Objavte lety za najlepšie ceny

Saudská Arábia Al Qunfudhah

Dovolenka Saudská Arábia Al Qunfudhah


Saudská Arábia môže byť pre niektorých turistov kontroverzná krajinou, no určite ponúka aj nádherné miesta, ktoré stojí za to vidieť. Jedným z nich je Al Qunfudhah, pobrežné mesto na juhozápade Saudskej Arábie.

Al Qunfudhah sa nachádza v provincii Makkah a preslávilo sa predovšetkým detskou zábavou - hračkárske výrobky sú vyrobené zamerané predovšetkým na tradičné hry a zábavu. Okrem toho má Al Qunfudhah aj nádherné pláže a býva nazývané "Severné Malibu".

Pláže sú čisté, s jemným pieskom a teplou tamojšou vodou. Skutočne nádhernými miestami sú Ajwaa a Abu Khaizaran, ktoré preslávila svojou krištáľovo čistou vodou a koloritmi korálového útesu. Pre milovníkov potápania sú zátočky a prístavy toho správneho miesta pre obdivovanie podvodného sveta.

Mesto sa pýši aj bohatou históriou, hradom Al Qunfudhah, ktorý nie je ďaleko od centra mesta. Traduje sa, že tento hrad bol v 18. storočí dôležitým centrom obchodu s koreninami a býval sídlom guvernéra. V súčasnosti je hrad Al Qunfudhah jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v meste.

Ďalšie turistické miesta v blízkosti mesta sú jaskyne Al Wahbah a Medinah Saleh. Jaskyne Al Wahbah sú prekrásne, bezpečné a bez problémov dostupné. Môžete si ich rozdelené do dvoch častí - hornej a dolnej. V spodnej časti sa nachádza umelé jazierko, ktoré dáva jaskyniam také jedinečné čaro. Toto miesto si musia záujemcovia o archeológiu, ale aj turisti, ktorí chcú spoznať históriu Saudskej Arábie, určite nenechať ujsť.

Je zrejmé, že Al Qunfudhah je plné adrenalinu a zážitkov! Podmanivé miesta a jeho skutočne majestátna krása by mala byť dôvodom, aby vstúpili deň a poznali takéto miesta.

Saudská Arábia sa stáva otvorenejšou k turistom, takže posledné roky sa zvyšuje aj počet návštevníkov v Al Qunfudhah. Ak túžite po exotickej dovolenke plnej zážitkov a krásnych miest, ktoré Vás doslova nadchnú, určite stojí za to navštíviť tento kúsok Južnej Arabie.


Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia Al Qunfudhah


Otázky a odpovede týkajúce sa Saudskej Arábie Al Qunfudhah by mohli zahŕňať:

1. Aký je počet obyvateľov Al Qunfudhahu?
- Podľa odhadov z roku 2020 žilo v Al Qunfudhahu približne 87 000 obyvateľov.

2. Aké sú hlavné miesta záujmu v Al Qunfudhahu?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v Al Qunfudhahu patrí krásna pobřežní promenáda a národný park Al Lith.

3. Ktorý jazyk sa používa v Al Qunfudhahu?
- Oficiálnym jazykom v Saudskej Arábii je arabčina, a tak sa tento jazyk používa aj v Al Qunfudhahu.

4. Aký je typ klímy v Al Qunfudhahu?
- V Al Qunfudhahu prevláda subtropické podnebie s vysokými teplotami cez väčšinu roka a nízkou vlhkosťou.

5. Ako sa dostať do Al Qunfudhahu?
- Al Qunfudhah má vlastné medzinárodné letisko (Al Qunfudhah Airport). Pre cestovanie z iných miest v Saudskej Arábii sa dajú využiť aj autodopravcovia alebo autobusy.


Ubytovanie Saudská Arábia Al Qunfudhah


Saudská Arábia je krajina plná fascinujúcich destinácií a jednou z nich je mesto Al Qunfudhah. Toto malé, malebné mesto sa nachádza na pobreží Červeného mora a ponúka nádherné výhľady a veľké množstvo aktivít pre návštevníkov. Keďže turizmus v Saudskej Arábii je relatívne nový, nie je v Al Qunfudhahu až taký veľký počet ubytovacích zariadení ako v iných turistických destináciách, ako je napríklad Rijád. Napriek tomu však nájdete niekoľko možností pre ubytovanie.

Prvou možnosťou sú hotely. V Al Qunfudhahu môžete nájsť niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a vybavenie pre turistov. Hotely sa väčšinou nachádzajú priamo na pobreží a niektoré z nich majú dokonca vlastnú pláž. Ceny sa líšia v závislosti od úrovne a môžu byť trochu drahšie v porovnaní s inými destináciami v Saudskej Arábii. Napriek tomu však hotely poskytujú širokú škálu služieb a zariadení vrátane reštaurácií, bazénov, posilňovní a wellness centier.

Ďalšou možnosťou je prenájom apartmánu alebo vily. Al Qunfudhah ponúka aj túto možnosť ubytovania, ktorá je skvelou voľbou pre rodiny alebo skupiny cestovateľov. Ceny sa líšia v závislosti od veľkosti a vybavenia, ale budete mať viac súkromia a priestoru. Mnoho apartmánov a vil má vlastné kuchynky, takže si môžete pripravovať jedlá sami a ušetriť na reštauráciách.

Poslednou možnosťou je kempovanie. Ak ste dobrodružného ducha a radi sa spojíte s prírodou, Al Qunfudhah ponúka aj táboriská a stanovanie priamo na pobreží. Tento zážitok je ideálny pre tých, ktorí si chcú dovolenku užiť v prírode a zažiť nádherné východy a západy slnka. Táboriská majú základné zariadenia, ako sú toalety a sprchy, ale o ubytovanie si musíte postarať sami. Je to skvelá možnosť pre dobrodružných cestovateľov, ktorí majú radi jednoduchosť a slobodu.

Vzhľadom na to, že turizmus v Saudskej Arábii je stále v plienkach, je dôležité mať na pamäti, že niektoré informácie a ponuky sa môžu meniť. Pred cestou do Al Qunfudhahu sa uistite, že ste získali dostatočné informácie o dostupnosti ubytovania a o aktuálnych podmienkach v destinácii. Mesto Al Qunfudhah je však skutočne jedinečné a ponúka nezabudnuteľný zážitok z pobytu v Saudskej Arábii.


Letenka Saudská Arábia Al Qunfudhah


Saudská Arábie je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, která se postupně otevírá turistům z celého světa. Mezi mnoha zajímavými a malebnými místy, která můžete v této zemi objevit, se nachází i malé přímořské město Al Qunfudhah. Letenka do tohoto malebného ráje je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci krásné přírody, pláže a unikátního kulturního dědictví.

Abychom si Spojené arabské emiráty a její jednotlivé emiráty mohli co nejvíce vychutnat, nebylo by od věci se do nich vydat na výlet a to nejlépe přímo z Prahy či z blízkého okolí. Letecké spojení z České republiky do Saudské Arábie je dobře rozvinuté, a tak není problém najít letenky za rozumné ceny, které vás dostanou do tohoto fascinujícího místa.

Al Qunfudhah je malebné město situované na jihozápadě Saudské Arábie, které nabízí skvělé příležitosti pro dovolenou a relaxaci. Jednou z nejatraktivnějších věcí, které toto místo nabízí, je úžasná pláž s tyrkysovými vodami Rudého moře. Díky své odlehlosti od větších turistických center je zde klidná atmosféra a je možné si užít naprostého soukromí a klid na pláži. Návštěvníci mohou relaxovat pod palmovými stromy, koupat se v teplých vodách nebo snorchlovat a objevovat bohatý podmořský život.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a přírodu, je Al Qunfudhah výchozím bodem pro návštěvu národního parku Asir. Tato krásná přírodní rezervace nabízí úchvatné výhledy na hory, hluboké údolí, vodopády a exotickou flóru a faunu. Pro milovníky turistiky je toto místo rájem, protože nabízí mnoho stezek a tras, které umožňují návštěvníkům objevit nádherné scenérie tohoto regionu.

Když už jste v Al Qunfudhah, určitě byste neměli vynechat návštěvu historické čtvrti města Al Balad. Toto místo je považováno za kulturní a historické centrum regionu a nabízí unikátní pohled na tradiční saúdskoarabskou architekturu. Procházejte úzkými uličkami, obdivujte starobylé domy vyrobené ze stavebních materiálů, které jsou v této oblasti běžné, a obdivujte dramatické pohledy na Rudé moře.

Letenka do Al Qunfudhah je zkrátka klíčem k nádhernému a autentickému zážitku v Saudské Arábii. Bez ohledu na to, zda toužíte po odpočinku na pláži, dobrodružství v přírodě nebo kultuře a historii, Al Qunfudhah nabízí vše, co si můžete přát. Takže si najděte letenku a připravte se na nezapomenutelný zážitek ve skrytém ráji Saudské Arábie.


Počasie Saudská Arábia Al Qunfudhah


Saudská Arábia je známa svojím horúcim a suchým podnebím, ale niektoré oblasti krajiny majú aj zaujímavé miestne klimatické podmienky. Jednou takou oblasťou je Al Qunfudhah, ktorá sa nachádza na juhovýchode krajiny v provincii Mekka.

Al Qunfudhah patrí k oblastiam, ktoré majú subtropické podnebie. Počasie je tu veľmi teplé až horúce celý rok, no vďaka Atlantickému oceánu, ktorý obklopuje južné pobrežie Saudskej Arábie, je vlhkosť vo vzduchu o niečo vyššia ako v iných častiach krajiny. To znamená, že aj keď teplota je vysoká, môže byť vzduch vlhkejší a príjemnejší.

Letné teploty v Al Qunfudhah dosahujú približne 35 až 40 °C, s minimálnymi nočnými teplotami okolo 27 až 30 °C. Zimné teploty sú miernym kontrastom, keďže sa pohybujú od 25 do 30 °C počas dňa a 20 až 25 °C v noci.

Čo sa týka zrážok, Al Qunfudhah dostáva v porovnaní s inými oblasťami Saudskej Arábie pomerne vysoké množstvo dažďa. To je spôsobené blízkosťou oceánu, ktorý prináša vlhkosť vzduchu a možnosť vzniku dažďa. Priemerné ročné zrážky sa pohybujú od 100 do 150 mm, pričom najviac dažďa spadne v období letnej monzúnovej sezóny, ktorá trvá od júna do septembra.

Tieto dažde sú vítané, pretože umožňujú rast rôznych druhov rastlín a stromov v oblasti a prispejú k vzniku zelených údolí a oázy. Okrem toho približne 120 km vychodne od Al Qunfudhah sa nachádza známe hrebeňové pohorie Sarawat, kde kvitnú endemické rastliny, ktoré sú nenahraditeľné pre miestnu biodiverzitu.

Takže ak váhate, kedy navštíviť Saudskú Arábiu a chcete zažiť teplé, ale zároveň vlhšie podnebie, môžete sa rozhodnúť navštíviť Al Qunfudhah. Táto oblasť ponúka nielen krásny región s vysokými skalami a nekonečnou pobrežnou líniou, ale aj miestne klimatické podmienky, ktoré môžu byť príjemné odpočinku od horúceho sucha, ktoré je v iných častiach krajiny bežné.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky