Objavte lety za najlepšie ceny

Taliansko Rím

Ubytovanie Taliansko Rím


Taliansko je krajina, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie v Európe. Ak sa chystáte navštíviť Taliansko, návštevu Ríma by ste rozhodne nemali vynechať. Rím je hlavné mesto Talianska a ponúka množstvo historických pamiatok, krásnych námestí a skvelých reštaurácií. Pri plánovaní svojej dovolenky by ste mali venovať pozornosť aj výberu vašeho ubytovania. V nasledujúcom článku sa pozrieme na rôzne možnosti ubytovania v Ríme.

Hotely

Rím ponúka množstvo hotelov pre každú spoločenskú vrstvu. Od malých rodinných hotelov po luxusné hotely, ktoré sú obklopené krásou histórie. Pri výbere hotela si môžete vybrať z množstva rôznych lokalít, ktoré sa nachádzajú v blízkosti rímskych pamiatok, takže budete mať vynikajúci prístup ku všetkým klenotom, ktoré Rím ponúka.

Odporúčame: Ak hľadáte luxusnejší hotel, je najlepšia voľba The St. Regis Rome. Nachádza sa v blízkosti obľúbených turistických atrakcií, ako je napríklad Španielske schody alebo Via Veneto, a ponúka okrem vysokej kvality a emblematického dizajnu aj vynikajúcu stravu v reštaurácii Vivendo.

Apartmány

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je pohodlnejšie a súkromnejšie ako hotel, môžete zvážiť ubytovanie v apartmáne. V Ríme je množstvo apartmánov, od malých a útulných bytov v histórických budovách až po veľké a moderne zariadené byty. Ak hľadáte ubytovanie pre rodiny alebo skupiny priateľov, apartmán je skvelou voľbou.

Odporúčame: Tiziano Terrace by Ideal istí nádherný apartmán so slnečnou terasou, nachádzajúci sa v blízkosti Vatikánskych múzeí a Španielskych schodov. Súkromná terasa so záhradou a výhľadom na mesto robí z tohto bytu dokonalé miesto pre odpočinok a relaxáciu.

Hostely

Hostely sú lacnou a populárnou voľbou medzi mladými cestovateľmi, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a pritom stretnúť nových ľudí. V Ríme sa nachádza množstvo hosteli, ktoré ponúkajú ubytovanie v jednoduchých spoločenských izbách, s kuchyňou a spoločnými priestormi.

Odporúčame: Generator Rome je moderný hostel stvorený pre mladých cestovateľov. Nachádza sa v blízkosti hlavnej stanice vlakov Termini a ponúka izby a spoločné priestory s výborným vybavením. Hostel má aj skvelú reštauráciu a bar.

Airbnb byty

Odporúčame: Pre tých, ktorí si radi užívajú atmosféru mesta, by sme odporučili byt v blízkosti námestia Campo de’ Fiori - Homy Campo de’ Fiori che si môžete prenajať prostredníctvom Airbnb. Tento byt sa nachádza v centre mesta a ponúka krásny výhľad z balkónov do historického centra Ríma.

Zhrnutie:

Rím ponúka množstvo možností pre ubytovanie, od jednoduchých a lacných hostelov po luxusné hotely. Keďže Rím je veľmi populárna turistická destinácia, odporúčame si ubytovanie rezervovať vopred, najlepšie zhruba mesiac pred odchodom. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, budete mať príležitosť preskúmať klenoty a krásy mesta v pohodlnom a príjemnom prostredí. Takže, čo čakáte? Vyberte si ubytovanie v Ríme a začnite plánovať vašu cestu už dnes!


Dovolenka Taliansko Rím


Ak hľadáte perfektné dovolenkové miesto plné histórie, umenia a skvelého jedla, potom Taliansko je pre vás ideálnou voľbou. A ak existuje jedno miesto v Taliansku, ktoré nikdy nezklame, je to hlavné mesto Rím.

Rím je známy svojou bohatou históriou, ktorá siaha až do staroveku. Mesto je plné nádherných pamiatok a archeologických skvostov, ktoré vám poskytnú skutočnú predstavu o rímskom impériu. Jedným z najväčších symbolov mesta je Koloseum, ktoré bolo postavené v 1. storočí nášho letopočtu. Tento obrovský amfiteáter slúžil ako miesto pre súboje gladiátorov a iné podobné atrakcie. Navštíviť Koloseum je skutočný zážitok a ponoríte sa do histórie, keď sa prechádzate jeho hľadiskom.

Ďalšou dôležitou pamiatkou Ríma je Fórum Romanum, ktoré je starovekým centrom politického, obchodného a verejného života. Miesto je plné rozvalín, kde nájdete rôzne chrámy, baziliky a ďalšie historické stavby. Prechádzka po Fóre Romanum je pre každého milovníka histórie nevyhnutnosťou.

Samozrejme, nemôžete si nechat ujsť ani Vatikán, ktorý je nezávislým štátom nachádzajúcim sa v srdci Ríma. Vatikán je domovom najmenšej štátnej sústavy na svete a miestom, kde sídli Svätý Otec - pápež. Najvýznamnejšou pamiatkou Vatikánu je Bazilika svätého Petra, ktorá je jednou z najväčších kresťanských budov na svete. Jej vnútro je zdobené nádherným umením, vrátane slávnej fresky Michelangela na stene Sixtínskej kaplnky.

Rím je tiež známy pre svoju vynikajúcu kuchyňu. Nezabudnite si vychutnať tradičné talianske jedlá, ako je pizza, pasta, rizoto a samozrejme dobrú kávu a zmrzlinu. Miesta, kde si môžete vychutnať autentickú rímsku kuchyňu, sa nachádzajú na každom rohu mesta.

Okrem toho, Rím ponúka aj moderné stránky. Užite si prechádzku po animovanej ulici Via del Corso s množstvom obchodov, reštaurácií a kaviarní. Navštívte aj kultúrny park Villa Borghese, kde si môžete užiť prírodu a výhľad na mesto.

Ak plánujete dovolenku v Taliansku, Rím je jednoznačne miestom, ktoré si musíte pozrieť. Mesto vás pohltí svojou históriou a vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a vzpomienky. Dovolenka v Ríme vám umožní objaviť poklady minulosti, užívať si výborné jedlo a zažiť v Taliansku to najlepšie.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Rím


Tu je niekoľko častých otázok a odpovedí o Taliansku a Ríme:

1. Aký je hlavným mestom Talianska?
Odpoveď: Hlavným mestom Talianska je Rím.

2. Aké je počasie v Ríme?
Odpoveď: Rím má typicky horúce letá a miernu zimu. Letné teploty sa pohybujú okolo 30 ° C, zatiaľ čo zimné teploty sú okolo 10 ° C.

3. Aké je najznámejšie symboly Ríma?
Odpoveď: Najznámejšie symboly Ríma sú Koloseum, Vatikán, Fontána di Trevi a Španielske schody.

4. Koľko hodín letu je medzi Talianskom a Rímom?
Odpoveď: Čas letu medzi rôznymi mestami Talianska a talianskych miest a Rímom sa môže líšiť, priemerný čas letu však trvá približne 2 hodiny.

5. Aké je tradičné jedlo v Taliansku?
Odpoveď: Tradičné jedlo v Taliansku je pizza, pasta, rizoto a rôzne druhy syra, ako je Parmezán alebo Mozzarella.

6. Ako sa volá najväčšia rieka v Ríme?
Odpoveď: Najväčšia rieka v Ríme sa volá Tibera.

7. Ktorý je najväčší katolícky kostol na svete a kde sa nachádza?
Odpoveď: Najväčší katolícky kostol na svete je Bazilika svätého Petra a nachádza sa v rímskom Vatikáne.

8. Aké sú najlepšie obdobie na návštevu Talianska a Ríma?
Odpoveď: Jarná a jeseň je typicky najlepším obdobím na návštevu Talianska a Ríma, keďže je to obdobie mierneho počasia.

9. Ktoré múzeá v Ríme sú najznámejšie?
Odpoveď: Najznámejšie múzeá v Ríme sú Vatikánske múzeá, Kapitolínske múzeum a Galéria Borghese.

10. Aké sú najznámejšie pamiatky v Ríme?
Odpoveď: Najznámejšie pamiatky v Ríme sú Koloseum, Fórum Romanum, Pantheon a Circus Maximus.


Letenka Taliansko Rím


Ak sa rozhodnete navštíviť Taliansko, Rím je miestom, ktoré nemožno vynechať z vašej cestovnej listiny. Mesto pôsobí ako večná krása vďaka svojmu starobylému charmantnému rozvrstveniu s mnohými zaujímavými pamiatkami a pamätihodnosťami, ktoré oslovujú návštevníkov z celého sveta.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa dostať do rímskeho mesta, ale najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob je cestovať letecky. Ak ste z Bratislavy, môžete sa dostať do Ríma vďaka priamej letenke zo Slovenska za približne 90 minút.

Letenka z Bratislavy do Ríma sa pohybuje v rozmedzí 40 - 120 eur v závislosti od toho, kedy si chcete kúpiť letenku, ako skoro alebo neskoro pred cestou. Najlepším obdobím pre nákup letenky sú vysoké letné sezóny, od júna do septembra, ale tiež sa vyplatí sledovať ponuky s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami, ktoré môžu ponúkať letecké lístky za zvýhodnené ceny.

Pred kúpou letenky je potrebné si tiež nastaviť požadovaný rozpočet a určiť, ktorým letiskom chcete pristáť. Rím má viacero letísk, pričom najväčším z nich je letisko Fiumicino, ktoré sa nachádza približne 30 km južne od centra mesta, takže je potrebné si zistiť, ako sa k nemu dostať.

Väčšina leteckých liniek ponúka služby dopravy z/do letiska do centra mesta, ale existujú aj alternatívne možnosti ako napríklad využiť verejnú dopravu alebo taxíky.

Ak uvažujete o dovolenke v Ríme, niekedy to môže byť pre mnohých skutočná výzva, ale cestovateľská dobrodružstvo začína už pri hľadaní letenky. Najlepším spôsobom, ako si užiť všetky skvosty, ktoré Rím ponúka, je priami let na letisko Fiumicino, spolu s pohodlným ubytovaním v blízkosti centra mesta.

Tak ak máte vo svojom cestovnom zozname Rím, neváhajte a kúpte včas svoju letenku, aby ste mohli zažiť pravú taliansku atmosféru už od začiatku svojej cesty.


Počasie Taliansko Rím


Taliansko, konkrétne jeho hlavné mesto Rím, je známe svojím priaznivým a pohodlným počasím počas väčšiny roka. Tento región stredomorskej klímy ponúka návštevníkom a miestnym obyvateľom veľa slnečných dní a teplé teploty, ktoré prispievajú k životnému štýlu žiadanému mnohými.

Rím má typické stredomorské počasie so suchými a horúcimi letami a mierne teplými zimami. Teploty sa v Ríme pohybujú od približne 20 stupňov Celzia v máji až po 30 stupňov Celzia v júli a auguste. Najteplejšie obdobie je takmer celé leto, od júna do septembra, keď môžu teploty aj presiahnuť hranicu 35 stupňov Celzia. Občas sa vyskytnú obdobia s horúčavami alebo tropickými vlnami, kedy teploty môžu vzlietnuť až na 40 stupňov Celzia.

Zimy v Ríme nie sú príliš drsné a teploty sa pohybujú v rozmedzí od 10 do 15 stupňov Celzia. Aj keď sneh v Ríme nie je častý, občas môže pršať a môže sa vyskytnúť aj mierna zima. Závisí to od každoročnej situácie a predchádzajúcej zimy.

Jeseň a jar sú obdobím, kedy sa teploty v Ríme považujú za najpríjemnejšie. Teplota sa pohybuje okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Tieto prechodné obdobia zaznamenávajú miernu vlhkosť a pravdepodobnosť dažďa, ale väčšinou je počasie miernym a slnečným.

Hoci Rím tiež počas leta zažíva horúčavy, jeho blízkosť k moru – približne 30 kilometrov – prispieva k miernejším teplotám a vetru, ktorý prináša osviežujúci efekt. Príjemné letné večery si tak môžete užívať pri prechádzkach po prekrásnych pamiatkach, ktorými je Rím nadýchaný.

Vďaka priaznivému počasiu ponúka Rím množstvo miestnych problémov turistom aj miestnym obyvateľom. Možnosť navštíviť Koloseum, Vatikán alebo Španielske schody je ešte príjemnejšia, keď slnko svieti a teploty sú ideálne na prechádzky a objavovanie rímskych zákutí.

Ak plánujete návštevu Ríma, je dobré sledovať predpovede počasia, aby ste sa mohli prispôsobiť a vhodne si zariadiť plány. Vzhľadom na to, že Rím je navštevovaný značným množstvom turistov počas celého roka, je dôležité si uvedomiť, že v lete a počas hlavného turistického obdobia môže byť Rím dosť preplnený. Preto by ste mali zvážiť aj návštevu počas menej frekventovaných mesiacov, ak môžete.

Rím ponúka priaznivé stredomorské počasie, z ktorého je známy nielen v Taliansku, ale aj v celej Európe. Jeho teplé, slnečné a priaznivé podmienky robia z tohto mesta jedno z najobľúbenejších cieľov pre turistov, ktorí chcú zažiť kultúru, históriu a samozrejme aj príjemné počasie.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky