Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Mosi-oa-Tunya

Ubytovanie Zambia Národný park Mosi-oa-Tunya


Zambia sa môže pochváliť nespočetným množstvom nádherných prírodných krás. Jedným z najkrajších miest, ktoré návštevníci môžu vidieť, je národný park Mosi-oa-Tunya. Tento park sa nachádza pri meste Livingstone a je známy predovšetkým vodopádom Victoria.

Počas návštevy tohto parku si môžete prenajať rôzne typy ubytovania. Ak chcete zažiť niečo skutočne jedinečné, môžete si vybrať ubytovanie priamo na brehu rieky Zambezi. Tento druh ubytovania vám poskytne úžasný výhľad na rieku a nádhernú záhradu s bujnou vegetáciou.

Pre tých, ktorí hľadajú trochu viac pohodlia, je k dispozícii aj luxusné ubytovanie. V blízkosti parku sa nachádzajú rôzne hotely a rezorty, kde návštevníci môžu bez problémov zažiť pohodlie a komfort.

Okrem toho sa v parku nachádza aj rôzne ďalšie druhy ubytovania, ako napríklad chatky, bungalovy alebo stany. Na výber je preto pre každého niečo.

Národný park Mosi-oa-Tunya vám ponúkne okrem ubytovania aj množstvo aktivít a zážitkov. Jedným z najväčších lákadiel parku je samozrejme vodopád Victoria, ktorý je jedným z najkrajších a najväčších vodopádov sveta. Okrem toho tu návštevníci môžu absolvovať rôzne safari či rafting na rieke Zambezi.

Celkovo je národný park Mosi-oa-Tunya skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú jedinečné zážitky a pobyt v prírode. Nech sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, budete sa cítiť ako v rajskom kúte.


Letenka Zambia Národný park Mosi-oa-Tunya


Zambia, africká krajina známa svojou nádherou prírody a divokou zverou, je domovom niektorých z najúžasnejších národných parkov na svete. Jedným z nich je aj Národný park Mosi-oa-Tunya, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Livingstone na juhu Zambie. Pre cestovateľov, ktorí túžia zažiť úchvatné scenérie a vzrušenie stretu s divou zverou, je táto destinácia neodolateľná.

Ak plánujete svoju cestu do Zambie a vydáte sa na dobrodružstvo v Národnom parku Mosi-oa-Tunya, prvým krokom je zabezpečenie letenky. Existuje niekoľko možností ako sa dostať do Livingstone, hlavného východiska do parku. Pre medzinárodné cestovanie sa odporúča rezervovať letenku do Livingstoneho letiska, ktoré je medzinárodné letisko a ponúka priame lety z mnohých svetových miest.

Medzi najpopulárnejšie letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú lety do Livingstone, patria South African Airways, Kenya Airways, Ethiopian Airlines a ďalší. Môžete si vybrať z rôznych možností a využiť rôzne trasy, aby ste si vybrali tú, ktorá najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Po prílete do Livingstoneho letiska je iba krátky presun do Národného parku Mosi-oa-Tunya. Park sa nachádza len 11 kilometrov od letiska, čo z neho robí ľahko prístupnú destináciu. Mnoho cestovných spoločností ponúka možnosť zabezpečenia vyzdvihnutia z letiska a prepravy priamo do parku. Ak preferujete osobnú slobodu, môžete si prenajať auto a presunúť sa samostatne.

V Národnom parku Mosi-oa-Tunya môžete očakávať jedinečný zážitok. Jeho názov Mosi-oa-Tunya je pôvodom z jazyka kmene Lozi a znamená "dym, ktorý hreje". Tento názov je odvodený zo zmrazovacieho dymu, ktorý sa týči nad vodopádmi Victoria, ktoré sú súčasťou parku. Toto je jedno z najväčších zaujímavostí národneho parku, pretože vodopády sú považované za jedny z najkrajších na svete a dosahujú šírku takmer 2 kilometrov.

Okrem vodopádov Victoria je park bohatý na fauna a flóru. Môžete tu vidieť obrovské stáda slonov, zebier, giráf, leopardov a oveľa viac. Divoká zver voľne žijúca v ich prirodzenom prostredí je pôsobivým zážitkom. Pre tých, ktorí túžia po vzrušení, je tu tiež možnosť safari, kde môžete sledovať zver z blízka.

Národný park Mosi-oa-Tunya je teda skutočným rajom pre dobrodružstvo a prírodnú krásu. Získanie letenky do Zambie a návšteva tohto národného parku vám umožní zažiť jedinečné zážitky a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky. Takže neváhajte a naplánujte si svoju cestu do Zambie čo najskôr!


Dovolenka Zambia Národný park Mosi-oa-Tunya


Zážitková dovolenka v Zambii: Národný park Mosi-oa-Tunya

Ak sa vydávate do Zambie na dovolenku a máte radi adrenalín a dobrodružstvo, návšteva Národného parku Mosi-oa-Tunya by určite mala patriť medzi vrcholy vášho itinerára. Nachádza sa na hraniciach Zambie a Zimbabwe, a je domovom niektorých najúchvatnejších prírodných scenérií a divokých zvierat na africkom kontinente.

Národný park Mosi-oa-Tunya, ktorého názov v preklade znamená "dym ktorý hučí", je jedným z najobľúbenejších národných parkov v Zambii. Je známy predovšetkým vďaka svojmu najznámejšiemu obyvateľovi - Viktoriiným vodopádom. Tieto majestátne vodopády sa nachádzajú na rieke Zambezi a sú považované za jedny z najväčších na svete. Ich zdanlivý prepad z tisícich metrov a dĺžka 1,7 kilometra sú pôsobivé na pohľad.

Jednou z nezabudnuteľných aktivít, ktoré môžete v rámci návštevy parku urobiť, je prechádzka po Ťažkej kládke. Tento lanový most je postavený na výške 128 metrov nad vodopádom a ponúka ohromujúce výhľady na vodopády a okolitú krajinu. Je to jedinečná príležitosť pre tých, ktorí majú dostatok odvahy a chcú sa pokúsiť o niečo trochu odvážnejšie.

Okrem toho, môžete sa tiež vydať na rafting na rieke Zambezi. Je to jedna z najlepších destinácií na svete na biely vodný rafting, kde si môžete vychutnať napätie a vzrušenie, keď sa prebíjate divokými vodami. Rafting je k dispozícii vo viacerých obtiažnostiach, takže si každý môže vybrať tú, ktorá mu najviac vyhovuje.

Ďalšou populárnou aktivitou je tiež safari v národnom parku, kde môžete zažiť stret s africkou divokou zverou a zároveň si vychutnávať krásu zambickej prírody. Medzi divoké zvieratá, ktoré môžete vidieť, patria slony, levy, leopardy, nosorožce a mnoho ďalších.

Pre tých, ktorí hľadajú väčšiu dávku adrenalínu, je možnosť vyskúšať si tiež bungee jumping z Viktoriiných vodopádov. Tento adrenalinový šport je rozhodne ničím pre slabé srdce a určite vám poskytne nezabudnuteľný zážitok.

Ak si vyberiete dovolenku v Národnom parku Mosi-oa-Tunya, nezabudnite sa tiež zastaviť v meste Livingstone, ktoré je jedným z hlavných turistických centier v západnej Zambii. Mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných rezortov po cenovo dostupné hotely a tiež množstvo reštaurácií a obchodov.

V Zambii môžete zažiť skutočne nezabudnuteľnú dovolenku a Národný park Mosi-oa-Tunya s jeho úžasnými vodopádmi vám ponúkne jedinečnú príležitosť objaviť krásu africkej divočiny a urobiť si nezabudnuteľné zážitky. Takže sa pripravte na dobrodružstvo a rezervujte si svoju cestu do tejto úžasnej destinácie už dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Mosi-oa-Tunya


1. Kde sa nachádza Národný park Mosi-oa-Tunya v Zambii?
Národný park Mosi-oa-Tunya sa nachádza v západnom Zambii, pri hraniciach so Zimbabwe.

2. Aká je veľkosť parku Mosi-oa-Tunya?
Národný park Mosi-oa-Tunya má rozlohu približne 66 kilometrov štvorcových.

3. Aké druhy divočiny možno vo veľkom množstve vidieť v parku Mosi-oa-Tunya?
V parku Mosi-oa-Tunya sa nachádza bohatá divočina, vrátane slonov, lesov, žiráf, zebier, býkov, kariac, antilop, krokodíl, rýb a rôznych vtákov.

4. Je možné vidieť Victoria Falls z parku Mosi-oa-Tunya?
Áno, Victoria Falls, jedny z najväčších vodopádov na svete, sa nachádzajú v parku Mosi-oa-Tunya.

5. Aké aktivity sú v parku Mosi-oa-Tunya dostupné pre návštevníkov?
Medzi najobľúbenejšie aktivity v parku Mosi-oa-Tunya patrí safari, prechádzky na slonoch, rôzne vodné športy, ako napríklad rafting alebo kanoe a prehliadky Victoria Falls.

6. Je v parku Mosi-oa-Tunya možné ubytovať sa?
Áno, v parku Mosi-oa-Tunya je viacero ubytovacích možností, vrátane hotelov, lodží a táborov.

7. Aká je najlepšia doba na návštevu parku Mosi-oa-Tunya?
Najlepšia doba na návštevu parku Mosi-oa-Tunya je počas suchého obdobia, medzi aprílom a septembrom, keď je najviac divočiny viditeľnej a Victoria Falls majú väčšiu vodnú hladinu.

8. Je vyžadovaný vstupný poplatok do parku Mosi-oa-Tunya?
Áno, pre vstup do parku Mosi-oa-Tunya sa vyberá vstupný poplatok, ktorý sa používa na ochranu parku a jeho divočiny.

9. Aké dopravné možnosti sú dostupné, aby sa dostali do parku Mosi-oa-Tunya?
Park Mosi-oa-Tunya je prístupný autom, taxíkom alebo organizovanou prepravou zo susedných miest a letísk.

10. Existuje nejaké obmedzenie pre návštevníkov parku Mosi-oa-Tunya?
Áno, existujú obmedzenia týkajúce sa počtu návštevníkov, ktoré sú povolené v parku Mosi-oa-Tunya, aby sa minimalizovala ľudská interferencia s divokým životom. Je tiež dôležité dodržiavať pravidlá a pokyny, aby sa zabezpečila ochrana parku a jeho obyvateľov.


Počasie Zambia Národný park Mosi-oa-Tunya


Zambia je krásna krajina v južnej časti Afriky, známa svojou bohatou prírodou a majestátnymi vodopádmi Victoria Falls. Nachádza sa tu aj jeden z jej najkrajších národných parkov - Mosi-oa-Tunya, čo v preklade znamená "dym, ktorý hrmí".

Mosi-oa-Tunya je obľúbeným cieľom turistov z celého sveta, ktorí túžia zažiť jedinečnú prírodu a divoké zvieratá. Park sa nachádza v západnej časti Zambie, hneď vedľa rieky Zambezi, ktorá tvorí prirodzenú hranicu medzi Zambiou a Zimbabwe. Je to jedno z mála miest na svete, kde môžete vidieť veľryby žraloky dohromady s levmi a slonmi.

Počasie v Mosi-oa-Tunya národném parku sa mení v závislosti od ročného obdobia. Park má tropické podnebie s dvoma hlavnými obdobiami - suchým a dažďovým obdobím. Suché obdobie trvá od mája do októbra a charakterizuje ho nízka vlhkosť a minimálny úhrn zrážok. Teploty v tomto období sa pohybujú od 25 °C do 35 °C, pričom najteplejšie mesiace sú september a október. Turisti majú v tomto období možnosť vidieť množstvo zvierat, pretože sa schádzajú pri vode v riekach a jazierkach na oáze.

Na druhej strane, dažďové obdobie v Mosi-oa-Tunya národnom parku trvá od novembra do apríla. V tomto období klesajú teploty o niečo nižšie, okolo 20 °C až 30 °C, no úhrn zrážok je výrazne vyšší. Práve počas dažďového obdobia sa rieky prelejú cez brehy a vytvárajú nádherné vodopády Victoria Falls, ktoré sú jedným z najväčších na svete.

Počasie v Mosi-oa-Tunya národnom parku je však často nevyspytateľné a môže sa meniť z minúty na minútu. Rýchlosť vetra môže byť veľmi vysoká a zmeny teploty sú častou záležitosťou. Preto odporúčame turistom, ktorí sa chystajú navštíviť tento národný park, aby si so sebou vždy vzali vhodné oblečenie na všetky možné scenáre, vrátane dažďových plášťov a teplych bundí.

Národný park Mosi-oa-Tunya je skutočne unikátnym miestom, ktoré ponúka návštevníkom nielen úžasné divoké zvieratá, ale aj krásne prírodné scenérie. Nech ste tu počas sucha alebo daždov, táto krásna časť Zambie vás určite očarí a pripomene vám, aký zázračný a rozmanitý je náš svet.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky