Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Chizarira

Dovolenka Zambia Národný park Chizarira


Zambia je jednou z najkrajších krajín Afriky s nespočetným množstvom prírodných zázrakov. Medzi tieto prírodné divy patrí aj národný park Chizarira. Toto územie leží v západnej časti krajiny a jeho rozloha je viac ako 4 000 km². Park sa nachádza na pomedzí dvoch svetadielov - Afriky a Európy. Vďaka tomu sa tu stretáva niekoľko druhov zvierat, ktoré sa inak nenachádzajú v tom istom ekosystéme.

Park Chizarira je známy hlavne kvôli jeho vyvýšeninám a útesoch. Tieto kopce sú obľúbenými miestami, kde sa zvieratá schovávajú. Okrem toho je tu aj mnoho vodných prameňov a riek, ktoré prispievajú k bohatej faune a flóre. V parku sa nachádza až 40 druhov cicavcov, napríklad sloni, levy, hyeny, gepardy, antilopy, medvede, zebry a mnoho iné. Okrem toho tu žije viac ako 350 druhov vtákov.

Chizarira je aj miesto, kde sa môžete stretnúť s kmeňom Tonga. Títo ľudia sa živia hlavne rybolovom a chovom zvierat. Môžete navštíviť ich dediny a stretnúť sa s nimi.

Národný park Chizarira poskytuje jedinečnú príležitosť poznať africkú divočinu z najbližšej blízkosti. Tu môžete organizovať rôzne aktivity, ako sú safari jazdy, trekingy, rybolov, kajakovanie a mnoho iné. Je to miesto, ktoré by si mal každý turista, ktorý navštívi Zambiu, určite pozrieť.

Ak sa rozhodnete navštíviť národný park Chizarira, odporúčame kontaktovať niektorého z miestnych cestovných kancelárií, ktoré vám pomôžu zorganizovať celé vaše dobrodružstvo. Sú to experti na organizovanie safari a iných adrenalinových aktivít a zabezpečenie komfortného a bezpečného pobytu s kvalitným ubytovaním.

Sú to zážitky na celý život a uvidíte, že africká divočina je neskutočne dokonalá a neopakovateľná. Takže neváhajte a vyrazte na dobrodružstvo, aby ste videli nádherné zvieratá, fascinujúcu prírodu a stretli ste sa s jedinečnými kultúrami. Zambia a národný park Chizarira na vás čakajú!


Počasie Zambia Národný park Chizarira


Národný park Chizarira sa nachádza v srdci Zambie a ponúka nádhernú krajinu a bohatú faunu a flóru. Známy je aj pre svoje unikátne a zaujímavé podnebie.

Zambia sa nachádza v južnej časti Strednej Afriky a je známa svojou bujnou prírodou a rozmanitým prostredím. Národný park Chizarira je dôležitým prírodným územím, ktoré chráni vzácne druhy rastlín a zvierat. Jeho rozloha je približne 1 200 kilometrov štvorcových a väčšina z nej sa nachádza na rozsiahlych kopcovitých plošinách a údoliach.

Počasie v Národnom parku Chizarira je charakteristické miernymi zimnými mesiacmi od mája do augusta a horúcimi letami od septembra do apríla. Zima je obdobím sucha, kedy mnohé rieky a potoky v parku sa vyschnú a rastlinstvo začína suchnúť. Teploty v zime sa pohybujú medzi 10 až 25 stupňami Celzia, avšak v najvyšších polohách môžu klesnúť aj pod bod mrazu.

Naopak, letá v Národnom parku Chizarira sú horúce a vlhké. Teploty stúpajú na približne 30 až 40 stupňov Celzia a bývajú doprevádzané pravidelnými a intenzívnymi dažďami. Tieto letné záplavy zásobujú vzácne rieky a potoky v parku vodou a obnovujú rastlinstvo. Počas dažďových období sa prístup k niektorým častiam parku môže obmedziť, pretože cesty a chodníky môžu byť záplavami zaplavené.

Tropické podnebie Národného parku Chizarira vytvára ideálne prostredie pre život mnohých druhov rastlín a zvierat. Park je domovom pre vzácne druhy ako slony, leopardy, antilopy, buvolí, opice a mnoho ďalších. Zahŕňa tiež rôzne druhy rastlín, vrátane tráv, kríkov a stromov.

Ak plánujete navštíviť Národný park Chizarira, odporúča sa získať informácie o počasí v dopred a prispôsobiť svoju cestu príslušným podmienkam. V závislosti od obdobia navštevovania sa odporúča príprava na horúce a suché letá alebo chladnejšie a suchšie zimy.

Národný park Chizarira je jedným z najkrajších miest v Zambii a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok v unikátnom prírodnom prostredí. Je dôležité, aby sme si vážili a chránili tento nádherný kúsok našej planéty pre budúce generácie.


Ubytovanie Zambia Národný park Chizarira


Ak hľadáte dobrodružný a nezabudnuteľný zážitok v Zambii, potom Vám určite odporúčam navštíviť Národný park Chizarira. Tento park sa nachádza v severozápadnej časti Zambie a ponúka nádherné prírodné scenérie a jedinečnú divočinu.

Keďže park je relatívne vzácny z hľadiska návštevnosti, neexistuje tu veľký počet ubytovacích zariadení. Napriek tomu má park jednoduché a zároveň veľmi pohodlné ubytovanie, ktoré Vám umožní zostať v srdci divočiny a vychutnať si krásy národného parku.

Chizarira má jedno hlavné ubytovanie - Chizarira Safari Lodge. Tento tábort ponúka stravovanie, ubytovanie a množstvo aktivít, ktoré Vám umožnia preskúmať okolitú prírodu. Samotný tábor je situovaný na okraji útesu v nadmorskej výške a ponúka nádherný výhľad na rieku Zambezi a okolité hory.

Ubytovanie v tábore je vo forme chatiek alebo stanov. Chata má vlastnú kúpeľňu, posteľ, stôl a stoličky a rôzne praktické vybavenie. Stanové ubytovanie je skvelou voľbou pre tých, ktorí si želajú pravú divočinu a kontakt s prírodou. Tieto stany sú dobre vybavené a poskytujú všetko, čo potrebujete pre pohodlný pobyt.

Čo sa týka stravovania, tábor ponúka výbornú kuchyňu, ktorá zahŕňa široký výber jedál. Môžete sa tešiť na tradičné zambijské jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Ovocie a zeleninu v tábore pestujú na vlastnej farme, čo zaručuje čerstvosť a kvalitu.

Okrem ubytovania a stravovania Vám tábor Chizarira Safari Lodge ponúka aj množstvo aktivít a zážitkov. Môžete si naplánovať safari jazdu v otvorenom vozidle s miestnym sprievodcom, prejsť si výlet po rieke Zambezi, ísť na prechádzku po prírodnom chodníku alebo navštíviť miestnu obec a spoznať miestnu kultúru.

Chizarira je známy svojou bohatou a pestrou faunou a flórou. Tu môžete vidieť rôzne druhy antilop a zvierat, ako sú slony, levy, leopardy, hyeny a mnoho ďalších. Park ponúka aj množstvo vtákov, takže tu budú mať záujemci o ornitológiu veľa príležitostí.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú skúsenosť s prírodou a mimo bežných turistických trás, Národný park Chizarira je skvelou voľbou. Ubytovanie v tábore Chizarira Safari Lodge Vám poskytne komfort a zároveň blízkosť k prírode. Navštívte tento nádherný park v Zambii a zažite dobrodružstvo svojho života.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Chizarira


1. Aké je rozloha Národného parku Chizarira v Zambii?
- Národný park Chizarira sa rozprestiera na ploche približne 1 900 km².

2. Aký druh divočiny je možné vidieť v Národnom parku Chizarira?
- V parku je možné vidieť rôzne druhy zvierat, vrátane slonov, levov, leopardov, nosorogov, šakalov a mnoho ďalších.

3. Ako sa do Národného parku Chizarira dostanem?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je cestou letecky z hlavného mesta Zambie, Lusaky, do letiska veľkomesta Victoria Falls. Odtiaľ je možné pokračovať pozemnou dopravou do parku.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Národného parku Chizarira?
- Najlepším obdobím na návštevu parku je suché obdobie, ktoré trvá od mája do októbra. Počas tohto obdobia je menej zrážok a zvieratá sa zhromažďujú pri vodných zdrojoch, čo zvyšuje šancu na pozorovanie divokej zveri.

5. Sú v parku k dispozícii ubytovacie zariadenia?
- Áno, v parku sú k dispozícii rôzne ubytovacie zariadenia vrátane kempov, chatiek a táborov pre turistov.

6. Aké aktivity možno v Národnom parku Chizarira podnikať?
- Medzi populárne aktivity v parku patrí safari, sledovanie vtáctva, rybolov, túry a prechádzky po prírodných chodníkoch.

7. Je v parku možné stretnúť miestnych obyvateľov?
- Niektorí miestni obyvatelia žijú na okrajoch parku a je možné sa s nimi stretnúť pri miestnych dedinách. V niektorých prípadoch sú organizované aj komunitné projekty, ktoré umožňujú turistom interakciu s miestnymi ľuďmi.

8. Aké sú poplatky za vstup do Národného parku Chizarira?
- Poplatky za vstup do parku sa líšia v závislosti od typu vozidla a počtu osôb. Aktuálne informácie o poplatkoch je možné získať od miestnych úradov alebo online.

9. Aké sú hlavné hrozby pre Národný park Chizarira?
- Hlavnými hrozbami pre park sú nezákonná úľovka, nelegálne kácenie dreva a osídlenie do oblasti parku.

10. Je v Národnom parku Chizarira možné kempovať?
- Áno, v parku je možné kempovať na určených miestach. Turisti však musia dodržiavať pravidlá a smernice pre táborisko, aby ochránili prírodu a zvieratá v okolí.


Letenka Zambia Národný park Chizarira


Ak máte radi dobrodružstvo a milujete prírodu, určite by ste mali navštíviť Národný park Chizarira v Zambii. Tento národný park sa nachádza v západnej časti Zambie a rozkladá sa na ploche 1 200 km². Park je jedným z najvyšších národných parkov v Afrike a jeho názov znamená „miesto, kde slnko západne“.

Ako sa dostanete do Národného parku Chizarira? Môžete sa tam dostať letecky alebo autom. Ak sa rozhodnete pre let, budete potrebovať letenky Zambia, ktoré nájdete na internete alebo u cestovných kancelárií. Najbližšie letiská sú v mestech Lusaka, Livingstone alebo Ndola. Odtiaľ môžete využiť miestnu dopravu alebo si prenajať auto. Cesta do parku bude trvať asi 8 hodín, preto si dobre naplánujte časový harmonogram.

Keď dorazíte do národného parku, určite vás nadchne krása prírody a divočiny. Národný park Chizarira ponúka rôzne typy prírodných prostredí a biome, v ktorých žije mnoho druhov zvierat. Patrí sem napríklad africký slon, leopard, hyena a bufalo. Okrem zvierat tu môžete tiež vidieť rôzne druhy vtákov, stromov a rastlín.

Väčšina turistov si radi užije safari v národných parkoch a aj v Národnom parku Chizarira si môžete urobiť nezabudnuteľnú jazdu safari. Môžete sa využiť príručného vozidla alebo jazdiť na slonovi. Na izbových stenách parku sú tiež vyznačené turistické trasy, ktoré si môžete prejsť na vlastnú päsť. V tomto prípade by ste si mali zobrať pohodlné obuv a dostatok vody.

V parku sú tiež k dispozícii ubytovacie zariadenia od stanov do luxusných chatiek. Ale ak radi spíte pod hviezdami, tento národný park vám to umožní. Môžete sa tu tiež vyskúšať v rôznych outdoorových aktivitách, ako je napríklad rybolov alebo plávanie v rieke.

V národných parkoch platí zásada, že turisti by mali rešpektovať prírodu a zvierať. Preto by ste mali dodržiavať pravidlá a nesmiete rušiť prírodný a kultúrny dedičstvo tohto miesta.

Ak hľadáte dobrodružstvo a nové zážitky, určite si nenechajte ujsť túto skvelú príležitosť. Užite si nádhernú prírodu a nájdite si čas na oddych v Národnom parku Chizarira v Zambii.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky