Objavte lety za najlepšie ceny

Singapur National Orchid Garden

Letenka Singapur National Orchid Garden


Singapur je na svete známy svojou krásou, modernými mrakodrapmi a atrakciám ako Sentosa Island, Marina Bay Sands alebo Universal Studios. Však jeho nádherná zeleň tiež nezaostáva. Medzi týmito zelenými oázami patrí aj Singapur National Orchid Garden.

Singapurská národná Orchidová záhrada je jednou z najkrajších orchideových záhrad na svete a domovom pre viac ako 1000 druhov orchideí a hybridov. Nachádza sa v strede Botanickej záhrady v Singapure a otvorená bola v roku 1995.

Vstup do záhrady vás vyjde asi na 5 dolárov a záhrada je otvorená od 8:30 do 19:00. Nájdete tu rôzne druhy orchideí, ktoré sa vyrábajú v rôznych farbách a tvaroch. Okrem klasických farebných orchideí nájdete aj orchidey s ružovou farbou, zelené orchidey, orchidey, ktoré vyzerajú ako motýle a ďalšie. Sú zoskupené v závislosti na farebnej schéme, tvaroch, druhoch a iných vlastnostiach.

Národná Orchidová záhrada Singapuru si prináša viacero ocenení a uznaní. Záhrada bola prezentovaná na Výstave Expo 2010 v Šanghaji a tiež na výstave Chelsea Flower Show v Londýne. V roku 2015 bola záhrada vyhlásená za najlepšiu turistickú atrakciu v Singapure.

Okrem orchidov nájdete v záhrade aj iné druhy rastlín ako napríklad bambus, palmy, bonsaje a oleander. Ak sa zaujímate o záhradníctvo, môžete tu nájsť aj niektoré zaujímavé vodiace materiály.

Singapur National Orchid Garden je miestom, ktoré by si mal návštevník Singapuru zahrnúť do svojho programu. Určite sa nebudete nudiť a budete si môcť vychutnať krásne kvety a zeleň.


Ubytovanie Singapur National Orchid Garden


Singapur je známy svojou bohatou pestrosťou biodiverzity a krásou prírody. Medzi jednu z najvýznamnejších atrakcií patrí Singapur National Orchid Garden. Tento nádherný park ponúka návštevníkom úžasné zážitky a neopakovateľné videnie množstva druhov orchideí.

National Orchid Garden sa nachádza v rámci Botanickej záhrady, ktorá je jednou z najstarších a najväčších botanických záhrad na svete. Otvorená bola už v roku 1859 a odvtedy sa stala domovom viac ako 1000 druhov a 2000 okrasných hybridných orchideí.

Po vstupe do záhrady návštevník ocení okamžitú zmenu atmosféry. Záhrada je rozdelená do niekoľkých častí, kde sa nachádzajú rôzne druhy orchideí, a týmto spôsobom návštevníci majú možnosť preskúmať ich pestrosť a krásu zblízka. Medzi najobľúbenejšie časti záhrady patrí Arches, Burkill Hall, Coolhouse a druhu Vanda Miss Joaquim, ktorá je národným kvetom Singapuru.

Jednou z najimpozantnejších vecí, ktorú môžete vidieť pri návšteve tejto záhrady, je Orchidarium. Nachádza sa v jeho centre a predstavuje atraktívny a dobre udržiavaný botanický komplex. Ponúka široký výber druhov orchideí z celého sveta a stojí za to stráviť niekoľko hodín prechádzkou medzi nimi.

Každý rok sa v auguste koná Singapurský festival orchideí, počas ktorého je záhrada plná rôznofarebných orchideí rôznych vzorov a tvarov. Návštevníci majú možnosť vidieť vzácne hybridy, ktoré sú vytvorené špeciálnou technikou, a tiež sa zúčastniť prednášok a seminárov o pestovaní orchideí.

Pre tých, ktorí si prajú odprevadiť si krásu do svojich domovov, je k dispozícii aj obchod so suvenírmi, kde si môžu zakúpiť rôzne druhy orchideí v semenách alebo kvetoch. Okrem toho sa tu nachádza aj reštaurácia, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať miestne jedlá.

Singapur National Orchid Garden je teda miesto, ktoré by si žiadny návštevník Singapuru nemal nechať ujsť. Jeho krása a bohatstvo druhov orchideí sú ohromujúce a určite vás nadchnú ako milovníka prírody. Ak sa dostanete okolo tohto nádherného parku, neváhajte si ho tiež vychutnať a vychutnať si úžasné zážitky, ktoré ponúkajú jeho záhony.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur National Orchid Garden


Otázky:

1. Kde sa nachádza Singapur National Orchid Garden?
2. Aké sú otváracie hodiny Singapur National Orchid Garden?
3. Aká je vstupná cena do Singapur National Orchid Garden?
4. Aké druhy orchideí možno vidieť v Singapur National Orchid Garden?
5. Ako dlho trvá prehliadka Singapur National Orchid Garden?
6. Môžem si vziať fotoaparát dovnútra Singapur National Orchid Garden?
7. Existujú nejaké sprievodcovia v Singapur National Orchid Garden?
8. Sú v Singapur National Orchid Garden k dispozícii občerstvenia?
9. Je Singapur National Orchid Garden prístupný pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
10. Aké sú hlavné atrakcie v Singapur National Orchid Garden?

Odpovede:

1. Singapur National Orchid Garden sa nachádza na adrese 1 Cluny Road, Singapore Botanic Gardens, Singapur.
2. Singapur National Orchid Garden je otvorený od 8:30 do 19:00 hodiny.
3. Vstupná cena do Singapur National Orchid Garden je 5 singapurských dolárov pre dospelých a 1 singapurský dolár pre deti.
4. Singapur National Orchid Garden má viac ako 1 000 druhov orchideí, zahŕňajúcich prvotriedne hybridy a vzácne druhy.
5. Prehliadka Singapur National Orchid Garden trvá bežne asi 1 až 2 hodiny, ale návštevníci si môžu zostať dlhšie, ak si to želajú.
6. Áno, môžete si vziať fotoaparát dovnútra Singapur National Orchid Garden a fotografovať krásne orchidey.
7. V Singapur National Orchid Garden nie sú vyhradení sprievodcovia, ale sú k dispozícii informačné tabule, ktoré poskytujú informácie o rôznych druhoch orchideí.
8. V Singapur National Orchid Garden sa nachádza reštaurácia Orchidville, kde si môžete kúpiť občerstvenie.
9. Singapur National Orchid Garden je prístupný pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou. Sú tu chodníky a cesty vhodné pre vozíčkárov.
10. Hlavné atrakcie v Singapur National Orchid Garden zahŕňajú archeduktu "Vanda Miss Joaquim" - národnú kvetinu Singapuru, takisto aj čarovnú kolekciu ascociácií, burrachii a iných vzácnych druhov orchideí.


Dovolenka Singapur National Orchid Garden


Singapur je známy svojimi modernými mrakodrapmi, bohatou kultúrou a živým mestským životom. Ale v rámci tohto živého mesta sa nachádza ukrytá oáza prírodnej krásy - Singapurská národná záhrada Orchid.

Singapurská národná záhrada Orchid sa nachádza v srdci Botanickej záhrady v Singapure. Botanická záhrada je južne od centra mesta a je jednou z najstarších botanických záhrad na svete. V roku 1859 ju založil prvé britské koloniálne miestodržiteľstvo a odvtedy sa stala miestom, kde si môžete vychutnať množstvo rôznych druhov rastlín a kvetov.

Orchid, národný kvet Singapuru, je považovaný za jednu z najkrajších kvetín na svete a je zobrazený na národnom znaku krajiny. Preto nie je prekvapením, že v Singapore National Orchid Garden nájdete najväčšiu a najrôznejšiu zbierku orchideí na svete.

Začiatky tejto záhrady sa datujú až do roku 1928, keď bol vyhradený priestor pre pestovanie orchideí. Odvtedy sa záhrada výrazne rozrástla a obsahuje viac ako 60 000 kvetov a viac ako 1 000 druhov orchideí. Väčšina týchto orchideí je importovaných z rôznych častí sveta, čo umožňuje návštevníkom vidieť rôznorodosť tejto krásnej kvetiny.

Priamo v záhrade nájdete niekoľko rôzných zón, ktoré obsahujú rôzne typy orchideí. Medzi najznámejšie zóny patrí zóna Arandi, Vanda a Paphiopedilum. Každá z týchto zón predstavuje rôzne druhy a odrody kvetov a poskytuje návštevníkom jedinečný pohľad na túto nádhernú rastlinu.

Okrem toho, že môžete obdivovať kvety orchideí, môžete si tiež prezrieť viac ako 2000 kríkov a stromov, ktoré nájdete v Singapore National Orchid Garden. Veľmi populárnou atrakciou je tiež Burkill Hall, historická budova z počiatku 20. storočia, ktorá sa v záhrade nachádza. V nej sa organizujú rôzne kultúrne a umelecké podujatia.

Návšteva Singapurskej národnej záhrady Orchid je skvelým spôsobom, ako uniknúť zhonu veľkomesta a stráviť niekoľko hodín v prírode. Táto oáza kvetinového bohatstva ponúka nádherné výhľady a fotografické príležitosti, ktoré vás ohromia. Je vhodná pre návštevu vo všetkých ročných obdobiach, keďže je otvorená celý rok a nachádza sa v tropickom prostredí.

Ak sa chystáte navštíviť Singapur, nezabudnite zahrnúť národnú záhradu Orchid do svojho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť. Rozširuje povedomie o tejto nádhernej kvetine a ponúka vám únik do prírody, ktorý určite nezabudnete. Singapurská národná záhrada Orchid je skutočne čarovnou destináciou, kde sa krása prírody stretáva s moderným mestským životom.


Počasie Singapur National Orchid Garden


Počasie v Singapur National Orchid Garden je skutočne jedinečné a fascinujúce zároveň. Singapur sa nachádza v tropickom pásme a má teplé a vlhké podnebie počas celého roka. To ovplyvňuje aj počasie v jeho národnom orchideovom záhradnom komplexe.

Singapur National Orchid Garden je poprednou atrakciou a jedným z najkrajších miest na svete, kde možno obdivovať cez 1000 druhov orchideí. Tieto kvety sú známe svojou krásou a jedinečnými farbami, a práve prostredie záhrady je ideálne pre ich rast.

Teploty v Singapore sú počas celého roka dosť vysoké, s priemernými dennými teplotami okolo 30 °C a nočnými teplotami, ktoré sa zvyčajne pohybujú okolo 24 °C. Vlhkosť vzduchu je tiež vysoká, so strednou vlhkosťou okolo 80%. To je veľmi výhodné pre rast orchideí, ktoré preferujú teplé a vlhké podmienky.

Celoročne je v Singapure výdatný dážď, preto je dobré mať so sebou vždy dáždnik alebo plášť. Najmokrejšie mesiace sú november a december, kedy prichádzajú monzúnové dažde, no dážde sa vyskytujú aj počas iných mesiacov. Väčšina záhrady je však pokrytá záveternou konštrukciou, ktorá umožňuje návštevníkom počas dážďa obdivovať krásu orchideí bez toho, aby sa zmokli.

Celkové prostredie v Orchid Garden je veľmi príjemné a prispieva k relaxácii a pokoji návštevníkov. Záhrada je okrem krásnych orchideí plná zelene, so stromami a kvetmi, ktoré vytvárajú príjemné miesto na prechádzky alebo pikniky s rodinou a priateľmi. Taktiež je tam veľa posedení, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a obdivovať krásu svojho okolia.

Singapur National Orchid Garden je otvorená denne a je veľkým lákadlom pre milovníkov prírody a kvetov. Či už sa vyberiete v horúcom lete alebo v daždivom období, určite zažijete úžasný zážitok plný krásy a relaxácie.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky