Objavte lety za najlepšie ceny

Vietnam Bai Tu Long Bay

Najčastejšie otázky a odpovede Vietnam Bai Tu Long Bay


1. Čo je Bai Tu Long Bay?
Bai Tu Long Bay je zátoka v severovýchodnom Vietname, známa pre svoje jemné piesočné pláže, tajomné jaskyne a výrazné vápencové klify.

2. Ako sa dostať do Bai Tu Long Bay?
Najlepšie je ísť do Bai Tu Long Bay z Hanoja a vziať si tam miestnu loď, ktorá vás dovezie do zátoky.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Bai Tu Long Bay?
Najlepší čas na návštevu Bai Tu Long Bay je od júna do augusta, keď sú teploty vyššie a počasie je stabilnejšie.

4. Aké sú najlepšie miesta na zájazd v Bai Tu Long Bay?
Medzi najlepšie miesta, ktoré by ste mali vidieť v Bai Tu Long Bay, patria pláž Hon Co Island, jaskyňa Thien Canh Son a návšteva rybolovného dedinky Vung Vieng.

5. Aké aktivity máte k dispozícii pri návšteve Bai Tu Long Bay?
Pri návšteve Bai Tu Long Bay máte možnosť vychutnať si plávanie, kajakovanie, potápanie, rybolov a výlety na ostrovy v zátoke.

6. Ako získať vízum do Vietnamu?
Vízum do Vietnamu je potrebné získať vopred. Môžete si ho vybaviť online alebo cez vietnamské veľvyslanectvo.

7. Aká je miestna kuchyňa v Bai Tu Long Bay?
Miestna kuchyňa v Bai Tu Long Bay ponúka mnoho druhov čerstvého morského jedla, ako napríklad krevety, kraby, ryby a kalmáre.

8. Aké sú tipy pre cestovanie v Bai Tu Long Bay?
Tipy pre cestovanie v Bai Tu Long Bay sú, aby ste mali so sebou dostatok peňazí, nezabudli na dostatočno zdravotné poistenie a rešpektovali miestne zvyky a kultúru. tiež by ste mali byť pripravení na výlety na miestne ostrovy a jaskyne.


Letenka Vietnam Bai Tu Long Bay


Vietnam - Bai Tu Long Bay: Tiché a nedotknuté krásy

Vietnam je známy svojou bohatou históriou, pestrým kultúrnym dedičstvom a živými mestskými oblasťami. Ale okrem týchto atrakcií ponúka vietnamská príroda aj neopísateľné krásy, ktoré môžete objaviť. Jednou z takýchto ukrytých pokladov je Bai Tu Long Bay.

Bai Tu Long Bay sa nachádza na severovýchode Vietnamu, v provincii Quang Ninh. Vďaka tomu, že je menej známa a menej navštevovaná ako slávna susedná Ha Long Bay, uchováva si svoju autenticitu a pokoj, vďaka ktorému môžete stráviť kvalitný čas v prírode a relaxovať bez rušivých turistických davov.

Jedným zo spôsobov, ako sa dostať do Bai Tu Long Bay, je let do hlavného mesta Hanoj a odtiaľ si zobrať nočný autobus alebo využiť súkromný prevoz, ktorý vás doviezť priamo do ostrova Bai Tu Long. Niektoré hotely a reštaurácie však ponúkajú aj transfery, čo vám uľahčí plánovanie cesty.

Keď sa raz dostanete do Bai Tu Long Bay, ocitnete sa v okolí nádhernej prírody, ktorá nie je narušená masovou turistikou. Tu môžete zažiť pokojné plavby na lodi v modrom mori, obdivovať skalnaté kamene vyčnievajúce z vody a navštíviť množstvo malých ostrovov a pláží, ktoré túto oblasť ponúka.

Národný park Bai Tu Long Bay sa rozprestiera na ploche viac ako 15 000 hektárov a je domovom bohatej fauny a flóry. Tu môžete stretnúť vzácne živočíchy vrátane morských korytnačiek, delfínov, rýb lietajúcich cez vlny a krabov skrývajúcich sa v skalných štrbinách. Práve preto sa táto oblasť stala populárnym miestom pre potápačov z celého sveta.

Ak máte radi dobrodružstvo a bozkávanie vietnamskej kultúry, navštívte niektoré miestne rybárske dediny, kde môžete sledovať tradičné rybárske techniky a ochutnať čerstvé plody mora priamo od miestnych obyvateľov. Okrem toho si tu môžete prenajať kajaky alebo sa vydať na malú výpravu po lagúne, aby ste mohli objaviť všetky drobné zákutia Bai Tu Long Bay.

Bai Tu Long Bay je rajom pre milovníkov prírody a pokojných plavieb. Môžete tu uniknúť hlučným mestám a stráviť čas v úplnom pokoji, obdivovať nádherný výhľad na more a vychutnávať si jedinečnú kombináciu vietnamskej prírody a kultúry.

Ak hľadáte miesto na oddych a regeneráciu, Bai Tu Long Bay je tou správnou voľbou. Vyberte si letenky do Vietnamu a nechajte sa uniesť do tejto nedotknutej a tichej oázy, ktorá vám prináša nové a fascinujúce dobrodružstvo.


Dovolenka Vietnam Bai Tu Long Bay


Vietnam je skvostná krajina s bohatou kultúrou a jedinečnou prírodou. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, určite by ste mali zvážiť návštevu Bai Tu Long Bay. Tento skrytý klenot, ktorý sa nachádza na severe Vietnamu, je jedným z najpôsobivejších miest na zemi.

Bai Tu Long Bay je susedom slávnej Ha Long Bay, avšak v porovnaní s ňou je omnoho menej preplnený turistami. To vám umožní postretnúť miernejšiu a autentickejšiu atmosféru. Bai Tu Long Bay je domovom nespočetných vápencových ostrovov, roztrúsených po azúrových vodách Juhočínskeho mora. Tieto ostrovy vytvárajú scenériu ako z rozprávky, ktorá vás určite dostane.

Na dovolenke v Bai Tu Long Bay si môžete vychutnať vzrušujúce plavby po zálive a objavovať skryté pláže, jaskyne a lagúny. K dispozícii sú rôzne typy lodí, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie a špičkové služby. Môžete si vybrať medzi krátkejšími plavbami na niekoľko dní alebo dlhšími týždňovými výletmi. Každá možnosť vám umožní objaviť čaro tohto fascinujúceho miesta.

Počas plavby si budete môcť vychutnať úchvatné výhľady na vápencové ostrovy a ich jedinečnú krajinu. Mali by ste určite navštíviť ostrov Quang Ninh, ktorý je známy svojou nádhernou prírodou a zábavnými aktivitami. Tu si môžete vychutnať obdivovanie scenérie z vyhliadkových vŕškov, vyskúšať tradičný vietnamský tanec alebo sa vydať na výlet do jednej z vietnamských jaskýň.

Okrem nádherných ostrovov môžete tiež navštíviť pláže, ktoré vás ohromia svojou čistotou a krásou. Jednou z najznámejších pláží v Bai Tu Long Bay je pláž Bai Chay. Táto nádherná pláž je ideálna na opaľovanie, kúpanie a prechádzky pozdĺž pobrežia. Ďalšie nádherné pláže ako pláž Quan Lan a pláž Minh Chau vás tiež očaria.

Bai Tu Long Bay je tiež domovom mnohých kultúrnych a historických pokladov. Môžete navštíviť tradičné rybárske dediny a okúsiť ich autentickú atmosféru. Viete sa prihlásiť aj na kurz tradičnej vietnamskej kuchyne, počas ktorého spoznáte miestne vybrané ingrediencie a naučíte sa príprave známych vietnamských jedál.

Dovolenka v Bai Tu Long Bay bude bez pochýb nezabudnuteľným zážitkom plným krásy, dobrodružstva a relaxu. Budete mať možnosť potešiť svoje zmysly úchvatnými výhľadmi, vychutnať si miestnu kultúru a objaviť jedinečnú prírodu.

Ak túžite po exotickom dobrodružstve, neváhajte a plánujte svoju dovolenku v Bai Tu Long Bay v čo najbližšom čase. Budete sa vracať plní nádherných spomienok a vášniví o tomto ohromujúcom mieste.


Ubytovanie Vietnam Bai Tu Long Bay


Bai Tu Long Bay sa nachádza v severovýchodnej časti Vietnamu a predstavuje ideálne miesto na oddych a relaxáciu vo vnútrozemí rozsiahleho zálivu Tonkinského zálivu. Táto oblasť je známa svojou pôsobivou prírodnou krásou, ktorá vytvára scenériu ako z rozprávky.

Bai Tu Long Bay je menej známa a menej preplnená než jej slávna sestra - Ha Long Bay. Toto miesto je dosť vzdialené od veľkých turistických trás a preto si zachováva svoju nedotknutú a autentickú atmosféru. Navštíviť toto miesto je ako objavovať ukrytý raj, v ktorom sa môžete pohrávať so svojou predstavivosťou.

Ubytovanie v Bai Tu Long Bay je rozmanité a každý návštevník si môže vybrať podľa svojich preferencií. Tu nájdete obľúbené luxusné hotely, ktoré vám ponúknu vysoký štandard a všetky pohodlia, ktoré by ste očakávali. Tieto hotely sa nachádzajú priamo na pobreží a ponúkajú úchvatný výhľad na záliv. Medzi najčastejšie služby patria bazény, wellness centrá a reštaurácie s chuťovkami z miestneho aj medzinárodného menu.

Pre tých, ktorí preferujú autentickejší zážitok, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie vo vesnicke homestay. Tieto rodinné domy sú prevádzkované miestnymi rodinami a ponúkajú jedinečnú možnosť spoznať miestnu kultúru a tradície. Budete môcť tráviť čas s miestnymi obyvateľmi, ochutnávať miestne jedlá a zapojiť sa do každodenného života. Táto skúsenosť vám pomôže lepšie porozumieť miestnej kultúre a splynúť s miestnym prostredím.

Bai Tu Long Bay ponúka množstvo aktivít pre svojich návštevníkov. Môžete si vziať loď a vyraziť na prechádzku po zálive, kde budete mať možnosť obdivovať úchvatné vápencové formácie a malebné pláže. Môžete sa tiež vybrať na rybárčenie alebo si prenajať kajak a preskúmať skryté jaskyne a ostrovy.

Okrem toho, Bai Tu Long Bay leží blízko slávnejj Ha Long Bay, takže si môžete užiť aj túto oblasť počas svojej návštevy. Môžete sa vybrať na loďový výlet a preskúmať pôsobivé vápencové ostrovy Ha Long Bay aj Bai Tu Long Bay.

V Bai Tu Long Bay nájdete miesto, kde sa môžete odpojiť od moderného sveta a relaxovať v náručí prírody. S jej krásou, kultúrou a bohatou históriou, Bai Tu Long Bay je skutočným pokladom Vietnamu. Nech sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo autentický homestay, určite si tu nájdete svoje miesto a navždy nosíte v srdci vzácne spomienky.


Počasie Vietnam Bai Tu Long Bay


Bai Tu Long Bay: Eksotické počasie s krásnym horizontom

Vietnam je krajina plná divokých krajín a úchvatných scenérií. A v srdci tejto krajiny sa nachádza Bai Tu Long Bay – jedno z najkrajších miest na svete. Tento článok vám predstaví jeho exotické počasie a krásny horizont, ktorý ponúka.

Bai Tu Long Bay sa nachádza v severovýchodnom Vietnamu a susedí s ďalšou slávnou zátokou, Ha Long Bay. Táto odľahlá lokalita je meno pre množstvo ostrovčekov, zátok a zálivov, ktoré tvoria úchvatnú panorámu pre návštevníkov. Bai Tu Long Bay je však ešte menej preplnená turistami ako Ha Long Bay, čo umožňuje každému, kto ju navštívi, zažiť kúsok utajeného raja.

Počasie v Bai Tu Long Bay je typické pre tropický pás, s teplými teplotami počas celého roka. V lete sa teploty môžu pohybovať okolo 30 °C, zatiaľ čo v zimnom období sa pohybujú medzi 15 °C a 20 °C. Vietnamské letá bývajú zväčša horúce a vlhké, s niekoľkými dažďovými priehodami. Občasné búrky a silný vietor sú v tomto období bežné. Avšak takáto atmosféra pridáva na dramatickosti krajine a vďaka tomu sa môžu návštevníci tešiť z intenzívneho zážitku.

Naopak, zimné obdobie v Bai Tu Long Bay je trblietavé a príjemné. Je ideálne pre tých, ktorí neznesú horúce a dusné leto. Počas týchto mesiacov je lokalita zväčša suchá a teploty sú príjemné, čo umožňuje návštevníkom relaxovať na plážach a objavovať okolité inšpiratívne destinácie. Zimné obdobie je tiež obľúbeným časom pre rybolov, keďže juhočínske more je v tomto období plné rýb a iných morských plodov.

Nezávisle od obdobia, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný výhľad na Bai Tu Long Bay. Budete mať možnosť obdivovať tisíce malých ostrovčekov vyčnievajúcich z tyrkysovej vody, obklopených zelenými pohoriami a majestátnymi skalnými útesmi. Návštevníci sa môžu vydať na výlety na lodiach, ktoré im umožnia preskúmať úžasné skalné jaskyne a malé pláže. Okrem toho je tu možnosť stretať sa s miestnymi rybármi a zistiť viac o ich životnom štýle a kultúre.

Bai Tu Long Bay je skutočnou perlovou výsadou vietnamskej prírody a eksotiky. Jeho exotické počasie a nepreberné množstvo miest na objavenie ho robia obľúbeným cieľom pre turistov z celého sveta. Táto zátoka vám ponúka skutočný únik a možnosť ponořiť sa do krajiny, ktorá je jedinečná a neuveriteľne krehká. Ak hľadáte miesto, kde sa spoja prirodzená krása, kultúra a pohostinnosť, Bai Tu Long Bay je určite miesto, ktoré stojí za návštevu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky