Objavte lety za najlepšie ceny

Rakúsko Bregenz

Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Bregenz


1. Aké je hlavné mesto Rakúska?
Odpoveď: Hlavné mesto Rakúska je Viedeň.

2. Kde sa nachádza Bregenz?
Odpoveď: Bregenz je hlavné mesto rakúskeho spolkového štátu Vorarlbersko a nachádza sa na brehu Bodamského jazera, blízko hraníc s Nemeckom a Švajčiarskom.

3. Aké je počasie v Bregenzi?
Odpoveď: Počasie v Bregenzi je ovplyvnené alpským podnebím. Letá sú teplé s priemernými teplotami okolo 25°C, zimy sú chladné s priemernými teplotami okolo 0°C.

4. Aké je hlavné turistické atrakcie v Bregenzi?
Odpoveď: Hlavnou turistickou atrakciou v Bregenzi je Bregenzské jezero, kde sa konajú letné operné predstavenia. Ďalšou populárnou atrakciou je Bregenzský lesný železničný tunel.

5. Ako sa dostať z Viedne do Bregenzi?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob ako sa dostať z Viedne do Bregenzi je cestovať vlakom. Cesta trvá približne 4 hodiny. Taktiež je možné cestovať autobusom alebo využiť vlastné auto.

6. Aké sú miestne špeciality v Bregenzi?
Odpoveď: Miestne špeciality v Bregenzi zahŕňajú ryby z Bodamského jazera, ako napríklad pstruhy, kaporov a lipany. Tiež sa tu podávaná rozmanitá rakúska kuchyňa, ako sú šnicle (Wiener Schnitzel), špargľa, syry a koláče.

7. Kedy sa konajú operné predstavenia v Bregenzi?
Odpoveď: Letné operné predstavenia v Bregenzi sa konajú každoročne voľným priestranstve na brehu Bregenzského jazera. Termíny predstavení sa líšia každý rok, ale obvykle sa konajú v júli a auguste.

8. Aký je vstup do operných predstavení v Bregenzi?
Odpoveď: Vstupenky do letných operných predstavení v Bregenzi môžu byť zakúpené online alebo na mieste. Ceny sa líšia v závislosti od predstavenia a umiestnenia sedadla.

9. Kde sa nachádza Bregenzské kasíno?
Odpoveď: Bregenzské kasíno sa nachádza v blízkosti centra mesta Bregenz, priamo na brehu Bodamského jazera. Ponúka rôzne hracie stoly a hracie automaty pre svojich návštevníkov.

10. Aké sú ďalšie miesta v okolí Bregenzi, ktoré sa oplatí navštíviť?
Odpoveď: V okolí Bregenzi sa nachádza niekoľko dejiskové miesta a turistické atrakcie. Patrí sem napríklad pohoria Lechtalské Alpy a Verwall, alebo mesto Feldkirch, ktoré je známe svojím gotickým mestským múrom a historickým centrom.


Dovolenka Rakúsko Bregenz


Rakúsko ponúka mnoho možností na strávenie kvalitnej dovolenky. Jednou z možností je navštíviť mesto Bregenz, ktoré sa nachádza vzdialené od hlavného mesta Viedne asi 500 km. Bregenz je sídlom spolkovej krajiny Vorarlbersko a leží na brehu Bodamského jazera, ktorého krása je svojou rozlohou približne 537km² nádherná.

Bregenz je populárna turistická destinácia pre všetky vekové skupiny, na každom kroku si môžete užívať krásne výhľady na jazerá, hory a mesta. Aj keď je Bregenz malé mesto, má veľa zaujímavostí a atrakcií pre návštevníkov.

Mesto je známe najmä svojimi kultúrnymi podujatiami a festivalmi. Každoročne sa tu konajú celosvetové slávne festivaly, ktoré prinášajú návštevníkom z celého sveta rôzne umenie, hudbu a kultúru. Najznámejším z nich je Bregenzer Festspiele, ktoré sa koná v lete, a ktoré je vrcholom kultúrneho kalendára mesta.

Okrem týchto kultúrnych festivalov má Bregenz aj mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Mesto má prekrásne staré mesto, ktoré je ukryté v úzkych uličkách, na ktorých sa nachádza mnoho tradičných rakúskych kaviarní a reštaurácií. Najznámejšou pamiatkou starého mesta je gotický kostol, ktorý bol postavený v 14. storočí.

Pokiaľ ste milovníkmi vzdušnej zábavy, Bodamské jazero je domovom mnoho vodných športov. Môžete tu vyskúšať windsurfing, kajak alebo stále obľúbené vodné lyžovanie. A ak máte radi turistiku, okolie Bregenzu ponúka mnoho turistických chodníkov, kde si môžete užívať krásne výhľady na hory a jazerá.

Počas zimnej sezóny si môžete zalyžovať na lyžiarskych strediskách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta Bregenz. Najlepšie miesta na zjazdovky sú Damüls-Mellau, Lech-Zürs am Arlberg a Montafon.

Mesto Bregenz a jeho okolie ponúka mnoho možností, ako si užiť dovolenku. Bregenz je mesto s bohatou kultúrnou históriou, krásnymi výhľadmi, vodnými športmi a zimnými športoviskami. Určite stojí za to navštíviť!


Ubytovanie Rakúsko Bregenz


Bregenz je prímorské mesto, ktoré sa nachádza na západnom konci Rakúska, pri hraniciach so Švajčiarskom a Nemeckom. Kedysi malo slávu ako miesto, kde točili filmy, ale dnes sa stalo obľúbeným turistickým cieľom, ktoré navštevujú každoročne stovky návštevníkov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Bregenz, jednou z vecí, ktoré musíte pripraviť je ubytovanie. V tomto článku vám prinášame informácie o najobľúbenejších ubytovacích možnostiach v tomto krásnom meste.

1. Hotel Messmer

Hotel Messmer je piate hviezdičkové hotelové zariadenie nachádzajúce sa v srdci Bregenzu. Ponúka luxusné ubytovanie s vynikajúcimi zariadeniami a prvotriednym servisom. Všetky izby sú moderné a elegantné a obsahujú všetky potrebné zariadenia pre pohodlný pobyt. Okrem toho hotel ponúka aj viacero zaujímavých služieb, ako sú spa a wellness centrum, reštaurácia s regionálnymi špecialitami, bar a priestory pre firemné podujatia.

2. Hotel Garni Bodensee

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, určite stojí za to zvážiť ubytovanie v hoteli Garni Bodensee. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a je ideálne pre turistov, ktorých zaujíma kultúrne dedičstvo a prírodné krásy Bregenzu. Hotel ponúka veľa rôznych typov izieb, ktoré sú vybavené všetkým potrebným zariadením, ako sú napríklad kúpeľňa, klimatizácia a Wi-Fi pripojenie na internet. Okrem toho tu nájdete aj parkovisko pre svoje auto.

3. Ibis Bregenz Hotel

Ibis Bregenz Hotel je ďalší cenovo dostupný hotel, ktorý má skvelú polohu a ponúka možnosť úzko spojiť biznis a zábavu. Nachádza sa na okraji mesta, hneď vedľa kasína a prekrásneho jazera Bodamské. Ubytovanie v Ibis Bregenz Hotelu zahŕňa nové a moderné izby a široké možnosti pre pohodlný pobyt, ktorý zabezpečí personál s vysokej úrovne službami.

4. Hotel Germania

Hotel Germania je rodinný hotel s osobitnou atmosférou a výbornou polohou blízko centra mesta. Ponúka vám luxusné ubytovanie v kombinácii s tradičnými dekoráciami a osobným servisom pre vaše konkrétne potreby. Súčasťou hotela Germania sú aj viaceré zaujímavé služby, ako sú napríklad veľká terasa, wellness centrum, kozmetický salón a fínska sauna.

5. Hotel Central

Hotel Central je krásny hotel s dlhou históriou a so zaujímavou architektúrou 19. storočia. Nachádza sa v centre mesta a ponúka ubytovanie v prekrásnych a elegantných izbách, ktoré sú vybavené inak ako v predošlých možnostiach. Okrem toho hotel ponúka aj služby, ako sú reštaurácia, bar a konferenčné priestory.

Hoci mesto Bregenz nie je veľké, má veľa charakteristických častí a nádherných pamiatok a pri výbere ubytovaia s určitosťou nezlyháte, nech už sa rozhodnete akúkoľvek z výšepredstavených možností. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od kvality, dostupnosti a vašich osobných preferencií. Vyberte si najlepšie miesto na spánok a získajte skvelé zážitky z pobytu v Bregenze!


Letenka Rakúsko Bregenz


Ak hľadáte krásne mesto na jeseň, kde môžete vidieť krásne farebné lístie na stromoch a zároveň si užiť kultúru a históriu, potom rakúske mesto Bregenz je tou správnou voľbou. A preto musíte mať v rukách letenku do Rakúska.

Bregenz je hlavným mestom rakúskeho štátu Vorarlberg a leží na brehoch jazera Bodamského jazera. Toto krásne mesto ponúka kombináciu nádherného alpského prostredia a kultúrnych skvostov. V najstaršej časti mesta, zvanom Oberstadt, je množstvo stredovekých budov a pamiatok, ktoré vás prenesú do minulosti.

Napriek tomu, že Bregenz je malé mesto, ponúka množstvo zaujímavostí. Môžete si užiť prechádzku po nádhernom námestí Kornmarkt a vidieť Fontánu Trinity a radnicu. Pre milovníkov umenia je umelohotela Künstlerhaus Bregenz tým správnym miestom, kde sa predstavujú rôzni umeleckí tvorcovia z celého sveta.

Ale to nie je všetko, čo má Bregenz na ponúkanie. Mesto je domovom pre veľa kultúrnych podujatí, najznámejšie z nich je Bregenzer Festspiele. Tento medzinárodný festival sa koná každý rok v júli a auguste a ponúka návštevníkom skvelé príležitosti vidieť svetové operné predstavenia, sprevádzané svetelnými ukážkami a ohňostrojmi.

Okrem toho, v Bregenze sa nezabudnite ísť poprehliadať po jazere Bodamské jazero, kde si môžete užiť pohľad na hory a zároveň si oddýchnuť na niektorom z plážov. Dokonca môžete vyskúšať prechádzky na lodi alebo vodné športy.

Ak sa chystáte do Bregenzu, rozhodne vám odporúčame návštevu tohto krásneho mesta. A vďaka dostupným leteniek do Rakúska, sa môžete pohodlne a rýchlo dostať do Bregenzu a zažiť krásu tohto miesta.


Počasie Rakúsko Bregenz


Rakúsko je krajina nachádzajúca sa v srdci Európy, známa svojou prírodnou krásou a rozmanitosťou. Jedným z najznámejších miest v Rakúsku je Bregenz, ktoré je hlavným mestom spolkovej krajiny Vorarlbersko. Bregenz sa nachádza na brehu jazera Bodamského a ponúka turistom množstvo atrakcií a aktivít. Keď plánujete svoju cestu do Bregenzu, je dôležité zohľadniť aj počasie, aby ste mohli naplánovať svoje aktivity a oblečenie.

Bregenz má stredoeurópsky kontinentálny podnebný typ, ktorého charakteristikou sú chladné zimy a teplé letá. Najteplejším mesiacom je júl, kedy teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 24 °C (75 °F). To je vynikajúce počasie na vychutnanie si plážového oddychu na brehu jazera Bodamského alebo na vykonávanie rôznych vodných športov.

Zimné mesiace v Bregenze sú chladné a teploty sa môžu dostávať pod bod mrazu. Január je najchladnejším mesiacom, s priemernými teplotami okolo -2 °C (28 °F). Toto počasie pritiahne zimných športovcov, ktorí si môžu užívať jazdu na lyžiach, sánkovaním alebo korčuľovaním na zamrznutom jazere.

Bregenz má tiež značný množstvo zrážok počas celého roka. Pravidelné dažďové sprchy a občasné búrky tu nie sú nezvyčajné. Najviac zrážok sa zaznamenáva v lete, najmä v júni a v júli. Ak plánujete návštevu v týchto mesiacoch, nezabudnite si so sebou zobrať dáždnik alebo plášť, aby vás nezaskočil prívalový dážď.

Výhodou Bregenzu je jeho blízkosť k Alpám. Môžete si vychutnať úžasný výhľad na hory a navštíviť niektoré z reštaurácií alebo horských chatiek, ktoré ponúkajú čerstvé rakúske jedlá. Avšak, keď sa vydáte do vyšších nadmorských výšok, bude potrebné sa pripraviť na dodatočné zmeny v počasí, ako sú náhle poklesy teplôt a zvýšené riziko zrážok.

Celkovo vzaté, počasie v Rakúsku Bregenz je pomerne príjemné, s teplými letami a chladnými zimami. Ak sa chystáte navštíviť túto čarovnú destináciu, nezabudnite zobrať so sebou oblečenie, vhodné pre konkrétnu sezónu, a prispôsobiť svoje plány aktuálnemu počasiu. Nech už sa rozhodnete navštíviť Bregenz, v lete alebo v zime, určite sa tam nájde niečo zaujímavého pre každého.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky