Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené štáty americké Honolulu, Hawaii

Dovolenka Spojené štáty americké Honolulu, Hawaii


Honolulu na Havaji je jedním z nejkrásnějších turistických míst na světě. Tento největší město Havajskeho souostroví je známé pro své bílé písečné pláže, majesticí vulkány, turistická místa a výjimečné kultyrová bohatství.

Nejvíce populárním místem pro turisty je Waikiki Beach, což je 3 km dlouhá pláž s pomalými vlnami a mírným svahem. Váš pobyt v Honolulu by nebyl úplný, pokud byste se nedali na procházku Diamond Head Craterem. Tato sopka je pohledem jako hory na východ, zatímco na západě se nachází právě pobřeží Pacifiku.

Havajské dovolené jsou také uctivým připomínáním Staré Havajské kultury. Tamní muzea, chrámy a botanické zahrady jsou nádhernými spojeními k divocí přírodě a historii. Honolulu se také pyšní širokou plejádou kulturních turistických atrakcí, jako je například Honolulu Museum of Art, Iolani Palace, Polynesian Cultural Center a Bishop Museum.

Honolulu je také známo jako raj čínského jídla. Od zahájení místní kuchyně, Číňané hrají významnou roli v Honolulu gastronomii. Vaše chuťové buňky zažijí explozi z kolonádami, dim sum, jídla z wok a mnoha dalších vyhlášených pokrmů. Pokud hledáte co nejlepší zážitek, doporučujeme navštívit zejména oblast Chinatown, kde se laskavě chuťové buňky nedočkají.

Pro milovníky sportu je Havaj též rajskou destinací. Za vzácných mnoha aktivit, můžete si zahrát golf, slušnou příležitost k výhledu na Island nebo žárlit na surfaře s nejúchvatnějšími západam slunce na planetě.

Konečně, když se vrátíte ze svého plážového výletu nebo z kulturní turistiky, můžete si užít relaxaci svého nejlepšího postroje v místních hotelech a resortech nabízejících velkolepou ubytování, služby a krásné výhledy.

Celkovým hodnocením Honolulu a Havajských ostrovů je tedy naprostým klenotem v oblasti turistických destinací. Doplňuje historie, město a krásnou divočinu – ráj na Země. Pokud se chystáte na Havaj, Honolulu rozhodně nemůže chybět na vašem seznamu turistických destinací!


Letenka Spojené štáty americké Honolulu, Hawaii


Letenka do Honolulu, na Havajských ostrovoch Spojených štátov amerických, je výletom snov mnohých cestovateľov a turistov z celého sveta. Toto exotické miesto v Tichom oceáne vám ponúkne neuveriteľnú kombináciu tropickej prírody, pláže s bielym pieskom, jasnou modrou vodou a fascinujúcou kultúrou a históriou, ktorá sa prelína s americkou kultúrnou scénou.

Ak chcete byť svedkom krásy a exotiky Havajských ostrovov, letenka do Honolulu je prvým krokom. Existuje mnoho leteckých spoločností v ponuke, ktoré sú schopné zabezpečiť prepravu do tohto rajského ostrova. Medzi najznámejšie patrí spoločnosť Hawaiian Airlines, ktorá ponúka pohodlný a priestranný interiér a stravu, ktorá odráža havajskú kuchyňu a kultúru. Hoci lety do Honolulu môžu byť trochu drahé, určite stojí za to zaplatiť viac za tieto nezabudnuteľné zážitky.

Ako sa však dostať na Havajské ostrovy, nie je jediné rozhodnutie, ktoré musíte urobiť. Existuje mnoho spôsobov, ako sa na ostrovy dostať, a každá z možností má svoje výhody a nevýhody. Ak ste šofér, môžete si prenajať auto alebo motorový skúter a prejsť cez ostrovy, čo vám umožní vidieť viac miest, ako by ste videli s prepravou verejnou dopravou. Ak sa chcete venovať vodným športom, osvojiť si súbor zručností s kajakom alebo surfom, alebo jednoducho relaxovať na pláži, môžete si prenajať lokalitu v oblasti.

Po príchode na ostrov nesmiete zabudnúť, že Honolulu a Havajské ostrovy sú viac ako len pláže a slnko. Napríklad, v Honolulu vedľa jeho krásnych pláží, navštívte historické miesta, ako je Pearl Harbor, alebo si pozrite delfíny a iné druhy morských živočíchov v Sea Life Park. Finančný trh v Honolulu má niektoré z najlepších reštaurácií so zameraním na Morské plody, tradičné havajské jedlá a iné špeciality. Po prejdení ulicami môžete navštíviť krásne parky ako Waikiki Beach a užiť si zrak kúzla novej krajiny.

Na Havajských ostrovoch nájdete aj mnoho pamiatok a miest so zaujímavou históriou, ktoré sú prístupné verejnosti. Medzi najznámejšie patrí Pearl Harbor, ktorý dokumentuje útok na americké námorné sily japonskými jednotkami počas druhej svetovej vojny. Ka'ena Point State Park, Wai'anapanapa State Park, či hory Kalawao a hory Mauna Loa sú ďalšie miesta, ktoré stoja za to navštíviť.

Letenka do Honolulu je pre mnohých cestovateľov splnením snov, pretože Havajské ostrovy sú známe svojou krásou a bohatou kultúrou. Ak máte príležitosť navštíviť toto miesto, neváhajte a zarezervujte si letenku hneď teraz. Určite nebudete sklamaní a budete sa radi vracať do tohto ostrova krásy a nezabudnuteľných zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Honolulu, Hawaii


1. Kde sa nachádza Honolulu, Hawaii? - Honolulu sa nachádza na ostrove Oahu, jeden z hlavných ostrovov štátu Hawaii v Tichom oceáne.
2. Aký je časový posun v Honolulu? - Honolulu je v časovej zóne HST (Hawaii Standard Time), ktorá je 10 hodín za východoamerickým časom (EST) v lete a 5 hodín za východoamerickým časom (EST) počas zimy.
3. Aké je hlavné letisko v Honolulu? - Hlavné letisko v Honolulu je letisko Honolulu International Airport (HNL).
4. Aké sú najlepšie pláže v Honolulu? - Niektoré z najlepších pláží v Honolulu sú Waikiki Beach, Lanikai Beach, Hanauma Bay a Kailua Beach.
5. Ktorý je najlepší čas na návštevu Honolula? - Obvykle najlepší čas na návštevu Honolulu je od apríla do októbra, keď je lepšie počasie a nižšie riziko dažďa.
6. Ako sa dostanem z letiska do centra Honolulu? - Z letiska sa môžete dostať do centra Honolulu taxíkom, prenájmom auta, shuttle busom alebo verejnou dopravou (TheBus).
7. Aké sú najznámejšie turistické atrakcie v Honolulu? - Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Honolulu patrí Pearl Harbor a USS Arizona Memorial, Diamond Head, Polynesian Cultural Center a Iolani Palace.
8. Kde sa môžem ubytovať v Honolule? - V Honolule nájdete množstvo hotelov a rezortov v oblasti Waikiki, ako aj v okolitých oblastiach ako North Shore a Ko Olina.
9. Aké je miestne jedlo, ktoré musím v Honolule ochutnať? - Niektoré z miestnych špecialít, ktoré by ste mali ochutnať v Honolule, sú poke (ryža s čerstvým rybím filetom), kalua prasa (tradične pečené prase), loco moco (hamburgráč s ryžou a vajcom) a malasada (mäkký donut).
10. Aké aktivity môžem robiť v Honolule? - V Honolule môžete surfovať, šnorchlovať, navštíviť múzeá a galérie, stúpať na sopku Diamond Head, vyskúšať si tradičné luau a relaxovať na pláži.


Počasie Spojené štáty americké Honolulu, Hawaii


Honolulu, Hawaii: Rajské počasie Spojených štátov amerických

Honolulu, hlavné mesto Havajských ostrovov, je známe svojou nádhernou a konzistentnou tropickou klímou. Toto mesto, ktoré sa nachádza na ostrove Oahu, ponúka návštevníkom a miestnym obyvateľom jedno z najpríjemnejších počasí na svete.

Havajské ostrovy majú vďaka svojej polohy v Pacifickom oceáne unikátnu klímu. Honolulu sa nachádza na južnom pobreží ostrova, čo znamená, že je ovplyvnené pasátmi, ktoré prinášajú teplé a vlhké povetrie. Vplyv týchto pasátov spôsobuje, že počasie v Honolulu je stabilné počas celého roka s malými rozdielmi v teplote.

Celoročne teplé teploty sú jedným z hlavných dôvodov, prečo je Honolulu tak obľúbeným miestom pre dovolenky. Priemerná denná teplota sa pohybuje od 26 ° C v zimných mesiacoch (december - február) po 31 ° C v letných mesiacoch (jún - august). Zároveň sú nočné teploty o niečo chladnejšie, ale stále príjemné, pohybujú sa od 18 ° C v zime do 23 ° C v lete.

Vysoká vlhkosť je tiež charakteristická pre Honolulu. Táto vlhkosť je často vyvážená jemným vánkom, ktorý prináša osvieženie počas horúcich dní. Nadmorská výška mestá zvlášť v jeho vnútrozemí si tiež zaslúži zmienku. Niektoré oblasti môžu mať vyššiu nadmorskú výšku, čo môže viesť k miernemu otepľovaniu alebo chladnutiu.

Vzhľadom na tropické podnebie má Honolulu dve sezóny. Zima, ktorá trvá od decembra do marca, je obdobím s nižším množstvom zrážok a teplejšími teplotami. Letná sezóna, ktorá má miesto od júna do septembra, je zasa obdobím s vyššími teplotami a väčším množstvom zrážok, ktoré sa vyskytujú prevažne popoludní alebo v noci.

Havajské ostrovy sa nachádzajú v pásme tichých orkánov, čo predstavuje mierny riziko ohľadom tropických búrok alebo orkánov. Aj keď je pravdepodobnosť, že by Honolulu bola zasiahnutá vážnejším orkánom, nízka, obyvatelia stále monitorujú aktivity a sú pripravení v prípade, že by takáto udalosť nastala.

Návšteva Honolulu a ostrova Oahu v akomkoľvek ročnom období je pre návštevníkov priamym výletom do raja. Počasie je neskutočne priaznivé, a to nielen na relaxáciu na prekrásnych plážach, ale aj na výlety, šnorchlovanie alebo prechádzky v národných parkoch. Teplé teploty a oddychujúce pasáty vychádzajúce z oceánu spolu vytvárajú jedinečnú atmosféru a ponúkajú dokonalé podmienky pre rozmanité zážitky.

Pokiaľ plánujete dovolenku v Spojených štátoch amerických a túžite po exotickom prostredí s úžasným počasím, Honolulu na Havaji by mal byť vašou prvou voľbou. Toto autentické mesto plné kultúry, histórie a nezabudnuteľných scenérií vás určite uchváti.


Ubytovanie Spojené štáty americké Honolulu, Hawaii


Honolulu, nachádzajúci sa na prekrásnom ostrove Oahu v štáte Hawaii, je jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších turistických miest v Spojených štátoch amerických. Jeho úchvatné pláže, bohatá kultúra a fascinujúca história robia z Honolulu ideálne miesto na dovolenku.

Jedným z najdôležitejších aspektov dovolenky je vybrať si správne ubytovanie a Honolulu ponúka širokú škálu možností na výber. Od luxusných resortov a hotelov na pláži až po lacnejšie možnosti v centre mesta, každý návštevník nájde niečo vhodné pre svoje potreby a rozpočet.

Luxusné resorty a hotely na pláži sú najčastejšou voľbou pre turistov, ktorí si chcú vychutnať život na pláži a relaxovať v pohodlí a štýle. Mnohé z týchto rezortov ponúkajú súkromné pláže, bazény, wellness centrá, reštaurácie a množstvo ďalších možností, aby sa návštevníci cítili opravdovo ako v raji. Tieto ubytovacie zariadenia sú často vybavené modernými a luxusnými izbami a poskytujú vynikajúcu obsluhu.

Pre tých, ktorí preferujú lacnejšie možnosti, Honolulu má mnoho hotelov a hostincov v centre mesta. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné a čisté izby za prijateľné ceny. Sú ideálne pre turistov, ktorí majú radi blízkosť k obchodom, reštauráciám a historickým pamiatkam, ktoré sa nachádzajú v centre mesta.

Okrem tradičných hotelov má Honolulu aj mnoho možností pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a súkromie. Súkromné apartmány a rekreačné domy sú veľmi obľúbenou možnosťou pre rodiny a skupiny priateľov, ktorí si chcú vytvoriť vlastnú dovolenkovú atmosféru. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú plne vybavenú kuchyňu, čo umožňuje hostom samostatne variť a podľa potreby mať vlastný priestor.

Jedným z dôležitých faktorov pri výbere ubytovania v Honolulu je aj umiestnenie. Mnohí turisti sa rozhodnú zostať v okolí známych pláží ako je Waikiki Beach, ktorá je plná života a ponúka množstvo reštaurácií, obchodov a nočného života. Ďalšie populárne oblasti zahŕňajú Diamond Head, North Shore a Ala Moana.

Niekedy môže byť ubytovanie v Honolulu drahšie ako inde, no je to cena za skutočný rajský zážitok. Úžasné pláže, kultúra bohatá na históriu a vynikajúce možnosti na vodné športy robia z Honolulu jedno z najobľúbenejších miest na svete.

V závere článku je užitočné zdôrazniť dôležitosť rezervácie ubytovania vopred, najmä počas turistickej sezóny. Honolulu je atrakciou pre návštevníkov z celého sveta a je preto lepšie mať rezervované ubytovanie vopred, aby sa zabránilo sklamaniam. Ako destinácia, ktorá dostáva veľké množstvo turistov, je neodmysliteľné mať vopred prehliadnuté ubytovacie možnosti, aby sa zabezpečila lepšia a pohodlnejšia dovolenka.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky