Objavte lety za najlepšie ceny

Uganda Národný park Kidepo Valley

Ubytovanie Uganda Národný park Kidepo Valley


Uganda je známa turistická destinácia, ktorá ponúka množstvo príležitostí pre dobrodružstvo a relaxáciu. Medzi najobľúbenejšie miesta, ktoré by ste v Ugande nemali prehliadnuť, patrí aj Národný park Kidepo Valley.

Nachádza sa v severovýchodnej Ugande a zo všetkých národných parkov v Ugande má najväčší rozsah divočiny. Park bol založený v roku 1962 a jeho rozloha je takmer 1 442 km2. Je domovom pre niekoľko vzácnych druhov zvierat a rastlín, ktoré sú kľúčovými ozdobami tohto miesta.

Kidepo Valley je známy svojou okrem iného svojou bohatou zverou, ktorá žije v rozmanitých prostrediach - od plánin až po zalesnené kopce. Medzi zvieratá, ktoré v parku môžete vidieť patrí: leve, hyeny, pštrosy, slony, žirafy, krokodíly, leopardi, gepardi, a vzácny endemický druh - kudu severní. Taktiež je to miesto, kde najlepšie usporiadavajú safari v Ugande a kam môžete pozorovať konkrétne druhy, ktoré sú pre tento park charakteristické.

Aby ste plne vychutnali návštevu Národného parku Kidepo Valley, odporúča sa ubytovanie v priestore parku. Existuje niekoľko ubytovacích možností v okolí parku a každá z nich ponúka jedinečné zážitky. Medzi týmito zariadeniami patrí napríklad Apoka Safari Lodge, Nga'moru Wilderness Camp a Kidepo Savannah Lodge.

Apoka Safari Lodge je jeden z najluxusnejších zariadení v parku. Nachádza sa v strede národného parku a má všetko, čo by si turista mohol na takomto mieste priať. Lodžia ponúka komfortné a klimatizované izby s nádherným výhľadom na krajinu. Môžete si užiť bazén, ktorý poskytuje osvieženie po dni strávenom na safari. Na stravovanie sa používa predovšetkým miestny materiál. Toto zariadenie je určené pre tých, ktorí hľadajú výnimočnú kvalitu pobytu.

Nga'moru Wilderness Camp je rovnako útulným ubytovaním zariadením v parku a poskytuje komfortné prístrešie pre všetkých turistov, ktorí sa chcú zdržať v parku niekoľko dní. Návštevníci tu môžu ubytovať v prostredí, ktoré plne zodpovedá africké povahovej strane. Tento kemp sa nachádza priamo pri rieke Kidepo, preto takisto ponúka príležitosť pozorovať zver, ktorá sa tu pozerá v priebehu celého roka.

Posledná z týchto možností je Kidepo Savannah Lodge. Je k dispozícii viac izieb, kde sa možete ubytovať a okrem toho tu môžete využiť aj spoločenskú miestnosť s ohniskom, kde môžete stráviť kvalitný a príjemný čas po dni v parku. Vybavenie tohto zariadenia je veľmi jednoduché, ale ponúka základnú potrebnú výbavu potrebnú k prežitiu v takomto prostredí.

Aby ste si pochutnali na najlepšej dovolenke, ktorú Uganda môže ponúknuť, pozorovaním jej zveri a krásnych krajín, návšteva Národného parku Kidepo Valley vám bude navždy pripomínať, že tu zostalo ešte veľa neobjavených kútov na našej planéte. Preto určite neváhajte a pridajte sa k ostatným návštevníkom, ktorí objavujú krásu tohto miesta každým dňom.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Národný park Kidepo Valley


1. Kde sa nachádza Národný park Kidepo Valley?
- Národný park Kidepo Valley sa nachádza v Ugande.

2. Aké druhy divokých zvierat môžem vidieť v Národnom parku Kidepo Valley?
- V parku môžete vidieť zvieratá ako levy, slony, žirafy, žirafy, gepardy, hyeny a mnoho ďalších druhov.

3. Aká je veľkosť Národného parku Kidepo Valley?
- Park má rozlohu približne 1 442 kilometrov štvorcových.

4. Ako sa dostanem do Národného parku Kidepo Valley?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je letecky z hlavného mesta Ugandy, Kampaly, do letiska Apoka, ktoré sa nachádza blízko vchodu do parku.

5. Aké aktivity môžem podnikať v Národnom parku Kidepo Valley?
- V parku je možné podnikať safari, jazdu na slonoch, turistiku, pikniky, pozorovanie vtákov a fotografické šafari.

6. Je možné v parku prespať?
- Áno, v parku sú dostupné ubytovacie možnosti, vrátane kempov, lodžií a táborov.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Kidepo Valley?
- Najlepší čas na návštevu parku je v období od decembra do marca a od júna do septembra, keď je menej daždivé obdobie a väčšie šance na pozorovanie divokých zvierat.

8. Aká je vstupná cena do parku?
- Vstupná cena do parku pre zahraničných návštevníkov je 40 USD na deň.

9. Je potrebný sprievodca pri prehliadke parku?
- Áno, prehliadka parku s licencovaným sprievodcom je povinná.

10. Aký je najväčší lákadlom Národného parku Kidepo Valley?
- Jedným z najväčších lákadiel parku je jeho bohatá biodiverzita a možnosť pozorovať vzácne druhy zvierat v ich prirodzenom prostredí.


Počasie Uganda Národný park Kidepo Valley


Uganda je známa svojou bohatou biodiverzitou a úchvatnou prírodou. Jedným z najkrajších a najneľudnatejších národných parkov v Ugande je Kidepo Valley. Nachádza sa na severovýchodnom konci krajiny, blízko hraníc s Keňou a Sudánom.

Národný park Kidepo Valley je domovom mnohých divokých zvierat vrátane zriedkavých druhov, ktoré sa inde už nedajú nájsť. Je obklopený nádhernými kopcovitými krajinami, ktoré poskytujú útočisko pre mnohé divoké zvieratá. Park je známy svojim jedinečným prostredím, kde sa stretávajú savany, horské oblasti a semidesertné plániny. Toto rôznorodé prostredie vytvára ideálne podmienky pre obrovské rozmanitosti rastlín a živočíchov.

Počasie v národnom parku Kidepo Valley je typické pre oblasť subsaharskej Afriky. Letá sú horúce a suché, s maximálnymi teplotami dosahujúcimi približne 30 ° C a minimálnymi teplotami okolo 20 ° C. V období dažďov, ktoré sa nachádza od marca do novembra, dostáva park značné množstvo zrážok. Tieto dažde obnovujú vegetáciu a zvyšujú dostupnosť vody pre zvieratá, čo robí z tohto obdobia ideálny čas na pozorovanie divokých zvierat.

Práve vďaka dažďom v tomto období sa rozkvitá pestrosť kvetov a národný park Kidepo Valley sa mení na pravú oázovú krajinu. Zvieratá tiež častokrát migrujú z iných oblastí, aby sa mohli napájať na čerstvú vegetáciu, čo vytvára jedinečú príležitosť na sledovanie vzácných druhov.

Najlepší čas na návštevu národného parku Kidepo Valley je od júna do októbra, kedy teploty sú príjemné, a zvieratá sa stretávajú pri vodopádoch, jazerách a riekach. Počasie v tomto období je menej daždivé, čo zvyšuje šance na pozorovanie divokých zvierat v ich prirodzených biotopoch.

Okrem úchvatného počasia a krásnej prírody je národný park Kidepo Valley aj miestom, kde môžete zažiť kultúru a tradície miestnych obyvateľov. Okolo parku sú umiestnené miestne dediny, kde nájdete miestne trhy, rôzne remeselné diela a mnoho iných zážitkov.

Ak ste milovníkom prírody a dobrodružstva, národný park Kidepo Valley v Ugande by mal byť na vrchole vášho zoznamu návštev. S jeho pestrým prostredím, vzácnymi druhmi zvierat a úchvatným počasím vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a skvelé dobrodružstvo v srdci africkej divočiny.


Letenka Uganda Národný park Kidepo Valley


Národný park Kidepo Valley v Ugande je jedným z najkrajších a najsofistikovanejších parkov v celej Afrike. Nachádza sa na severe krajiny a približne pätinu rozlohy parku tvorí pripomínajúce savanu údolie. Letenka do Ugandy a návšteva tohto národného parku je pre každého prírodného a dobrodružného nadšenca neodmysliteľnou súčasťou cesty.

Národný park Kidepo Valley je domovom pre rozsiahlu paletu divých zvierat vrátane slonov, žiráf, levov, leopardov, gepardov, hyen, antilôp a mnohých druhov vtákov. Jeho rozmanitosť je úchvatná a ponúka skvelé príležitosti na pozorovanie divokej fauny a flóry.

Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť tento park, sa ocitnú v dokonalej symbióze s prírodou a budú mať možnosť zažiť autentické safari. Park je obklopený kopcovitými krajinami, hustými lesmi a sentimentálnymi trávnatými plánemi, čo vytvára jedinečnú atmosféru, ktorú v iných parkoch nezažijete.

Letisko v Ugandskej metropole Kampale je hlavným bodom vstupu pre návštevníkov parku. Po prílete si môžete prenajať automobil alebo si zarezervovať miestneho sprievodcu, ktorí vás zvezie do parku Kidepo Valley. Cesta tam môže byť trochu náročná a trvá približne 12 hodín, ale stretatíte na jej konci s výnimočným zážitkom, ktorý za to stojí.

Národný park Kidepo Valley je tiež domovom pre niekoľko kultúrnych skupín a miestnych osád. Turisti sa môžu priťahovaní primitívnymi domami a úprimnými ľudskými interakciami. Môžu sa zúčastniť tradičných tancov a spevu, ochutnať miestne jedlá a objaviť miestne remeslá.

Jednou z najobľúbenejších aktivít v parku je safari plnené cestovanie, ktoré umožňuje turistom objavovať park z miestnych sprievodcov. Na cestách môžete vidieť veľa zvierat na voľnej nohe v ich prirodzenom prostredí a získať vzácne fotografie.

Výlet do Ugandy a návšteva národného parku Kidepo Valley je skvelým spôsobom, ako odplaviť sa od každodenného shonu a objaviť krásy prírody. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako zažiť unikátne safari a priblížiť sa divokej prírode. Ak máte radi dobrodružstvo a ste nadšení prírodou, letenka do Ugandy je pre vás tou správnou voľbou. Nechajte sa uniesť krásou Kidepo Valley a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v tomto fascinujúcom národnom parku.


Dovolenka Uganda Národný park Kidepo Valley


Uganda, krajina východnej Afriky, ponúka pre návštevníkov bohaté prírodné scenérie a jedinečné divočiny. Jedným z najpôsobivejších a najmenej známych národných parkov je Kidepo Valley, ktorý sa nachádza na severe krajiny. Tento park je skutočným pokladom a ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého dobrodruha a milovníka prírody.

Kidepo Valley je obklopený kopcovitým terénom s fascinujúcou faunou a flórou. Jeho rozloha je približne 1442 kilometrov štvorcových a zahŕňa širokú škálu prírodných prostredí, vrátane saván, kopcov, riek a roklín. Tento pestrofarebný kraj láka množstvo divokej zvieracej ríše vrátane slonov, leňochodov, levov, žiráf, gepardov, hyen, buvolov a cez 475 druhov vtákov.

Najlepší čas na návštevu národného parku Kidepo Valley je počas sušného obdobia, ktoré trvá od decembra do marca a od júna do septembra. V tomto období je vegetácia riedka a zver je možné vidieť pri vodných zdrojoch. Okrem toho, počas sušného obdobia je tiež príjemná teplota a minimum hmyzu, čo je veľkou výhodou pre návštevníkov.

Hlavnou atrakciou parku je jeho bohatý život zvierat. Safari tu ponúka niečo pre každého. Môžete si vybrať zo safarí na vozidlách, gravitáčnych alebo peších safarí. Vozidlové safarí sú ideálne pre pozorovanie veľkej zveri vrátane slonov, levov a žiráf. Gravitáčne safarí vám umožňujú objaviť park z inej perspektívy a tiež sa dostať do odľahlejších oblastí. Pešie safarí je skvelou príležitosťou na hlbšie spoznanie parku a jeho prírodných zázrakov.

Okrem divokej prírody môžete v národnom parku Kidepo Valley nájsť aj bohatú kultúru a históriu. V blízkosti parku sa nachádza domorodá dedina Karamojong, ktorá ponúka návštevníkom možnosť spoznať ich tradičný spôsob života a kultúru.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku, Uganda a národný park Kidepo Valley sú skvelou voľbou. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh, milovník prírody alebo obdivovateľ kultúry, tento park vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a vzácnu pripomienku o kráse prírody. Urobte si túto dovolenku, ktorá vás zaujme a očarí svojou divou a nádhernou krajinou.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky