Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque

Dovolenka Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Spojené arabské emiráty sú jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií pre cestovateľov z celého sveta. Ich bohatá kultúra, luxusné letoviská a nádherné pamiatky robia z tejto krajiny neodolateľné miesto na strávenie dovolenky.

Medzi najväčšie a najpôsobivejšie pamiatky v Spojených arabských emirátoch patrí Sheikh Zayed Grand Mosque. Táto obrovská mešita sa nachádza v hlavnom meste Abu Dhabi a je jedným z najdôležitejších náboženských miest v krajine.

Prvé, čo vás udiví pri pohľade na mešitu Sheikh Zayed Grand Mosque, je jej nádherná architektúra. Stojí na rozlohe približne 30 hektárov, čo z nej robí jednu z najväčších mešít na svete. Jej bielo-zlaté veže a kopule spolu so záplavou zdobených mozaikov a vyrezávaných mramorov dávajú celému miestu úchvatný vzhľad. Práca a detaily vytvárajú pocit skutočnej krásy a majestátu.

Ďalšou zaujímavosťou je, že mešita je otvorená pre návštevníkov bez ohľadu na ich náboženské presvedčenie. Cestovatelia však musia byť pri oblečení dodržiavajúcich pravidlá - ženy musia mať pokryté hlavy a ramená, a tiež si obliecť dlhé sukne alebo nohavice. Muži by mali nosiť dlhé nohavice a košeľu. Pre turistov, ktorí nechceli prijať tieto zásady, je k dispozícii možnosť zapožičania vhodného oblečenia pri vstupe na miesto.

Návšteva mešity je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní spoznať islamskú kultúru z prvej ruky. Vo vnútri sa nachádzajú rozľahlé modlitebne, kde môžete vidieť verných pri výkone ich náboženských povinností. Okrem toho je v mešite aj múzeum, kde sú vystavené vzácne artefakty spojené s islamskou históriou a kultúrou.

V noci je návšteva mešity ešte pôsobivejšia. Je osvetlená tisíckami svetiel, ktoré sa odrážajú na mramore a mozaikách, čo vytvára úžasnú atmosféru. Pre milovníkov fotografovania je to tiež dokonalý čas na zachytenie nádherných snímok.

Po návšteve mešity sa môžete vydať do okolitých atrakcií, ako napríklad na pláže s tyrkysovou vodou alebo do miestnych trhov, kde môžete nakupovať tradičné arabské suveníry.

Sheikh Zayed Grand Mosque je bezpochyby jednou z hlavných turistických atrakcií v Spojených arabských emirátoch. Je to nádherné miesto, ktoré vám poskytne pohľad na bohatú kultúru a náboženstvo krajiny. Ak plánujete dovolenku v tomto regióne, nezabudnite zaradiť túto pôsobivú mešitu medzi miesta, ktoré si nechcete nechať ujsť.


Počasie Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Spojené arabské emiráty sú známe svojimi exotickými destináciami a luxusom. Medzi jednu z najkrajších pamiatok v krajine patrí Sheikh Zayed Grand Mosque, a to nielen kvôli svojej nádhernej architektúre, ale aj kvôli svojmu fascinujúcemu okoliu.

Vzdialená len pár kilometrov od mesta Abu Dhabi je Sheikh Zayed Grand Mosque jedným z najväčších mešít na svete. Svoj názov dostala po zakladateľovi a prvom prezidentovi Spojených arabských emirátov, šejkovi Zayed bin Sultánovi Al Nahyanovi. Mešita bola postavená medzi rokmi 1996 a 2007 a jej otvorenie pre verejnosť sa uskutočnilo roku 2008.

Architektúra mešity je veľmi pôsobivá. Stavba je zhotovená z bielych mramorových dosiek, ktoré sa rozprestierajú na ploche takmer 12 hektárov. Hlavná mešita má zvonku 82 kupolí a 4 minarety, ktoré siahajú do výšky 107 metrov. V interiéri mešity môže naraz modliť až 41 000 ľudí.

Návštevníci mešity majú možnosť obdivovať krásu a detaily architektúry zvonku, ale aj zvnútra. Fasáda budovy je zdobená ručnými maľbami, mozaikami, zlatými vlásením a vzormi vyrobenými zo skla. Vnútro mešity je ešte impozantnejšie vďaka nádherným kobercom, obrovským nábytkom a luxusným kryštálovým lustrám.

Okrem jej nádhernej architektúry je Sheikh Zayed Grand Mosque známa aj pre svoje pôsobivé okolie. Pred budovou sa rozprestiera nádherný dvor s fontánami a zelenými oázami. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu, kde si návštevníci môžu posedieť na lavičkách a obdivovať krásu mešity.

Záverečnou poznámkou o počasí v Spojených arabských emirátoch je, že je tam po celý rok veľmi horúco a suché. Letá sú extrémne horúce, s teplotami často presahujúcimi 40°C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch je o niečo príjemnejšie, s priemernými teplotami okolo 24°C. Ak sa chystáte navštíviť Sheikh Zayed Grand Mosque, odporúčame vám si obliecť lehké a vzdušné oblečenie a nezabudnite na dostatok vody a opaľovacieho krému.

Celkovo povedané, návšteva Sheikh Zayed Grand Mosque v Spojených arabských emirátoch je jedinečným zážitkom pre každého, kto miluje krásu architektúry a kultúry. Dokonale zapadá do exotického prostredia krajiny a ponúka pôsobivé miesto na oddych a relaxáciu.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque je nádherný mešita, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Spojených arabských emirátov Abu Dhabi. Bola postavená v roku 2007 na počesť zakladateľa národa a prvý prezident Spojených arabských emirátov, Jeho Excelencia Shaikha Zayeda bin Sultana Al Nahyana.

Táto krásna mešita je jednou z najväčších a najluxusnejších mešít na svete. S rozlohou 22 400 metrov štvorcových a kapacitou až 41 000 návštevníkov, je to pôsobivý symbol náboženskej a architektonickej krásy.

Ubytovanie v okolí Sheikh Zayed Grand Mosque má mnoho možností. V blízkosti mešity sa nachádza niekoľko luxusných hotelov ako napríklad The Ritz-Carlton Abu Dhabi, Grand Canal, ktorý ponúka neobmedzený výhľad na skutočne úchvatnú mešitu a majestátnu Grand Canal. Tento hotel ponúka krásne priestory s moderným dizajnom a elegantnými nábytkom.

Ak preferujete niečo menšie a diskrétnejšie, potom Hilton Abu Dhabi Yas Island je vzdialený len 15 minút jazdy od Grand Mosque, je skvelým výberom. Tento hotel má prekrásne balkóny, ktoré ponúkajú výhľad na celé mesto a dokonca aj na Formule 1 okruh a nádherné pláže v blízkosti hotela.

Ak ste zasvedčili lásku ku kempovaniu, niekoľko kempov ponúka túto možnosť, kde si môžete užiť čerstvý vzduch, relaxovať v prírode, a zároveň byť v blízkosti Grand Mosque. Al Wathba Desert Resort & Spa a Anantara Qasr Al Sarab Desert Resort sú dva skvelé miesta na kempovanie, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentické Emirátske pohostinnosť.

Je to jednoznačne skvelé miesto na návštevu, a ďalší výhodou je, že môžete si zarezervovať svoje ubytovanie priamo v blízkosti tejto skvelej mešity a užiť si nezabudnuteľný zážitok. Takže, či už sa chystáte na rodinnú dovolenku alebo romantický pobyt, ubytovanie v okolí Sheikh Zayed Grand Mosque v Abu Dhabi má pre každého niečo!


Letenka Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque: Klenot Spojených arabských emirátů

Sheikh Zayed Grand Mosque je impozantná mešita nachádzajúca sa v Abú Zabí, hlavnom meste Spojených arabských emirátov. Táto majestátna stavba je známa svojou grandióznosťou, architektonickou krásou a kultúrnym významom pre krajinu.

Mešita, ktorá bola otvorená v roku 2007, je pojmenovaná po zakladateľovi a prvom prezidentovi Spojených arabských emirátov, Sheikhovi Zayedovi bin Sultánovi Al Nahyanovi. Je to najväčšia mešita vo Spojených arabských emirátoch a počas svojho existencie sa stala jednou z najvýznamnejších islamských náboženských stavieb na svete.

Jedinečným rysom Sheikh Zayed Grand Mosque je jej fascinujúca architektúra. Stavba je založená na veľkolepom zlúčení tradičného a moderného arabského dizajnu. Mešita je vyrobená z čistého bieleho mramoru, ktorý jej dodáva majestátny vzhľad. Na streche sa nachádzajú 82 bledofialové a červené kupoly zdobené zlatými prvkami, ktoré dodávajú mešite ešte viac nádhery.

Pri vstupe do mešity návštevníci budú ohromení krásou jej vnútorných priestorov. Hlavná mešita má veľké, do detailov vytvarované koberce, čo je vzhľadom na veľkosť miestnosti neuveriteľne obdivuhodné. Pyšuje sa tiež jedným z najväčších kryštalových lusterov na svete, umiestneným v hlavnej mešite, ktorý váži približne 12 ton a je zdobený drahokamami. Okuliare a steny sú zdobené najkvalitnejším inkrustovaným mramorom a keramikou so zložitým vzorom.

Okrem poskytovania miesta pre modlitbu ponúka mešita aj bohatý program kultúry, umenia a vzdelávania. V jej priestoroch sa nachádzajú múzeá, ktoré osvetľujú históriu islamského umenia a kultúry. Návštevníci majú tiež možnosť zúčastniť sa prehliadok, počúvať prednášky alebo dokonca absolvovať kurzy z architektúry a islamských umení.

Nie je pochýb o tom, že Sheikh Zayed Grand Mosque patrí medzi najpôsobivejšie atrakcie zo Spojených arabských emirátov. Navštíviť ju je cestou k pochopeniu a oceneniu bohatého dedičstva a kultúry tohto regiónu. Návštevníci sú vítaní bez ohľadu na náboženské presvedčenie a môžu mať príležitosť obohatiť sa o úžasné zážitky a povznesť sa v duchu kultúry a duchovnosti.

Pokračujúci rast a rozvoj Spojených arabských emirátov neustále posilňuje postavenie mešity Sheikh Zayed Grand Mosque ako veľmi dôležitého centra modlitby, kultúry a duchovnosti. Je to zároveň dôkazom iniciatívy a oddanosti k obohacovaniu sveta o krásu a jedinečnosť islamskej kultúry.

Takže ak plánujete navštíviť Spojené arabské emiráty, nenechajte si ujsť túto nezabudnuteľnú skúsenosť. Sheikh Zayed Grand Mosque je skutočným klenotom v krajine, ktorá sa pyšní svojimi bohatými tradíciami a kultúrou.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Najčastejšie otázky a odpovede o Sheikhe Zayedovej mešite v Spojených arabských emirátoch:

1. Kde sa nachádza Sheikh Zayedova mešita?
Sheikh Zayedova mešita sa nachádza v Abú Zabí, hlavnom meste Spojených arabských emirátov.

2. Aké sú otváracie hodiny mešity?
Mešita je otvorená pre návštevníkov denne od 9:00 do 22:00. Avšak pre islamské modlitby sú otvoréné len určité časy, ktoré možno skonzultovať s miestnymi duchovnými.

3. Je vstup do mešity spoplatnený?
Nie, vstup do mešity je bezplatný pre návštevníkov.

4. Aké sú pravidlá obliekania pre návštevníkov mešity?
Návštevníci by mali dodržiavať pravidlá slušného a skromného obliekania. To znamená, že ženy by mali mať zahalené vlasy a nosenie dlhých rúkavov a dlhých nohavíc, ako aj žiadne vystatovanie pokožky. Muži by mali nosiť dlhé nohavice a dlhý rukáv. Návštevníci môžu požičať vhodné miestne šaty na vstupe do mešity.

5. Môžu do mešity vstúpiť nehádži?
Áno, niemuslimovia majú povolený vstup do mešity, avšak mali by dodržiavať pravidlá a zákazy stanovené mierou a rešpektom k tomuto posvätnému miestu.

6. Je potrebné dopredu rezervovať prehliadku?
Nie je nutné rezervovať prehliadku, ale odporúča sa prísť včas, aby ste sa vyhli rade.

7. Aké fotografie sú povolené v mešite?
Fotografie sú dovolené vo väčšine častí mešity, s výnimkou miest, kde sa konajú modlitby. Je však potrebné dodržiavať zákaz fotografovania určitých posvätných oblastí, ako sú napríklad miesta so svätými textami alebo obrazy.

Tieto otázky a odpovede sú iba orientačné a môžu sa líšiť v závislosti od konkrétnych predpisov a pravidiel aktuálne platných v Sheikhe Zayedovej mešite.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky