Objavte lety za najlepšie ceny

Vietnam Phong Nha-Ke Bang National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Vietnam Phong Nha-Ke Bang National Park


1. Čo je Phong Nha-Ke Bang National Park?
Phong Nha-Ke Bang National Park je národný park v provincii Quảng Bình v centrálnej časti Vietnamu. Je to jedno z najväčších svetových dedičstiev UNESCO.

2. Ako sa tam dostanem?
Môžete sa tam dostať autobusom, motorkou alebo taxíkom. Najlepšou možnosťou je však najať si súkromnú dopravu, ktorá vás tam dovezie rýchlo a komfortne.

3. Kde sa dajú zohnať ubytovacie zariadenia?
V okolí národného parku sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a hosteľov. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi alebo lacnejšími možnosťami.

4. Aké aktivity sa tam dajú robiť?
V národnom parku sa ponúka množstvo zábavy a aktivít, vrátane prechádzok po džungli, plavby loďou mokradami, jaskynného výskumu a mnoho ďalších.

5. Kde sa nachádzajú najkrajšie jaskyne?
Najkrajšími jaskyňami v národnom parku sú Phong Nha a Thien Duong. Sú to veľkolepé jaskyne s množstvom zaujímavých útvarov a klenutiami.

6. Je potrebné si pred návštevou parku kúpiť vstupenku?
Áno, je potrebné si zakúpiť vstupenku. Cena závisí od spôsobu návštevy a druhu aktivity, ktorú plánujete.

7. Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu parku?
Najlepšie obdobie na návštevu parku je v období od december do marca, keď sú príjemné teploty a minimálne množstvo zrážok.

8. Kde sa dajú zohnať miestne jedlá?
Okolo národného parku sa nachádza množstvo reštaurácií a stánkov, kde sa predávajú miestne jedlá. Môžete si vyskúšať tradičné jedlá vietnamskej kuchyne aj medzinárodné špeciality.

9. Sú tam k dispozícii príručky a mapy?
Áno, môžete si zakúpiť príručky a mapy, ktoré vám pomôžu s plánovaním vášho výletu.

10. Aký je vstupný poplatok pre cudzincov?
Vstupný poplatok pre cudzincov do Phong Nha-Ke Bang National Park závisí od druhu aktivity a trvania pobytu. Cena sa môže pohybovať od 250 000 VND (11 USD) do 1 500 000 VND (65 USD).


Dovolenka Vietnam Phong Nha-Ke Bang National Park


Vietnam je známy nielen svojou bohatou históriou a kultúrou, ale aj svojou prírodnou krásou. Jedným z týchto nádherných miest je Phong Nha-Ke Bang národný park, ktorý ponúka jedinečné zážitky pre návštevníkov.

Phong Nha-Ke Bang národný park sa nachádza na severe Vietnamu, v provincii Quang Binh. Je to jedno z najkrajších miest v krajine, ocenené miesto UNESCO svetového prírodného dedičstva. Park je domovom niekoľkých unikátnych ekosystémov, vrátane najdlhšieho jaskynných systémov na svete.

Táto oblasť je známa svojimi jaskynnými systémami, z ktorých niektoré sú viditeľné aj pre verejnosť. Jednou z najpopulárnejších jaskýň je Paradise Cave, ktorá je jednou z najdlhších jaskýň na svete. Ponúka nádherné formácie stvorené kvapkajúcou vodou po stáročia. Táto jaskyňa bola objavená len nedávno, v roku 2005, a odvtedy sa stala jedným z hlavných turistických miest v parku.

Ďalšou známou jaskyňou je Dark Cave, ktorá je unikátna kvôli svojim neobvyklým povrchom. Návštevníci sa môžu zúčastniť rozličných aktivít vrátane plávania vo vnútri jaskyne, surfu po blate a dokonca aj šnorchlovania vo vode plnej rýb.

Okrem jaskýň ponúka Phong Nha-Ke Bang národný park aj niekoľko krásnych vodopádov a riek. Jedným z najkrajších je Bong Lai vodopád, ktorý sa nachádza vo vnútri parku. Tieto vodopády sú ideálne miesto na relaxáciu a kúpanie sa v prírode.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je v parku tiež možné absolvovať trekking a dobyť vrchol Phong Nha. To je jedna z najvyšších hôr v oblasti, ponúkajúca nádherný výhľad na park a okolitú krajinu.

Phong Nha-Ke Bang národný park je tiež bohatý na flóru a faunu. Môžete si všimnúť rôzne druhy vtákov, motýľov a rastlín, ktoré sú zriedkavé alebo jedinečné. Tento park je preto nie len miestom oddychu, ale aj miestom pre výskum a objavovanie.

Pri návšteve Phong Nha-Ke Bang národného parku, môžete si tiež vychutnať miestnu vietnamskú kuchyňu. Keďže park sa nachádza v blízkosti obce Son Trach, turisti majú možnosť ochutnať čerstvé jedlo, ktoré je pripravené z miestnych surovín.

Dovolenka v Phong Nha-Ke Bang národný park je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Toto miesto ponúka jedinečnú prírodnú krásu a možnosť objaviť unikátne jaskyne, vodopády a vrchy. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a krásy prírody, Phong Nha-Ke Bang je tou správnou voľbou pre vás.


Počasie Vietnam Phong Nha-Ke Bang National Park


Phong Nha-Ke Bang National Park, ležiaci v provincii Quang Binh na severe Vietnamu, je jedinečné miesto s úchvatnou prírodou a fascinujúcou históriou. Jeho rozmanité počasie prispieva k bohatstvu flóry a fauny, ktoré sa nachádzajú v tomto regióne.

Phong Nha-Ke Bang National Park sa nachádza v tropickom podnebí, s vysokými teplotami počas celého roka. Teploty dosahujú maximálnu hodnotu okolo 38 °C počas letných mesiacov, od mája do septembra. V tejto dobe je park väčšinou horúci a vlhký, čo z neho robí ideálne miesto na prechádzky a objavovanie skrytých jaskýň a riek. Od októbra do apríla sa teploty zmiernia na príjemné hodnoty okolo 25 °C, čo je najlepší čas na návštevu parku.

Vietnam, a teda aj Phong Nha-Ke Bang National Park, má dve špecifické obdobia počasia: suché a dažďové obdobie. Suché obdobie trvá od decembra do apríla, kedy park zažíva minimálne zrážky. Turisti, ktorí navštívia park v tomto období, sa môžu tešiť na priaznivejší počasie a menej vlhké podmienky. To im umožní ľahšie a bezpečnejšie objavovať krásy parku. Dažďové obdobie prichádza od mája do novembra, kedy sa park nachádza pod vplyvom monzúnových dažďov. V toto obdobie je park nádherný, keďže dažďová voda napĺňa jaskyne a rieky. Voda sa zhmotňuje v prekrásne vodopády, ktoré sú očarujúce.

Záverečné myšlienky:

Phong Nha-Ke Bang National Park ponúka návštevníkom jedinečné skúsenosti vďaka svojmu bohatstvu prírody a histórie. Jeho teplé tropické počasie, s vysokými teplotami počas celého roka, robí tento región vhodným miestom na objavovanie a dobrodružstvo. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť park počas suchého alebo dažďového obdobia, budete mať možnosť objaviť skryté jaskyne, úchvatné vodopády a zaujímavú faunu a flóru. Phong Nha-Ke Bang National Park je miestom, ktoré určite stojí za návštevu pre všetkých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo.


Letenka Vietnam Phong Nha-Ke Bang National Park


Vietnam je fascinujúca krajina s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a kultúrnym dedičstvom. Jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine je Phong Nha-Ke Bang National Park. Tento národný park sa nachádza v provincii Quang Binh, v strednom Vietname a je známy svojou unikátnou jaskynnou krajinou. Cestovatelia z celého sveta sem prichádzajú za zážitkom z jaskynných expedícií a prirodzenou krásou.

Ak plánujete navštíviť Phong Nha-Ke Bang National Park, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letecké spojenie. Existuje niekoľko medzinárodných letísk v blízkosti národného parku, ale najlepšou voľbou je letenka do letiska Dong Hoi. Toto letisko je najbližšie k Phong Nha-Ke Bang a lety sem idú zo všetkých hlavných vietnamských letísk, ako sú Hanoj a Ho Či Minovo Mesto.

Po prílete do Dong Hoi môžete pokračovať na ceste do Phong Nha-Ke Bang National Park. Cesta zo letiska do národného parku je vzdialená približne 45 km a trvá približne 1 hodinu. Môžete si zobrať taxi alebo sú tu aj rôzne autobusové dopravcovia, ktorí ponúkajú prepravu za rozumnú cenu.

Keď sa dostanete do Phong Nha-Ke Bang National Park, budete prekvapení jeho nádhernou prírodou. Tento park je domovom viac ako 300 jaskýň a systém jaskýň tu patrí medzi najväčšie na svete. Najznámejšia jaskyňa tu je Son Doong, ktorá má jednu z najväčších komôr na svete. Je to naozaj ohromujúce pohľad, ktorý sa nedá opísať slovami a musí sa vidieť na vlastné oči.

Okrem jaskýň ponúka Phong Nha-Ke Bang National Park aj ďalšiu prírodnú krásu. Môžete sa vybrať na turistiku cez hory a prechádzať nádhernou džungľou. Tu nájdete rôzne druhy rastlín a živočíchov, ktoré sú endemické pre túto oblasť. Môžete tiež skúsiť jazdu na člne po rieke Son, ktorá vás prevedie scenickými miestami a zaujímavými útvarmi. Budete si môcť vychutnať skutočne autentický vietnamský zážitok.

Okrem zážitkov v prírode môžete aj objaviť kultúrnu stránku Vietnamu v blízkosti Phong Nha-Ke Bang National Park. Môžete navštíviť starobylé chramy ako Paradise Cave a Phong Nha Cave, ktoré odrážajú bohatú históriu a kultúru krajiny. Okrem toho je tu aj možnosť stretnúť miestnych komunít a zistiť viac o ich životnom štýle a tradíciách.

Celkovo vzaté, návšteva Phong Nha-Ke Bang National Park vám ponúkne neuveriteľné dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky. A keďže existujú priame lety do letiska Dong Hoi, je to pohodlný a rýchly spôsob, ako sa tam dostať. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku do Vietnamu a zažite jedinečnú prírodu a kultúru Phong Nha-Ke Bang National Park.


Ubytovanie Vietnam Phong Nha-Ke Bang National Park


Vietnam je krásna krajina s bohatou kultúrou a neskutočnou prírodou. Jedným z najkrajších miest na zemi je národný park Phong Nha-Ke Bang, ktorý sa nachádza v centrálnej časti Vietnamu. Tento národný park je jedným z najväčších svetových prírodných záznamov s ohromujúcimi krasovými jaskyniami, ktoré sú zároveň najdlhšími jaskynnými systémami na svete. Ak hľadáte ubytovanie v tomto úchvatnom oáze prírody, máme pre vás niekoľko tipov.

1. Phong Nha Farmstay

Phong Nha Farmstay je veľmi populárny hotel v Phong Nha, ktorý sa nachádza v malej obci s výhľadom na rieku Son a národný park Phong Nha-Ke Bang. Tento hotel ponúka rôzne typy izieb v tradičnom vietnamskom štýle a všetky sú vybavené klimatizáciou, sprchou, chladničkou a minibarom. Hotel má vlastnú reštauráciu, kde môžete ochutnať vietnamské a západné jedlá.

2. Ho Khanh's Homestay

Ak hľadáte autentickú vietnamskú skúsenosť, Ho Khanh's Homestay je pre vás to pravé miesto. Tento homestay sa nachádza asi 3 km od Phong Nha, v oblasti obklopenej zeleňou a vidiekou. Tu môžete ochutnať domáce vietnamské jedlá a zúčastniť sa rôznych aktivít v národnom parku, ktoré ponúka Ho Khanh, ktorý je skúseným sprievodcom a objaviteľom miestnych jaskýň.

3. Easy Tiger Hostel

Easy Tiger Hostel je ideálnym miestom pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom. Hostel ponúka zdieľané izby s vlastnou kúpeľňou a sú vybavené klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostel má tiež vlastnú reštauráciu a bar s rôznymi druhmi nápojov a stolnými hrami.

4. Oxalis Adventures Homestay

Oxalis Adventures Homestay je luxusný homestay, ktorý ponúka návštevníkom luxusné ubytovanie a vlastnú reštauráciu. Homestay sa nachádza v srdci národného parku Phong Nha-Ke Bang a ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu. Okrem luxusného ubytovania a jedál, sú zahrnuté aj rôzne aktivity, ako napríklad výlety na bicykli alebo do miestnych jaskýň.

Výber ubytovania v Phong Nha-Ke Bang National Park závisí od vášho rozpočtu a preferencií. Bez ohľadu na tom, kde sa rozhodnete zostať, môžete si byť istí, že vaše cestovanie do tohto ohromujúceho miesta bude jedným z najkrajších zážitkov v živote.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky