Objavte lety za najlepšie ceny

Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary

Počasie Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


Uganda je africká krajina, ktorá sa nachádza v tzv. "rogu Afriky". Prevažná väčšina krajiny leží v miernom podnebnom pásme, avšak oblasti západu a juhu krajiny sú ovplyvnené taktiež dažďovým pásom.

Väčšina ľudí prichádza do Ugandy za návštevou národných parkov, ako sú Bwindi Impenetrable Forest a Kibale National Park, ktoré sú domovom pre množstvo ohrozených druhov živočíchov, z ktorých najznámejšími sú gorily a šimpanzi.

Jeden z najkrajších kútov Ugandy, ktoré by však nemali prebývať v hrozivosti počasia, je Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary, skupina miniatúrnych ostrovov na jazere Victoria. Ostrov Ngamba je jedným z najväčších a je domovom pre stovky šimpanzov.

Počasie v oblasti Ngamba Island sa líši v závislosti od ročného obdobia. Väčšinu roka prevládajú teploty v rozmedzí od 20 ° C do 30 ° C. Obdobie od decembra do februára je suché obdobie, takže návštevníci sa nemusia báť dažďa.

Obdobie od marca do mája je najsadnejšie a môže prísť k silným dažďom a búrkam. V tomto období je vhodné návštevníkom vziať so sebou plášť alebo dáždnik, aby sa nedostali do problémov so zaplavenými cestami.

Teploty sa zvyknú znižovať v období od júna do augusta, kde môžu byť teploty okolo 18 ° C. Toto obdobie je tým správnym obdobím na pozorovanie fauny - zvlášť šimpanzov, ktorí sú oveľa aktívnejší a hravší v chladnejších dňoch.

Obdobie od septembra do novembra znova prichádza dažďové obdobie, ale dažde sú menej intenzívne, ako v období od marca do mája. Je dôležité venovať pozornosť počasiu počas tohto obdobia, aby sa návštevníci vyhli silným dažďom, ktoré by mohli spôsobiť nedostupnosť ostrova Ngamba.

Celkovo povedané, pre návštevu ostrova Ngamba v Ugande, je najlepšie cestovať v suchom období, ktoré sa vyskytuje od decembra do februára. Však, ak sa turista rozhodne navštíviť počas dažďového obdobia, musí sa pripraviť na dažde a zmäkčený terén.

Aj keď počasie môže byť neisté, návšteva ostrova Ngamba, kde sa dá zblízka vidieť zamávajúce ruky šimpanzov, stojí určite za to a zostane v pamäti na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


Najčastejšie otázky a odpovede o Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary v Ugande:

1) Čo je Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary?
Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary je útočisko pre šimpanze nachádzajúce sa na ostrove Ngamba v Ugande. Slúži ako domov pre opustené a zranené šimpanze, ktoré tu žijú vo voľnej prírode.

2) Ako sa dostanem na ostrov Ngamba?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na ostrov Ngamba. Najbežnejší spôsob je cez lodný prepravca, ktorý preváža návštevníkov z pevniny na ostrov. Existuje tiež možnosť vzdušnej prepravy, ak si zarezervujete let vo vnútroštátnej leteckej spoločnosti.

3) Aké aktivity sú dostupné pre návštevníkov ostrova?
Návštevníci majú možnosť sledovať šimpanze pri kŕmení a pozorovať ich prirodzené správanie. Okrem toho je možné absolvovať turistické prehliadky ostrova, kde sa dozviete viac o práci útočiska a prechádzate zahradou šimpanzov.

4) Koľko času by som mal stráviť na Ngamba Island?
Odporúča sa stráviť minimálne pol dňa na Ngamba Island, aby ste si mohli vychutnať všetky aktivity a pozorovať šimpanze. Niektorí návštevníci si však vyberú aj celodennú túru.

5) Môžem sa zúčastniť dobrovoľníckej práce na Ngamba Island?
Áno, Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary prijíma dobrovoľníkov. Ak máte záujem pomáhať so starostlivosťou o šimpanze a podieľať sa na ochrane prírody, môžete sa prihlásiť na dobrovoľnícky program.

6) Je potrebná rezervácia na návštevu Ngamba Island?
Áno, je potrebné rezervovať si miesto vopred, pretože počet miest je obmedzený. Odporúča sa kontaktovať útočisko alebo cestovnú kanceláriu vopred a zarezervovať si miesto.

7) Môžem si zobrať fotoaparát na ostrov Ngamba?
Áno, môžete si so sebou zobrať fotoaparát alebo kameru a zachytiť úžasné zábery šimpanzov. Je však dôležité dodržiavať pravidlá ochrany a nedotýkať sa šimpanzov ani ich prostredia.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary v Ugande. Pre podrobnejšie informácie sa odporúča kontaktovať samotné útočisko alebo cestovnú kanceláriu.


Dovolenka Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary: Dovolenka s divokými šelmami

Ak máte radi dobrodružstvo a zároveň by ste chceli prispieť k ochrane a zachovaniu ohrozených druhov, navštíviť Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary by mohlo byť pre vás ideálnou dovolenkou.

Nachádza sa na ostrove Ngamba, ktorý sa nachádza v jazere Victoria, asi 23 kilometrov od ugandského pobrežia. Tento ostrov slúži ako útočisko pre ohrozených šimpanzov, ktorí boli záchranníci z nelegálneho obchodu so zvieratami, alebo pre tých, ktorí neboli schopní prírodného prežitia v divočine.

Pri príchode na ostrov budú návštevníci privítaní sprievodcom, ktorý im poskytne informácie o histórii a účele ostrova, ako aj o chovaní a ochrane šimpanzov. Potom si turisti môžu vychutnať prehliadku a dozvedieť sa viac o každom jednotlivom obyvateľovi útočiska.

Tieto majestátne bytosti sa tu nachádzajú vo voľnej prírode, ale chránenom prostredí, čo umožňuje turistom zažiť nezabudnuteľné zážitky. Okrem toho, že sledujete šimpanzov v ich prirodzenom prostredí, môžete sa priamo zapojiť do ich starostlivosti. Napríklad môžete pomôcť pri krmení, zberaní potravy alebo pri zabezpečovaní ich wellness programu.

Po celodennej tohto úžasnom zážitku, môžete sa ubytovať v jednom z miestnych kempov alebo hotelov, ktoré ponúkajú útulné a pohodlné ubytovanie. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na pobreží jazera Victoria, čo poskytuje nádherný výhľad na jazero a okolitú krajinu.

Ak ste ešte stále nebolistoto spokojní, Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary ponúka aj rôzne ďalšie aktivity pre turistov. Môžete si napríklad vziať loďový výlet okolo jazera Victoria, kde sa môžete ísť potápať alebo rybačiť. Existujú aj možnosti pre tých, ktorí sa zaujímajú o miestnu kultúru. Môže navštíviť miestne dediny a spoznať život miestnych obyvateľov.

Dôležité je si uvedomiť, že návšteva Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary nie je len dovolenka, ale aj forma podpory ochrany prírody. Vaša účasť na programe pomáha udržiavať túto dôležitú rezervu a chrániť ohrozené šimpanze pred nelegálnym vysádzaním a lovom.

Takže, ak váš dovolenkový cieľ je spojiť dobrodružstvo s ochranou životného prostredia, Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary by mohla byť tou správnou voľbou pre vás. Zažijete nezabudnuteľné zážitky a zároveň prispievate k zachovaniu jedného z najúžasnejších druhov našej planéty.


Letenka Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


Uganda je jedným z najkrajších kúskov zemského povrchu na Afrike, ktorý je známy pre svoju bohatú flóru a faunu, preto nie je divu, že patrí medzi najobľúbenejšie krajiny cestovateľov z celého sveta. Medzi jej neodolateľné zaujímavosti patrí Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary, ktoré je jednou z najobľúbenejších atrakcií Ugandy. Toto zvieracie svätostánok je jedným z najväčších na svete, ktoré je domovom pre zvyšky ohrozených kufronosých šimpanzov, ktorí sa tam nachádzajú vsemi prirodzenými spôsobmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto úchvatné miesto, musíte najskôr zohnať letenku. Letenky do Ugandy sú zvyčajne dostupné cez internet alebo prostredníctvom cestovných agentúr. Na mieste môžete zájsť na letiskovú ktváreň, ktorá vám poskytne podrobné informácie o lete z vašej krajiny. Väčšina letov do Ugandy prichádza do hlavného mesta Kampaly, ale ak chcete navštíviť Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary, budete musieť cestovať na miesto odletu lodou alebo prímestským trhovcom.

Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary sa nachádza na ostrove s rovnakým menom a je jedným z najviac navštevovaných turistických miest v Ugande. Tento zvierací svätostánok funguje ako útočisko pre ohrozené kufronosé šimpanze, ktoré tam majú k dispozícii všetko, čo potrebujú na prežitie. Ochrancovia sa o ne starajú a usilujú sa poskytnúť im maximálnu ochranu a bezpečnosť. Tí, ktorí navštívia tento ostrov, majú možnosť prežiť len jednodňový výlet na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary, kde sa môžu dotýkať šimpanzov, kŕmiť ich a pozrieť si ich v ich prirodzených habitatoch. Návštevníci sa tiež zúčastňujú ranného kŕmenia týchto šelmov, po ktorom nasledujekrátka prezentácia o tom, ako sa šimpanzi učia nových vecí, čo všetko ich teší a čo naopak ich nepotešuje. Tiež je tu možnosť poobeda si pozrieť šimpanzí športový team, ktoré tvorí skupinka chlapcov z místní osady.

Celkovo, návšteva Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary vo Ugande je správou, ktorá vás nadchne. Ostrov, ktorý je domovom kufronosých šimpanzov, je jedným z najkrajších miest na svete, kde môžete prežiť príjemný čas s týmito ohrozenými zvieratami, ktoré poskytujú návštevníkom neuveriteľný zážitok. Ak máte záujem o návštevu tejto exkluzívnej atrakcie, neváhajte a zarezervujte si letenku do Ugandy hneď teraz. Vaša cesta na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary bude rozhodne zážitkom, na ktorý nikdy nezabudnete.


Ubytovanie Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary je jedným z najvýznamnejších a najobľúbenejších miest pre návštevu v Ugande. Tento unikátny ostrov sa nachádza na jazere Victoria len pár kilometrov od mesta Entebbe. Je domovom pre takmer päťdesiat divokých šimpanzov a slúži ako útočisko pre tie, ktoré boli zachránené z ilegálneho obchodu s divokou zverou alebo ako siroty po stratách ich matiek.

Ubytovanie v Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok pre návštevníkov. Ostrov má niekoľko druhov ubytovania, od jednoduchých stanových kempov po luxusné chatky s výhľadom na jazero. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, určite nájdete vhodné miesto na strávenie svojho času v blízkosti týchto vzácnych zvierat.

Jedna z možností je ubytovanie v stanoch, ktoré sú situované v priamom kontakte s prírodou. Tieto stanové kempy poskytujú jednoduchú a pohodlnú skúsenosť v divokom prostredí. Môžete sa prebudiť s hlukom života v prírode a sledovať, ako sa šimpanzi pohybujú slobodne po ostrove. Toto je ideálne pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo a prírodu.

Pre tých, ktorí preferujú väčší komfort, sú k dispozícii luxusné chatky s modernými vybaveniami. Tieto ubytovania ponúkajú súkromie a pokoj pre hostí, ktorí si vyžadujú vyššie štandardy. V týchto chatkách si môžete vychutnať nádherný výhľad na jazero a okolitú prírodu. Okrem toho sú návštevníci taktiež povolení využívať bazén a relaxačné zóny.

Pri ubytovaní na Ngamba Island nechýba ani stravovanie. Ostrov ponúka reštaurácie s čerstvými miestnymi jedlami, takže si môžete vychutnať autentický kulinársky zážitok. Mali by ste si však dať pozor, aby ste neodkladali jedlo v blízkosti šimpanzov, pretože sú divoké zvieratá a môžu byť nebezpečné.

Okrem ubytovania návštevníci majú tiež možnosť stráviť čas so šimpanzmi a byť svedkami ich denne vykonávaných aktivít. Môžete sa zapojiť do kŕmenia šimpanzov alebo sledovať ich zábavné a vzrušujúce hry. Táto interakcia so šimpanzmi je jedinečným zážitkom a umožňuje návštevníkom lepšie porozumieť týmto fascinujúcim zvieratám.

Pre tých, ktorí majú záujem o viac informácií o ochrane prírody a práci na tomto útočisku, sú k dispozícii aj vzdelávacie programy pre návštevníkov. Tieto programy ponúkajú vedomosti o šimpanzoch, ich chovaní a dôležitosti ich ochrany v ich prirodzenom prostredí.

Ubytovanie v Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary je teda jedinečným zážitkom, ktorý vám umožňuje priblížiť sa k týmto výnimočným zvieratám a zároveň prispieť k ich ochrane. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, jedno je isté - odchádzate s nezabudnuteľnými spomienkami na šimpanze a ich krásne prostredie.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky