa nachádzajú aj v blízkosti turistických atrakcií a obchodov.

Pri výbere ubytovania nezabudnite zvážiť aj polohu a dostupnosť atrakcií, ktoré plánujete navštíviť. Mnoho ubytovacích zariadení ponúka aj organizáciu výletov a aktívneho voľného času, čo uľahčuje plánovanie vášho programu.

V každom prípade, či už sa rozhodnete ostať v luxusnom rezorte, rodinnom hoteli, penzióne alebo súkromnom apartmáne, ubytovanie na Madeire vám poskytne domácu a príjemnú atmosféru, v ktorej si budete môcť oddýchnuť počas dovolenky a užívať si krásy tohto úchvatného ostrova.


Počasie Portugalsko Madeira


Madeira, známa aj ako "Ostrov večného jari", je portugalský ostrov ležiaci v Atlantickom oceáne. Nachádza sa zhruba 600 km od portugalského pobrežia a považuje sa za jedno z najpríjemnejších miest na celom svete, pokiaľ ide o počasie.

Madeira je známa svojimi miernymi teplotami počas celého roka. Letné teploty sa pohybujú medzi 25 až 30 stupňami Celzia, zatiaľ čo zimy sú typicky mierne a teploty sa zriedka dostávajú pod 15 stupňov Celzia. Vďaka tomuto konzistentnému teplotnému rozpätiu môžu návštevníci vychutnávať príjemné počasie bez ohľadu na ročné obdobie.

Madeira je známa aj svojimi veľkými množstvami slnečného svetla. Priemerný počet slnečných hodín sa pohybuje okolo 2500 ročne, čo je viac ako v ktoromkoľvek inom regióne Portugalska. To robí z Madeiry ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť zimnému oblaku a zažiť slnečné a príjemné počasie.

Bez pochyby je dažďové počasie typické pre Madeiru. Vďaka geografickej polohe ostrova v blízkosti Atlantiku prichádza na Madeiru veľa zrážok. Aj keď sa zrážky vyskytujú s určitou pravidelnosťou počas celého roka, má to zvyčajne len mierny vplyv na pohodu a aktivity. Väčšina zrážok sa dá očakávať medzi novembrom a januárom, čo však neznamená, že odchádzajúci turisti by nemali byť predvídaví a zobrať si so sebou vhodné oblečenie.

Navyše, jedným z najcharakteristickejších prvkov počasia na Madeire je predovšetkým mierna plážová a brízová vetrík, ktorý poskytuje príjemné osvieženie a chráni pred prílišným horúčavom. Ostrov je tiež známy svojimi nádhernými západmi slnka, ktoré návštevníkov vtiahnu do krásneho a pokojného sveta tejto tropickej destinácie.

Celkovo je počasie na Madeire jedným z najlepších na svete, vďaka čomu je ostrov obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Návštevníci si môžu užívať nádherné pláže, prechádzky po horských chodníkoch, ochutnávať miestne jedlá a zároveň sa tešiť z príjemného počasia počas celého roka.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Madeira


1. Ako sa dostanem na Madeiru?
Odpoveď: Možno sa tam dostanete letecky, trajektom alebo loďou zo Západného pobrežia Afriky alebo Portugalska.

2. Aké je klima na Madeire?
Odpoveď: Madeira má subtropické oceánické podnebie, kde teploty zvyčajne kolíšu medzi 16 a 25 stupňov Celzia.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Madeiry?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Madeiry je medzi aprílom a septembrom.

4. Aké sú najlepšie miesta na navštívenie na Madeire?
Odpoveď: Medzi najlepšie miesta na návštevu patrí Funchal, Cabo Girão Viewpoint, Monte, Ponta do Sol, Porto Moniz a Curral das Freiras.

5. Majú na Madeire dobrú kuchyňu?
Odpoveď: Áno, Madeira má jedinečnú kuchyňu, ktorá zahŕňa čerstvé morské plody, výborné mäsové pokrmy a sladké dezerty.

6. Aké aktivity sú k dispozícii na Madeire?
Odpoveď: Medzi populárne aktivity patrí turistika, kajaking, vodné športy, zorbing, cyklistika a prechádzky po prirodzených rezerváciách.

7. Musím sa učiť portugalsky, aby som mohol cestovať na Madeiru?
Odpoveď: Nie, väčšina domácich na Madeire hovorí plynule po portugalsky a angličtina súčasne, takže nie je nutné poznať portugalský jazyk.

8. Potrebujem si zabezpečiť cestovné poistenie pre Madeiru?
Odpoveď: Áno, pre každého cestovateľa na Madeiru je vhodné mať cestovné poistenie kvôli prípadným nečakaným situáciám.

9. Je bezpečné cestovať na Madeiru?
Odpoveď: Áno, Madeira je pomerne bezpečné miesto na cestovanie, ale stále je vhodné byť opatrný počas noci v menej obývaných oblastiach.

10. Aké sú miestne zvyky a tradície na Madeire?
Odpoveď: Miestne tradície zahŕňajú festivály a slávnosti, ako napríklad Karneval v meste Funchal alebo slávnosť vinobrania nazývaná Festa da Uva. Ďalšou populárnou tradíciou je výroba korenia Madeira a rôznych druhov alkoholických nápojov z cukrovej trstiny.


Letenka Portugalsko Madeira


Portugalsko a konkrétne ostrov Madeira sú jednými z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Tento ostrov súrodencov objavili prevažne Portugalcami v 15. storočí a od tej doby nadviazali celé desaťročia vzrušujúcich udalostí. Ostrov Madeira sa nachádza na severe Atlantiku, blízko pobrežia Afriky a Španielska.

Ak plánujete cestovať do Portugalska, tak odporúčam navštíviť ostrov Madeira, ktorý je známy svojimi prekrásnymi plážami, kultúrnymi pamiatkami a historickou dedičinou. Ak sa už aj rozhodnete pre návštevu Madeiry, odporúčam si predtým objednať letenku, ktorá je v súčasnej dobe lacná a dostupná pre všetkých.

Všetky lety do Madeiry sú uskutočňované lietadlami a letenky je možné si objednať cez internet alebo pomocou cestovných kancelárií. Z Bratislavy je možné sa na Madeiru presunúť jednou z najpohodlnejších ciest, ktorou je let, a to priamou linkou so spoločnosťou Wizz Air. Pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorých zaujíma viac pohodlný spôsob letu, odporúčame využiť služby iných leteckých spoločností.

Na Madeire existuje niekoľko letísk, ale najdôležitejším z nich je letisko Funchal, ktoré je ideálnym východiskovým bodom pre všetkých turistov. Letisko ponúka cestujúcim široké spektrum služieb a zariadení, ako napríklad reštaurácie, kaviarne, obchody so suvenírmi a zadarmo pripojenie na internet.

Výhodou cestovania na Madeiru vzduchom je rýchlosť a pohodlie, ktoré vám umožní vidieť čo najviac z tohto krásneho miesta. Letenky na Madeiru často bývajú výhodné a jednoducho dostupné, a preto vám odporúčame si pred objednaním pozrieť rôzne ponuky a akcie, aby ste si mohli užiť vašu dovolenku ešte viac.

Zhrnutie:

Madeira je jedným z najkrajších miest na svete s množstvom krásnych pláží, historickými pamiatkami a fantastickou kultúrnou dedičinou. Preto ak plánujete cestovať na ostrov Madeira, neváhajte a objednajte si letenku, ktorá vám umožní užiť si všetky krásy tohto miesta. Letenky na Madeiru sú jednoducho dostupné a výhodné, takže si ich môžete objednať kedykoľvek a užiť si príjemný let s možnosťou výhľadu na panenské pláže a zelené horské vrchy.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky