Objavte lety za najlepšie ceny

Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern

Ubytovanie Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Nationalpark Hohe Tauern je národný park nachádzajúci sa v Rakúsku. Je jedným z najväčších národných parkov v Európe a predstavuje nádhernú prírodnú oblasť s bohatou divokou faunou a flórou.

Vzhľadom na svoje unikátne prírodné a krajinárske hodnoty sa národný park Hohe Tauern stal obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. K dispozícii je množstvo možností ubytovania, aby návštevníci mohli zažiť splnenie svojich turistických snov.

V národnom parku Hohe Tauern nájdete rôzne druhy ubytovania, od hotelov a penziónov po horské chaty a kempy. Môžete si vybrať medzi luxusnými zariadeniami, ktoré ponúkajú vysokú úroveň pohodlia a služieb, alebo si môžete zvoliť lacnejšie možnosti ubytovania, ako sú horské chaty a kempy.

Pre tých, ktorí si prajú relaxovať a užívať si prírodu, sú tu hotely a penzióny s výhľadom na nádherné hory a rieky, kde si môžete dopriať vynikajúce jedlo a príjemné ubytovanie. Mnohé z týchto zariadení ponúkajú aj wellness a spa služby, ktoré vám umožnia úplnú relaxáciu po náročnom dne strávenom v prírode.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a chcú byť blízko prírody, sú tu horské chaty. Tieto chaty poskytujú jednoduché, ale útulné ubytovanie a sú ideálne pre turistov, ktorí chcú stráviť viac času vonku a objavovať nádhernú krajinu národného parku.

Ak ste obľúbencami kempovania, môžete si vybrať z rôznych kempov, ktoré sú rozmiestnené v národnom parku. Tieto kempy poskytujú jednoduché miesta na stanovanie a sú ideálne pre tých, ktorí chcú byť úplne blízko prírody a mať možnosť preskúmať okolité túry a turistické trasy.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si zvolíte, zážitky v národnom parku Hohe Tauern nebudú sklamaním. Môžete si užívať nádherné výhľady na vrcholky hôr, prechádzky po krásnej prírode a objavovať jedinečnú flóru a faunu.

Okrem toho, národný park Hohe Tauern ponúka mnoho aktivít pre turistov. Môžete sa vydať na horskú túru, zúčastniť sa vodáckej alebo kajakovacej jazdy na riekach, vyskúšať si horolezectvo či lyžovanie v zimných mesiacoch.

Vstup do národného parku je vo väčšine prípadov bezplatný, čo je skvelé pre tých, ktorí chcú objavovať túto krásnu oblasť. Avšak, niektoré zariadenia a aktivity si vyžadujú poplatky.

Ak hľadáte úžasné miesto pre dovolenku blízko prírody a s možnosťou objavovania, národný park Hohe Tauern v Rakúsku je to správne miesto pre vás. S bohatstvom prírodných zdrojov a možností ubytovania, môžete si užiť nezabudnuteľnú dovolenku s priateľmi alebo rodinou.


Počasie Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Rakúsko je známe svojimi pohoriami, jazerami a bohatou prírodou. Jedným z najkrajších a najznámejších národných parkov v krajine je Nationalpark Hohe Tauern. Nachádza sa v Severnom Rakúsku a rozkladá sa na území troch spolkových krajov: Salzburg, Tirol a Korutánsko.

Tento národný park je jedným z najväčších prírodných ochranných území v Európe. Rozprestiera sa na ploche takmer 1 850 km2 a nachádza sa v jeho blízkosti až 266 vrcholov vyšších ako 3 000 metrov. Tieto vrchy sú súčasťou pohoria Vysoké Taury, ktoré je známe svojou nádhernou a divokou prírodou. Park zahŕňa aj mnoho ľadovcov a dolín, ktoré sú domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov.

Práve toto rôznorodé prostredie robí z Nationalparku Hohe Tauern ideálne miesto pre turistiku a outdoorové aktivity. V lete je tu mnoho možností na turistiku, horské túry, alpinizmus a cykloturistiku. Svetoznáme túry, ako je Grossglockner Hochalpenstrasse, ktorá vedie do najvyššieho vrcholu Rakúska - Grossglockner, sú populárne medzi turistami. Park ponúka aj niekoľko značených cyklotúr, ktoré vás prevedú úchvatnou prírodou a okolo impozantných vodopádov a jazier.

V zime je Nationalpark Hohe Tauern rajom pre zimnú dovolenku. Mnoho horských stredísk sa nachádza v jeho blízkosti a ponúka vynikajúce podmienky pre lyžovanie, snowboarding a ďalšie zimné športy. Počasie v tejto oblasti v zime je charakterizované bohatými snežnými zrážkami a chladným podnebím, čo robí z nej ideálne miesto pre zimné športy.

Okrem turistiky a zimných športov ponúka Nationalpark Hohe Tauern aj množstvo možností na pozorovanie flóry a fauny. Park je domovom mnohých ohrozených druhov, ako napríklad orly, kamzíky a rysy. Tí, ktorí majú záujem o prírodu a ochranu životného prostredia, sa určite tešia z možnosti pozorovať tieto vzácne druhy vo svojom prirodzenom prostredí.

Nie je pochýb o tom, že Nationalpark Hohe Tauern ponúka návštevníkom jedinečný zážitok vďaka svojej krásnej prírode a rozmanitosti. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom horskej turistiky, zimných športov alebo sa jednoducho chcete vydať na prechádzku, tento národný park vám ponúka množstvo možností na strávenie aktívneho dovolenkového času v prírode.


Dovolenka Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Ak hľadáte ustráchanie a súčasne krásne prírodné scenérie, potom Rakúsko a jeho národný park Hohe Tauern je ideálnou voľbou pre vás.

Nachádzajúci sa na teritóriu troch spolkových krajín - Salzburgu, Tirolu a Korutan, park je najväčší národný park Rakúska a rozprestiera sa na ploche 1 800 km². To zahŕňa horské údolia, jazerá a vrcholy hôr vrátane Grossglockner, najvyššieho vrcholu Rakúska.

Dovolenka v národnom parku Hohe Tauern je zážitkovou jazdou s množstvom príležitostí na turistiku, cykloturistiku, lyžovanie a iné outdoorové aktivity. Zimné športy sú veľmi populárne v oblasti s desiatkami kilometrov zjazdoviek a bežeckých tratí.

Pre tých, ktorí túžia po relaxácii, ponúka národný park Hohe Tauern príležitosti na chôdzu a vychutnať si pohľad na scenérie, ako sú horské jazierka a panoramatické výhľady na hory.

Návštevníci môžu tiež vidieť zvieratá ako vrany, srnky, kamzíky, bažanty a orly, ktoré sú doma v tejto oblasti. Národný park ponúka aj množstvo turistických atrakcií, ako sú napríklad horské chaty, múzeá a expozície.

K dispozícii sú aj rôzne ubytovacie možnosti v okolí národného parku, vrátane hotelov, chatiek a apartmánov. V mnohých z nich máte prístup k wellness zariadeniam a bazénom.

Celkovo, národný park Hohe Tauern ponúka nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá je založená na prírodných scenériách, ktoré vás nadchnú. Navštívte tento kúsok Rakúska a potešte svoje oči svojím prírodopisným bohatstvom.


Letenka Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Rakúsko je známe svojimi prekrásnymi prírodnými scenériami a pohoriami. V jednom z nich, v srdci Rakúska, sa nachádza národný park Hohe Tauern. Táto oblasť je jedným z najväčších chránených území v Európe a slúži ako domov pre mnoho druhov rastlín a zvierat.

Ak sa chystáte navštíviť tento úžasný prírodný klenot, neexistuje lepší spôsob, ako sa tam dostať, ako cestovať lietadlom. Letenky do Rakúska sú často cenovo dostupné a poskytujú pohodlnú a rýchlu možnosť dopravy.

Po príchode na letisko v Rakúsku je najlepšie pokračovať na cestu do Národného parku Hohe Tauern. K dispozícii je niekoľko možností dopravy, vrátane autobusov, vlakov a taxíkov. Odporúčame si prenajať auto, aby ste mali väčšiu slobodu v pohybe po regióne.

Po príchode do Národného parku Hohe Tauern budete nadšení jeho krásou a pokojom. Park je domovom veľkej rôznorodosti rastlín a zvierat vrátane kozorožca, hôrnych sov, orlov a mnohých ďalších. Môžete si užiť prechádzku jednou z mnohých turistických trás, kde budete mať možnosť vidieť skutočnú divočinu a obdivovať úchvatné výhľady na alpské hory a rieky.

V Národnom parku Hohe Tauern sa taktiež nachádza niekoľko veľkolepých vodopádov, ktoré stoja za návštevu. Medzi najznámejšie patrí vodopád Krimml, kde voda padá z výšky 380 metrov. Tento vodopád je jedným z najväčších a najkrajších vo východnom Alpách. Prechádzka k vodopádu vás prevetrá a poskytne skvelé fotografické príležitosti.

Okrem prírodného krás a vodopádov môžete v národnom parku Hohe Tauern navštíviť aj niekoľko informačných centier a múzeí. Tieto educatívne inštitúcie vám poskytnú podrobné informácie o faune, flore, geológii a histórii tohto jedinečného regiónu.

Po vytúženom dni strávenom objavovaním prírody sa môžete vrátiť do jedného z mnohých príjemných horských miest v okolí národného parku. Tu si môžete vychutnať tradičné rakúske jedlá a oddýchnuť si v kľude a pokoji prírody.

Národný park Hohe Tauern v Rakúsku je skutočným prírodným pokladom. Cestovanie do tejto oblasti je rýchle a pohodlné pomocou letenky do Rakúska. Po príchode na miesto si budete môcť vychutnať úchvatnú alpskú krajinu, divokú prírodu a krásu, ktorá vás prevýši svojou čistotou a pôvabom. Vydajte sa na dobrodružstvo v Národnom parku Hohe Tauern a zažite jedinečný prírodný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Otázka: Aké sú otváracie hodiny Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: Nationalpark Hohe Tauern je v prevádzke počas celého roka. V letnom období (od júna do októbra) sú hlavné informačné centrá a parkoviská otvorené denne od 9:00 do 18:00. V zimnom období (od decembra do marca) sú otvorené len niektoré časti parku a otváracie hodiny sa líšia podľa aktuálnej situácie.

Otázka: Ktoré časti Nationalparku Hohe Tauern sú otvorené pre verejnosť?
Odpoveď: Celý Nationalpark Hohe Tauern je prístupný pre verejnosť, s výnimkou niektorých obmedzených oblastí. Hlavné turistické oblasti sa nachádzajú v oblastiach zmiešaných lesov, vysokohorských lúk a horských masívov.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: V Nationalparku Hohe Tauern sa nachádza množstvo rôznych ubytovacích zariadení, od hotely a penziónov po súkromné apartmány a chaty. V mnohých oblastiach parku je možné prenocovať aj v horských chatách a bivakoch.

Otázka: Aké aktivity môžem robiť v Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: Nationalpark Hohe Tauern ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, ako sú túry, cykloturistika, jazda na koni, rybolov a možnosť pozorovať zvieratá. V zimnom období je v parku možné lyžovať, snowboardovať a bežkovať na upravených tratiach.

Otázka: Existujú nejaké sprievodcovia a turistické trasy v Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: Áno, v Nationalparku Hohe Tauern sú k dispozícii miestni sprievodcovia, ktorí vedú návštevníkov po zaujímavých miestach parku a ponúkajú rôzne možnosti pre výlety a túry. Okrem toho je v parku množstvo značených turistických trás, ktoré vedú návštevníkov k najkrajším miestam v parku.

Otázka: Je potrebné vstupné na vstup do Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: Nie, vstup do Nationalparku Hohe Tauern je vo väčšine prípadov bezplatný. V niektorých prípadoch sú však účtované poplatky za vstup na konkrétne miesta, ako sú múzeá a výstavy v informačných centrách. Tieto poplatky sa líšia podľa miesta a aktuálnej sezóny.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky