Objavte lety za najlepšie ceny

Taiwan Taitung

Počasie Taiwan Taitung


Taiwan Taitung je jedným z najkrajších miest na Taiwan, známym nielen svojou bohatou kultúrou a scenériou, ale aj svojím jedinečným počasím. Taitung leží na juhovýchode Taiwanu a má subtropické počasie, ktoré sa líši od severnej časti ostrova.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje počasie v Taitung, je teplota. Taitung má teplejšie a menej chladné zimy v porovnaní s severnými časťami ostrova. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo 15 ° C a v lete môže dosiahnuť až 35 ° C. Taktiež môžete očakávať dosť vysoké vlhkosť, čo dokáže zvýšiť pocit teploty.

Ďalším dôležitým faktorom je zrážkového, ktoré má významný vplyv na dažďové obdobie v Taitung. Pracuje tu monzúnový klimatický systém s dvoma hlavnými dažďovými obdobiami - máj/jún a sept/október. Tieto mesiace sú známe svojimi dlhými a ťažkými dažďami, ktoré môžu trvať niekoľko dní. Je preto vhodné, aby ste si plánované aktivity v Taitung naplánovali počas suchšieho počasia, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam.

Okrem vlhkosti a dažďa je Taitung podobne ako celý Taiwan tiež zasiahnutý tajfúny. Tieto tropické cyklóny sa často vyskytujú medzi letom a jeseňou a prinášajú so sebou silné vetry a obrovské množstvo zrážok. V prípade, že plánujete návštevu Taitung počas tajfúnu, nezabudnite sledovať správy a vždy dbať na bezpečnostné pokyny.

Napriek týmto poveternostným výzvam, Taitung ponúka množstvo krásnych miest a atrakcií na preskúmanie. Môžete sa vydať na prechádzku po nádhernom Taitungskom parku, ktorý je jedným z najobľúbenejších miest pre miestnych obyvateľov. Môžete tiež navštíviť historickú oblasť Taitung, kde nájdete starobylé chrámy a trhy s neprebernou ponukou miestnych produktov.

Taitung je tiež známy svojimi nádhernými plážami, kde si môžete užívať slnečné lúče a teplé more. Obliekanie vhodného plavkového oblečenia a nosenie opaľovacích krémov je nevyhnutné, pretože slnko môže byť dosť silné.

Celkovo vzaté, Taitung je fascinujúcou destináciou s bohatou kultúrou a jedinečným počasím. Ak plánujete návštevu tohto miesta, dbajte na vhodné vybavenie a sledujte správy o počasí, aby ste si mohli plne vychutnať svoju cestu.


Letenka Taiwan Taitung


Čím ďalej, tým exotické a zaujímavejšie sú miesta, na ktoré sa dá dopraviť letecky. Ak ste ešte nestihli navštíviť Taiwan, rozhodne neváhajte. A ak hľadáte miesto mimo hlavných turistických trás, zvážte letenku na Taiwanský ostrov Taitung.

Taitung sa nachádza na juhu Taiwanského ostrova a ponúka prekrásne pláže, turistické trasy a tradičné kultúrne skvosty. Najľahšie a najrýchlejšie sa tam dostanete z hlavného mesta Taiwanského ostrova Taipei; let trvá zhruba hodinu a 20 minút.

Od letiska sa dá ľahko dostať do centra Taitungu pomocou miestnej dopravy a následne objaviť krásy tohto miesta. Okrem úžasných pláží, ako sú napríklad Červená pláž a Zelená pláž, stojí za návštevu národný park Yushan, ktorý patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Taiwanského ostrova.

V Taitungu sa určite nudit nebudete, pretože mesto ponúka mnoho tradičných a moderných kultúrnych zážitkov, ako sú klasické Taiwanske opery, ukážky tradičného tanca a koncerty moderných hudobných skupín. Nenechajte si ujsť ani zajímavé miesta, ako je napríklad Taitung Senionrhe Park a tradičný nočný trh.

V Taitungu si tiež môžete vychutnať miestnu kuchyňu, ktorá je plná chutí a zaujímavých ingrediencií. Skúsiť by ste mali napríklad Fermentovanú rybu Taitung, Taitung Shrimp a tradičné taitungske zmrzliny a dezerty.

Vďaka skvelému letovému spojeniu s Taipei a množstvu zážitkov, ktoré ponúka Taitung, nie je prekvapením, že sa toto miesto stáva čoraz populárnejšie medzi cestovateľmi. Takže ak plánujete cestu na Taiwan, nezabudnite zaradiť Taitung na svoj zoznam.

Ak hľadáte exotické miesto, kde môžete objavovať nové kultúry a zážitky, nie je lepší spôsob, ako si rezervovať letenku na Taiwan Taitung a zažívajte tie najkrajšie momenty na Taiwanskom ostrove.


Ubytovanie Taiwan Taitung


TwJedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na západnom pobreží Taiwanu je Taitung. Toto mesto je známe svojou krásnou prírodou, tradičnou kultúrou a úžasným jedlom. Ak chcete navštíviť Taitung, podľa mňa je najlepšou možnosťou nájsť si ubytovanie, ktoré vám ponúka výhľady na túto nádhernú krajinu.

Jednou z najlepších možností ubytovania v Taitungu je hotel. Hotely v tomto regióne ponúkajú rôzne druhy izieb a výhľady na oceán, hory alebo mesto Taitung. Niektoré hotely majú aj bazén, ktorý môžete využiť, aby ste sa osviežili po celodennom objavovaní okolia.

Ak preferujete niečo viac súkromné a autentické, môžete si nájsť ubytovanie v tradičnej miestnej dome. Niektorí miestni obyvatelia ponúkajú svoje domy na prenájom a vy môžete zažiť skutočnú taitungskú pohostinnosť. Tieto domy často majú záhrady a terasy, kde môžete relaxovať a vychutnávať si nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je kempovanie. Taitung je obklopený nádhernou prírodou a má mnoho kempovacích miest, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc pod hviezdami. Taitungský krajinný národný park je ideálnym miestom na kempovanie, pretože vám ponúka úžasné výhľady na hory a oceán.

Okrem toho existujú aj ubytovacie zariadenia ako hostely a penzióny, ktoré sú cenovo dostupnejšie a sú ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom. Tieto zariadenia ponúkajú pohodlné a jednoduché ubytovanie v blízkosti centra Taitungu.

Nemôžem zabudnúť spomenúť jedlo v Taitungu. Mesto je známe svojou bohatou kuchyňou, kde sa miešajú tradičné tajvanské jedlá s miestnymi špecialitami. Mnoho ubytovacích zariadení v Taitungu ponúka aj reštaurácie, kde môžete skúsiť autentické jedlo. Od slávneho taiwanského raňajkového zážitku po čerstvé morské plody, tu bude vaše čuchové a chuťové poháriky obohatené.

Ak plánujete cestovať do Taiwanu a navštíviť Taitung, vyberte si ubytovanie, ktoré vám ponúka výhľady na nádhernú krajinu a je blízko k miestnym atrakciám. Ubytovanie vypísané na stránkach ako Airbnb alebo booking.com je skvelý spôsob, ako nájsť ubytovanie v meste Taitung, ktoré vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu.

Neváhajte a naplánujte si výlet do Taitungu, aby ste zažili jedinečnú kultúru, nádhernú prírodu a úžasné jedlo, ktoré vám tento región Taiwanu ponúka.


Dovolenka Taiwan Taitung


Taiwan je ostrov, ktorý leží v Tichom oceáne a je známy svojou nádhernou prírodou a bohatou kultúrou. Medzi jedno z najkrajších a najobľúbenejších miest, ktoré si turisti na Taiwane môžu vychutnať, patrí Taitung.

Taitung je hlavné mesto rovnomennej provincie a je známe svojimi pobrežnými scenériami, nádhernými plážami, tropickou zeleňou a hospodárskym a kultúrnym rastom. Obklopené hrebeňmi a horami, ponúka Taitung jedinečné príležitosti na dobrodružstvo, oddych a spoznávanie autentického taiwanského života.

Jedným z hlavných lákadlom Taitungu je jeho plážový život. Pláže v Taitungu sú považované za niektoré z najkrajších na Taiwane. Pláž Chishang je známa svojou žiarivou bielou piesočnatou plážou a tyrkysovými vodami, ktoré ponúkajú obdivuhodné podmienky na surfovanie, potápanie a iné vodné športy. Na pláži Fugang môžete obdivovať neobmedzené množstvo korálov, farebných rýb a rozmanitého morského sveta.

Okrem pláží ponúka Taitung aj krásne vodopády, džungľu a rieky pre túry a dobrodružstvo. Vodopády Luluquan sú jednými z najznámejších a majú viacero úrovní, ktoré vytvárajú jedinečnú a pôsobivú scenériu. Vodopády Dulan sú ďalšou populárnou atrakciou a ponúkajú spektakulárne pohľady až do okolitej prírody.

Po fyzickej aktivite si môžete užiť pokoj a relaxáciu v termálnych prameňoch v oblasti Tajna. Tento región je známy svojimi horúcimi prameňmi a liečebnými kúpeľmi, ktoré ponúkajú liečbu rôznych chorôb a pohodlie po dlhom dni strávenom objavovaním.

Turistický prístav Taitung je miestom, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a známe nočné trhy. Na týchto trhoch sa ponúka bohatý výber čerstvého ovocia, zeleniny, mäsa, morských plodov a miestnych pochúťok. Je to skvelý spôsob, ako spoznať kultúru a chutnúť autentické taiwanské jedlo.

Ak sa zaujímate o miestnu kultúru, môžete navštíviť múzeum umenia Taitung, kde nájdete široký výber tradičných a moderných umeleckých diel. Taktiež môžete navštíviť chrámy, ako napríklad chrám Taitung Fu'an, ktorý je známy svojou architektúrou a historickým významom.

Taitung ponúka širokú škálu aktívnych a relaxačných príležitostí v nádhernom prostredí s panoramatickými výhľadmi a nádhernou prírodou. Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje dobrodružstvo s oddychom v prírode a kultúrou, Taitung je ten správny cieľ.


Najčastejšie otázky a odpovede Taiwan Taitung


1. Kedy je najlepší čas na návštevu Taitungu, Taiwanu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Taitungu je v jarnej alebo jesennej sezóne, keď je počasie mierne a príjemné.

2. Ako sa dostanem do Taitungu, Taiwanu?
Odpoveď: Môžete doletieť priamo na medzinárodné letisko Taitung alebo sa tam dostať vlakom, autobusom alebo autom z iných miest v Taiwane.

3. Čo je najlepší spôsob, ako preskúmať Taitung?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako preskúmať Taitung, je prenajať si auto alebo skúsiť miestny verejný dopravný systém, ako sú vlaky a autobusy.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Taitungu?
Odpoveď: Niektoré hlavné turistické atrakcie v Taitungu zahŕňajú Národný park Yushan, Jezero Chiaming, pohoria Beinan a Makapahay, pláže Sansiantai a Nanren.

5. Čo je typické miestne jedlo v Taitungu?
Odpoveď: Jedlá z morských plodov sú typickou kuchyňou Taitungu, vrátane čerstvého rybieho a morského jedla, morských rias a špecialít ako je polievka z hovädzieho mäsa s horčicovým listom.

6. Kde sa dajú kúpiť tradičné suveníry v Taitungu?
Odpoveď: Tradičné suveníry sa dajú kúpiť na trhoch ako Taitung Jade Market alebo v miestnych obchodoch so suvenírmi.

7. Aké sú najlepšie pláže v Taitungu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Taitungu sú pláže Fugang, Jialulan, Sansiantai a Dulan.

8. Aké sú populárne festivaly v Taitungu?
Odpoveď: Niektoré populárne festivaly v Taitungu zahŕňajú Lantern Festival, International Balloon Festival a Beinan Cultural Festival.

9. Čo môžem robiť v prírode v Taitungu?
Odpoveď: V prírode v Taitungu môžete robiť rôzne aktivity, ako sú turistika v horách, scénické výlety, turistika na sopku, jazda na bicykli a vodné športy.

10. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Taitungu?
Odpoveď: V Taitungu nájdete rôzne ubytovacie možnosti, vrátane luxusných hotelov, rezortov, malých rodinných penziónov, hostincov a ubytovne pre cestovateľov s rozpočtom.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky