Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené štáty americké Yosemite National Park, California

Ubytovanie Spojené štáty americké Yosemite National Park, California


Yosemite National Park v Kalifornii je jedným z najkrajších parkov v USA s rozlohou viac ako 1,200 štvorcových míľ. S týmto parkom sa spája hneď niekoľko nezabudnuteľných zážitkov, ktoré si musíte vyskúšať. Jedným z nich je aj ubytovanie v parku samotnom, ktoré vám umožní vziať na vedomie úžasné scenérie a nádherné prírodné pamiatky.

Vo Yosemite National Parku je k dispozícii mnoho možností ubytovania, ktoré sa líšia v cene, včlenení do prírody, kvalite a dostupnosti. Pre tých, ktorí chcú načerpať maximum z prírody, sú ideálne lazy river lodges, kde sa môžete striedať medzi turistikou v prírode a relaxovať v každodennom živote.

Ak sa rozhodnete pre tento typ ubytovania, budete mať na výber z viacerých miest: Curry Village, Yosemite Valley Lodge a Ahwahnee. Curry Village je ideálny pre tých, ktorí chcú byť priamo v centre parku, pretože sa nachádza v Doline Yosemite. Hlavné budovy Curry Village zahŕňajú kobky a stany, ktoré spájajú skutočnú stredovekú atmosféru s pohodlným ubytovaním.

Yosemite Valley Lodge je ďalším vynikajúcim ubytovaním v parku, obzvlášť pre tých, ktorí hľadajú kľud a tiché prostredie. Nachádza sa iba niekoľko minút chôdze od slávnej Yosemite Falls a ponúka veľké a pohodlné izby pre hostí.

Ak chcete zažiť niečo špičkové, kde je luxus aj v prírode, oci sa vám rozsvietia pri pohľade na Ahwahnee. Toto ubytovanie nad kaňonom Yosemite ponúka najluxusnejšie ubytovanie na území parku, kde si pochutnáte na skutočnej extravagantnosti a komforte, ale s pridaním prírodných materiálov a nádherného výhľadu na okolitú krajinu.

Ak hľadáte niečo menej tradičné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v kempe. Na tomto území nájdete mnoho stanovísk, kde si môžete stanoviť stan alebo žiť vo veselých kapsulách, ktorých tvar a farbu zvyčajne dotvára krásna príroda parku.

V každom prípade, či už hľadáte luxus alebo kemp rovno pod hviezdami, Yosemite National Park má to správne ubytovanie pre každého. Ak idete na dovolenku v Kalifornii, nevynechajte Yosemite Park a užite si krásy a pohostinnosť tohto parku.


Dovolenka Spojené štáty americké Yosemite National Park, California


Do Yosemite National Park v Kalifornii sa môžete vydať na dovolenku, ak hľadáte krásne prírodné scenérie, adrenalínové zážitky, ale aj oddych v prírode. Tento národný park je známy pre svoje skalnaté vrcholy, jazerá a vodopády a každoročne privíta státisíce návštevníkov.

V Yosemite National Park sa nachádza obrovský hrebeň skal - Half Dome, ktorý sa vypína až do výšky 2704 metrov. Tento vrchol môžete zdolať zaujímavou túrou, ktorá vám poskytne nádherné výhľady na celý park aj okolie.

Ak máte radi vodopády, určite sa nezaobíďte bez návštevy horúcich prameňov Tuolumne Meadows alebo Vernal Fall. Tieto nádherné prírodné útvary vás určite očaria nielen svojou veľkosťou, ale aj zvukom, ktorý vydávajú.

Národný park Yosemite ponúka tiež množstvo možností na prechádzky, túry a lezenie. Jednou z najpopulárnejších turistických zón je Mariposa Grove, kde nájdete najväčší počet obrovskej sekvoje - tu najväčší strom na svete - Grizzly Giant.

Okrem turistických zón a vodopádov sa v Yosemite National Park môžete venovať aj outdoorovým aktivitám ako rafting, jazda na koni alebo mountain biking. Taktiež si môžete zariadiť nocľah v kempoch, ktoré sú v parku k dispozícii, a prespať si pod hviezdami.

Yosemite National Park bola vyhlásená za jedno z najkrajších miest na svete a na dovolenke v tomto národnom parku sa určite nebudete nudiť. Ak to máte ešte pred sebou, určite zvážte tento cieľ, ktorý ponúka nielen krásy prírody, ale aj množstvo zážitkov a aktivít.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Yosemite National Park, California


1. Kedy bol založený Yosemite National Park?
Odpoveď: Yosemite National Park bol založený 1. októbra 1890.

2. Ako sa dostanem do Yosemite National Parku?
Odpoveď: Do Yosemite National Parku môžete prísť autom, alebo využiť verejnú dopravu, ako autobusy či vlaky.

3. Aké sú vstupné poplatky do Yosemite National Parku?
Odpoveď: Aktuálne (rok 2021) je vstupné do Yosemite National Parku 35 USD na automobil a 20 USD na motocykel.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Yosemite National Parku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Yosemite National Parku je na jar (marec až jún), keď sú všetky vodopády plné vody, ale každé obdobie má svoje jedinečné kúzlo.

5. Kde môžem prespať v Yosemite National Parku?
Odpoveď: V parku je niekoľko možností ubytovania vrátane kempov, kempingových tekov, hotelov a bungalovov. Tie je však potrebné rezervovať vopred.

6. Aké aktivity môžem robiť v Yosemite National Parku?
Odpoveď: V parku je možné podnikať rôzne aktivity, ako turistiku, horskú cyklistiku, rybolov, skalolezectvo, alebo si prezerať a fotografovať prírodné krásy.

7. Sú v Yosemite National Parku medvede?
Odpoveď: Áno, v Yosemite National Parku sa vyskytujú medvede a je potrebné dodržiavať správanie pre medvedie oblasti, aby sa zabránilo nebezpečným stretom.

8. Musím platiť poplatky za táborisko v Yosemite National Parku?
Odpoveď: Áno, pre táborisko v Yosemite National Parku je potrebné platiť dodatočné poplatky. Ceny sa líšia v závislosti od vybraného miesta.

9. Môžem v Yosemite National Parku táborenie rozdúchať oheň?
Odpoveď: Oheň je povolený len na vyhradených táboriskách a sú prísne pravidlá na dodržiavanie ohňovej bezpečnosti.

10. Aké sú najznámejšie atrakcie v Yosemite National Parku?
Odpoveď: Medzi najznámejšie atrakcie v Yosemite National Parku patria El Capitan, Half Dome, Vernal Falls, Glacier Point a Mariposa Grove.


Počasie Spojené štáty americké Yosemite National Park, California


Yosemite National Park je jedným z najznámejších národných parkov v Spojených štátoch amerických a zároveň je to aj veľký záznam zameraný na prírodu a život v parku. Tento národný park sa nachádza v Kalifornii a jeho rozloha predstavuje viac ako 3 000 kilometrov štvorcových.

Ak sa chystáte navštíviť Yosemite National Park, určite vás zaujíma, aké počasie v tomto parku panuje. Yosemite leží na pomedzí stredozápadného teplého kontinentálneho podnebia a stredomorského podnebia, takže teploty sa môžu výrazne líšiť podľa ročného obdobia a výšky, na ktorej sa aktuálne nachádzate.

Letá v Yosemite sú príjemné, pretože teploty sú obvykle v rozmedzí 21 až 27 stupňov Celzia. Nočné teploty môžu byť chladnejšie, ale stále dostatočne príjemné. V zime sa v Yosemite smúti snežiť a teploty klesajú na minimum okolo -6 stupňov Celzia. V horách môže byť ešte chladnejšie a pasáže sa môžu zatvárať kvôli snežiciam a nárazovým vetrom.

Napriek tomu, že jeseň a jar sú relativne chladnejšie obdobia, sú to najlepšie ročné obdobia na návštevu. V období od septembra do novembra sa môže teplota pohybovať v rozmedzí 10 až 21 stupňov Celzia a v apríli až júni sa môžete tešiť na teploty od 4 až 16 stupňov Celzia. Je však dôležité poznamenať, že počas týchto období môže park byť náchylnejší k dažďu, búrkam a dokonca aj sneženiu.

Na základe tohto všetkého je dôležité pri návšteve Yosemite National Park mať so sebou viac vrstiev oblečenia a byť pripravený na zmenu počasia. Dôležité je tiež overiť si pred výletom stav pasáže a informácie o počasí, aby ste sa mohli prispôsobiť podmienkam a užili si svoju návštevu parku čo najviac.


Letenka Spojené štáty americké Yosemite National Park, California


Ak cestujete do Spojených štátov amerických a hľadáte nádherné miesto, kde si môžete užiť prirodzené krásy a adrenalinové zážitky, Yosemite National Park v Kalifornii by mohol byť ideálnou voľbou pre vás. Je to jeden z najkrajších a najznámejších národných parkov v USA a obdivujú ho turisti z celého sveta.

Yosemite National Park sa nachádza v západnej časti Kalifornie a je domovom pre niektoré z najvyšších vodopádov, rovnako ako pre nekonečné množstvo turistických miest a pozoruhodností. Park patrí do svetového dedičstva UNESCO a v roku 2014 bol označený ako najkrajší národný park v Amerike.

Ak hľadáte spojenie medzi letenkou a návštevou Yosemite National Park, jednou z najlepších možností sú priame lety z hlavného mesta Kalifornie - Sacramenta alebo z mesta Fresno, ktoré sa nachádza len zopár hodín jazdy od parku.

Je tiež možné cestovať do San Francisca a odtiaľ sa dopraviť do parku, avšak táto možnosť bude vyžadovať viac času a úsilia kvôli ceste autom alebo autobusom. Napriek tomu, však Yosemite National Park stojí za každú námahu, kedykoľvek sa rozhodnete ho navštíviť.

V parku môžete vidieť nespočetné množstvo krásnych scenérií, vrátane krásnych vodopádov, jazier, vrchov a skalných útvarov. Horolezci si na tomto mieste môžu vyskúšať svoje schopnosti na skalách, zatiaľ čo ďalší návštevníci si môžu užiť turistiku, rybolov, bicyklovanie, kajakovanie či plávanie. V prípade, že máte radi adrenalínové športy, park ponúka tiež zážitky ako rafting, bežecké lyžovanie, dobrý golf a podobne.

Pre turistov, ktorí chcú zotrvať v parku na viacero dní, Yosemite má tiež k dispozícii ubytovanie v prvotriednych hoteloch, motelo a kempingoch. Na mieste sa nachádza množstvo reštaurácií, kde si môžete pochutnať na tradičných jedlách.

V tíme môžete vidieť duchovno a kultúru parku skrz jeho skvelé múzeá, alebo prejazdom miestnych autobusmi.

Výlet do Yosemite National Park je jeden z najkrajších zážitkov, ktoré môžete zažiť a rozhodne stojí za to investovať niekoľko dní do objavovania jeho krás. A keďže rovnaké platí o letenke, nenechajte sa váhať a premýšľajte o možnosti navštíviť tento krásny národný park priamo po pristátí v Sacramento alebo Fresno.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky