Objavte lety za najlepšie ceny

Thajsko Wat Traimit

Ubytovanie Thajsko Wat Traimit


Wat Traimit: Unikátne ubytovanie na Thajsku

Thajsko je veľmi obľúbenou turistickou destináciou, ktorú ročne navštevuje množstvo turistov. Okrem nádherných pláží a exotických pamiatok Thajsko ponúka aj unikátne a zaujímavé miesta na ubytovanie. Jedným z nich je Wat Traimit, ktorý ponúka ubytovanie súčasne s možnosťou prespať v chráme.

Wat Traimit je buddhistický chrám nachádzajúci sa v Bangkoku, hlavnom meste Thajska. Je veľmi známy pre svoju najväčšiu zlatú sochu Budhu na svete. Chrám ponúka návštevníkom možnosť prespať v jeho priestoroch a zažiť jedinečný zážitok.

Ubetovanie v chráme nie je bežnou skúsenosťou a je veľmi obľúbené najmä medzi tými turistami, ktorí hľadajú niečo viac ako iba klasický hotel. Wat Traimit ponúka skromnejší štýl ubytovania a umožňuje návštevníkom prežiť typický buddhistický životný štýl.

Chrámy sú zvyčajne pokojnými a tichými miestami, kde sa ľudia schádzajú na modlitbu a meditáciu. Takže ak hľadáte miesto na oddych a duševnú rovnováhu, ubytovanie v Wat Traimit je pre vás to pravé. Môžete sa zúčastniť rána a večerných modlitieb, posadnúť si na meditačné podušky a sústrediť sa na svoje vnútro. Je to výborný spôsob, ako uniknúť ruchu a šialenstvu veľkomesta.

Okrem toho, že ponúka pokoj a ticho, ubytovanie v Wat Traimit vám umožní neskutočný pohľad na zlatú sochu Budhu. Socha má výšku 5,5 metrov a váži až 5,5 ton. Je to jedna z najväčších a najťažších zlatých soch Budhu na svete. Je vyrobená zo 18-karátového zlata a jej hodnota sa odhaduje na mnoho miliónov dolárov. Je to naozaj fascinujúce miesto!

Ubytovanie v chráme je jednoduché, ale priestory sú čisté a dobre udržiavané. Na jeho areáli nájdete spálne s matracmi a vankúšmi, ktoré sú vhodné pre návštevníkov z celého sveta. Bezplatne vám poskytnú jednoduché vybavenie, ako sú uteráky a voda na pitie. Väčšinou neponúkajú súkromné kúpeľne, ale spoločné sociálne zariadenia. Musíte si priniesť vlastné toaletné potreby a uterák.

Ubytovanie v chráme je skutočne veľmi špecifickým zážitkom, ktorý vám umožní priblížiť sa k miestnej kultúre a náboženským tradíciám Thajska. Mnohí ľudia, ktorí tu prespali, hovoria, že to bol jeden z najkrajších a najpokojnejších zážitkov ich života.

Ak plánujete navštíviť Thajsko a zaujímate sa o iné akčné miesta na ubytovanie, nezabudnite zvážiť možnosť prespať v Wat Traimit. Je to jedinečná príležitosť zažiť niečo neobyčajné a nezabudnuteľné.


Počasie Thajsko Wat Traimit


Thajsko je krajina s tropickým podnebím, kde sa teploty pohybujú v rozsahu od 20 ° C do 35 ° C počas celej sezóny. Na juhu krajiny, v oblasti Wat Traimit, sú vlhkosti o niečo vyššie a teploty o niečo nižšie, ako na severnom pobreží. Väčšina návštevníkov sa však do tejto časti Thajska hrnie počas sezóny sucha, ktorá sa rozprestiera od decembra do marca.

Toto je obdobie, keď sú teploty najpríjemnejšie a väčšina dní je slnečná a suchá. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 30 ° C, a tak je vhodné, aby navštíviteľ prišiel z obdobia dažďov. Aj keď pri oteplení sa môžu vyskytnúť príležitostné záhryzy tepla, v porovnaní s obdobím dažďov sú podstatne znížené.

Počas sezóny dažďov, ktorá prebieha od mája do októbra, môžu byť teploty horúce a vlhké. Dážďové búrky a príležitostné záplavy sú očakávanými javmi počas tejto doby, a preto nie je ideálnou dobou pre turistov. Avšak, tento obdobie môže byť vhodné pre návštevu ako turista, ktorý sa zaujíma o miestne plodiny a vegetáciu, ktoré kvitnú v období dažďov.

Hoci počas celého roka existuje riziko hornej vlhkosti v Thajsku, každá z týchto období má svoje osobitosti. Preto sa odporúča nájsť si najvhodnejšie obdobie pre svoju návštevu. Ak plánujete návštevu Wat Traimit, ktorá sa nachádza v centre Bangkoku, odporúča sa navštíviť ju v období sucha, aby ste mohli v plnej miere využiť jej krásy a zároveň si užili prijemné počasie.


Dovolenka Thajsko Wat Traimit


Thajsko je známe ako jedno z najobľúbenejších a najkrajších miest na dovolenku na svete. Jeho exotická kultúra, úchvatné pláže a fascinujúce pamiatky ho robia ideálnym miestom na relaxáciu a objavovanie. Jednou z najznámejších pamiatok, ktoré by ste na svojej dovolenke v Thajsku určite nemali vynechať, je Wat Traimit.

Wat Traimit je známy ako chrám so zlatým Buddhou a nachádza sa v bangkokskom Chinatowne. Táto budova je jednou z najdôležitejších náboženských a historických pamiatok v Thajsku. Jeho pôvod sa datuje až do 13. storočia, ale napriek tomu sa stal známym až v roku 1955, keď sa objavilo obrovské zlaté Buddha so stopercentným zlatým obsahom.

Samotný chrám Wat Traimit je skvelým príkladom thajskej architektúry. So svojimi vznešenými vežami, oltármi a freskami prináša pocit pokoja a relaxácie. Ako návštevníci budete mať možnosť obdivovať nádherné umenie a kultúru Thajska.

Hlavnou atrakciou chrámu Wat Traimit je samozrejme obrovský zlatý Buddha. Budha je postavený v meditačnej polohe, má výšku 3,5 metra a váži neuveriteľných 5,5 ton. Je vyrobený z czarzitu, najväčšieho zlatého kamena na svete, ktorý bol objavený v Thajsku. Táto úžasná socha je pravdepodobne najväčším zlatým Buddhovým kultivovaným objektom na svete a zaujme každého svojou masívnou veľkosťou a krásou. Je to určite pamiatka, ktorú nezabudnete.

Keď navštívite chrám Wat Traimit, môžete zažiť aj tradičné thajské obyčaje a náboženské rituály. Budete mať možnosť sa pozrieť na modlitby a obete miestnych obyvateľov, a dokonca aj zapáliť kadidlo a položiť kvetiny obriemu Buddhovi. Toto je skutočne jedinečný zážitok, ktorý vás vtiahne do thajskej kultúry a náboženstva.

Okrem úchvatného zlatého Buddhovho chrámu je Thajsko tiež domovom pre niektoré z najkrajších pláží na svete. Po návšteve Wat Traimit sa môžete vybrať na dobrodružný výlet počas svojej dovolenky a objaviť ostrovy, ako je Phi Phi a Phuket. Pláže s bielym pieskom, krištáľovo čistou vodou a exotickou prírodou vás určite očaria.

Thajsko je skutočne miestom, kde sa môžete stratiť v kráse a kľude. Ak plánujete navštíviť túto krajinu, nezabudnite si naplánovať návštevu chrámu Wat Traimit. Je to skutočne fascinujúca pamiatka, ktorá vám umožní zažiť skutočnú thajskú kultúru a krásu.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Wat Traimit


Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa chrámu Wat Traimit v Thajsku:

Otázka: Kde sa nachádza Wat Traimit?
Odpoveď: Wat Traimit sa nachádza v Bangkoku, hlavnom meste Thajska. Presná adresa je 661 Charoen Krung Road, Talad Noi, Samphanthawong, Bangkok 10100.

Otázka: Sú tu nejaké vstupné poplatky?
Odpoveď: Áno, vstup do Wat Traimit je platený. Pre dospelých je vstupné 40 bahtov (približne 1,20 USD) a pre deti je vstupné 20 bahtov (približne 0,60 USD). Vstup je zdarma pre deti mladšie ako 120 centimetrov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Wat Traimit?
Odpoveď: Wat Traimit je otvorený denne od 8:00 do 17:00 hodiny.

Otázka: Čo je v Wat Traimit najväčšou atrakciou?
Odpoveď: Najväčšou atrakciou Wat Traimit je zlatá socha Buddhu, známa ako "Zlatý Budda". Táto socha váži 5,5 tony a je vyrobená z čistého zlata. Je to jedna z najväčších a najvzácnejších zlatých soch Buddhu na svete.

Otázka: Môžem sa tu fotiť?
Odpoveď: Áno, turisti majú povolené fotografovať a nahrávať video v priestoroch Wat Traimit. Je však dôležité prejavovať primeraný respekt a dodržiavať pravidlá rešpektu voči miestnemu náboženskému posvätnému miestu.

Otázka: Doporučuje sa sprievodca pre návštevu Wat Traimit?
Odpoveď: Návštěva Wat Traimit si môže veľmi dobre vychutnať aj samostatne, pretože poskytuje informačné tabule s popisom histórie a významu chrámu a sochy. Ak vás však zaujíma hlbšie chápanie a sprievodca v thajskom jazyku, potom môže byť vhodné sudobenie si sprievodcu odborníka.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Wat Traimit. Ak máte ďalšie konkrétne otázky, odporúčam obrátiť sa na miestneho turistického sprievodcu alebo kontaktovať chrám priamo.


Letenka Thajsko Wat Traimit


Letenka do Thajska nie je lacnou záležitosťou, ale každý, kto sa rozhodne toto nádherné miesto navštíviť, by mal rozhodne siahnuť po tejto skúsenosti. Medzi miestami, ktoré by nemala preísť pozornosť pri návšteve Thajska, patrí aj chrám Wat Traimit.

Kto si chce pozrieť symbolický základ kultúry thajskej spoločnosti, mal by sa vybrať práve tam. Chrám Wat Traimit sa nachádza v mestskej časti Chinatown v Bangkoku. Tento nádherný chrám je vo svete známy predovšetkým svojím obrovským Buddhovým sochou.

Táto socha je s výškou 3,5 metra nielen krásnym kusom religióznej architektúry, ale je to aj najvýznamnejší zlatý Buddhovy socha na svete. Buddhova socha sa skrýva v hranulovom kryte, ktorý pôvodne poslúžil na ochranu sochy pred čínskymi pirátmi.

Tu sa dozviete veľa o histórii tohto rozmanitého a nádherného miesta, domovu niektorých najvýznamnejších thajských architektonických skvostov. Razkaachovaná nádhera abstraktných soch na jeho múroch predstavuje krásnu ukážku miestnej kultúry a histórie. Pretože chrám Wat Traimit bol až do nedávnej doby opomínaný, mnohí turisti zónu stále prechádzajú a prehliadajú.

Chrám Wat Traimit v Bangkoku má však v očiach tých, ktorí ho navštívili, veľa neporovnateľného neopakovateľného kúzla. Každý, kto sa rozhodne navštíviť Thajsko, by mal mať toto miesto v svojom zozname, aby sa mohol tešiť z krás thajskej kultúry, histórie a tradícií.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky