Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park South Luangwa

Dovolenka Zambia Národný park South Luangwa


Zambia Národný park South Luangwa je zástupcom afrických národných parkov, ktoré sú domovom pre množstvo druhov zvierat, ktoré si užívajú ich prirodzené prostredie bez zásahu ľudskej činnosti. Nachádza sa na východe Západnej Afriky, popri rieke Luangwa, a predstavuje región početných údolí, bažín, lesných oblastí a rovín. Jeho rozloha dosahuje viac ako 9 000 km² a ponúka zaujímavé možnosti pre turistov, ktorí si tu môžu svoju dovolenku skutočne užiť.

Už na prvý pohľad poskytuje Zambia Národný park South Luangwa skutočný zážitok. Prekrásne scenérie, ktoré ponúka, sú dokonalým pozadím pre úžasné zvieratá, medzi ktorými nájde každý svoje obľúbené druhy. Medzi najčastejšie vidieť patrí africký leopard, riečny slon, hyena, krokodíl, rôzne druhy antilop a dokonca aj leva. Okrem toho sa tu vyskytuje viac ako 400 druhov vtákov, ktoré dotvárajú nádherný obraz prírody.

Zambia Národný park South Luangwa ponúka aj rôzne spôsoby, ako si môžete užiť dovolenku v prírode. Turisti tu majú možnosť podnikať prechádzky v teréne, ktoré sú organizované s miestnymi sprievodcami a počas ktorých sa dozviete množstvo zaujímavostí o faune a flore, ktoré tu žijú. Medzi obľúbené aktivity patrí aj nočná prechádzka, kedy sa zvieratá prebúdzajú a turisti sú svedkom ich nočného života.

Väčšina oblasti národného parku je prístupná len pešo, čo turistom ponúka unikátny zážitok. Pre tých, ktorí však uprednostňujú pohodlie, tu sú aj safari vozidlá, ktoré umožňujú prechádzku po parku a skúseného miestneho sprievodcu. Toto vozidlo sa vyrába špeciálne pre podmienky Afriky, preto je výhodné aj tým, že zvonku sa cítite bezpečne, ale zároveň máte možnosť vidieť zvieratá veľmi blízko.

Keďže Zambia Národný park South Luangwa patrí medzi najnavštevovanejšie regióny Západnej Afriky a zároveň vstup do parku nie je lacnou záležitosťou, je potrebné sa na svoju dovolenku dobre pripraviť. Ideálne je kontaktovať cestovnú kanceláriu, ktorá sa zaoberá organizovaním dovoleniek do Zambia Národný park South Luangwa. Tí vám môžu ponúknuť najlepšie možnosti pre vašu dovolenku a počas nej sa budete môcť úplne oddýchnuť a vychutnať si krásy africkej prírody. Výhodou tejto krajiny je tiež to, že sa tam počas našej zimy nachádza letné obdobie a s teplejšími teplotami tak môžete aj u escape od studenej zimy u nás.

Zambia Národný park South Luangwa je miestom, kde sa môžete zrelaxovať, odpočinúť si a maximaálne si užiť krásy prírody. Je to miesto, ktoré stojí za to navštíviť a dopriať si dovolenku, ktorá bude rozprávková a nezabudnuteľná!


Počasie Zambia Národný park South Luangwa


Národný park South Luangwa v Zambii je jedným z najrušnejších a najzaujímavejších miest na svete, ktoré ponúka úžasné príležitosti na pozorovanie divokej zveri a prírodnej krásy.

Počasie v Národnom parku South Luangwa je zväčša typické pre savanové oblasti, s výraznými sezónnymi zmenami. Rozdeľuje sa do dvoch hlavných období - suché a dažďové.

V období sucha, ktoré trvá od mája do októbra, je počasie relatívne chladné a suché. Teploty sa pohybujú medzi 15-25 stupňov Celzia počas dňa a 5-15 stupňov Celzia v noci. Dni sú slnečné a jasné, čo je ideálne pre safari a pozorovanie divokej zveri. V tomto období sa voda v riekach a jazerách v parku postupne znižuje, čo priláka mnoho zvierat, pretože musia sťahovať sa smerom k dostupným vodným zdrojom. Je to skvelá doba na sledovanie lovu predátorov a migrácie väčších zvierat.

Dažďové obdobie v Národnom parku South Luangwa nastáva od novembra do apríla. Počas tohto obdobia prichádzajú pravidelné, ale intenzívne dážďe. Teploty sa pohybujú od 20 do 30 stupňov Celzia počas dňa a od 10 do 20 stupňov Celzia v noci. Tieto dažde napĺňajú rieky a jazerá, čo privádza väčšie množstvo zvierat. Vegetácia v parku je tiež príťažlivá a zelená, čo vytvára krásne scenérie. Avšak, pre pretrvávajúce záplavy môže byť v niektorých prípadoch ťažké presunúť sa do určitých častí parku.

South Luangwa je majestátnym miestom so značnou diverzitou druhov. Park je známy svojou veľkou populáciou slonov, levov, leopardov, nílových krokodílov a rôznych druhov antilop. Pozorovatelia vtákov sa takisto stávajú nadšenými, keďže v parku žije viac ako 400 druhov vtákov.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Národný park South Luangwa v Zambii, budete mať tú česť zažiť úžasnú prírodu a nezabudnuteľné divadelné predstavenia, ktoré ponúka divoká zver. Takže, či sa rozhodnete navštíviť park v období sucha alebo dažďov, nezabudnite si pripraviť vhodné oblečenie a obuv, aby ste mohli maximálne využiť váš čas safari a užiť si tento nádherný kúsok prírody.


Ubytovanie Zambia Národný park South Luangwa


Zambia je fascinujúcou krajinou v južnej Afrike so skvelou prírodou a nezabudnuteľnými safari zážitkami. Jedným z najkrajších národných parkov v krajine je South Luangwa, ktorý ponúka skvelé možnosti ubytovania pre návštevníkov.

Národný park South Luangwa sa nachádza východne od hlavného mesta Lusaka a je domovom bohatej divočiny, rôznych zvierat a úžasnej prírody. Park je známy pre vysokú populáciu leva, leoparda, slona, buvola a mnoho druhov vtákov.

Ak plánujete navštíviť tento nádherný národný park, môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi ubytovania, ktoré sa nachádzajú vo vnútri parku. Priestranné safari chaty alebo stanové tábory sú niekoľkými z možností, ktoré môžete zvážiť.

Safari chaty, nazývané aj "lodge", sú často vyrobené z prírodných materiálov, ako je drevo a trstina, a majú vynikajúci vzhľad, ktorý sa zlúči so svojím prírodným okolím. Tieto chaty ponúkajú moderné vybavenie a pohodlie, ako je vlastná kúpeľňa, posteľ so sieťou proti hmyzu na záruku pokojného spánku, a terasu s výhľadom na divočinu, odkiaľ môžete pozorovať zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí.

Stanové tábory sú obľúbenou voľbou pre dobrodruhov, ktorí chcú mať jedinečný zážitok z pobytu v divočine. Tieto tábory sú obklopené prírodou a ponúkajú komfortné stany s jedálňou, sprchami a WC. Spánok pod hviezdami s vôňou divokej krajiny je skutočne nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem ubytovania v rámci parku existujú aj možnosti ubytovania pri jeho okraji. Tieto hotely a vily ponúkajú rovnako vynikajúce vybavenie a pohodlie, ako chaty a stanové tábory vo vnútri parku. Mnoho z nich má vlastné jazdecké stajne, kde si môžete prenajať koníka a prechádzať sa po okolí.

Podnebie v South Luangwa je tropické, s teplými a suchými obdobiami v lete a chladnej a vlhkej sezónou v zime. Je dôležité zvážiť tieto faktory pri plánovaní návštevy, aby ste sa rozhodli, ktoré obdobie je pre vás najlepšie.

Národný park South Luangwa je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Ubytovanie v tomto nádhernom prostredí vám umožní nezabudnuteľné zážitky a priblíži vás k divočine, akú ste si možno nikdy ani nemysleli, že zažijete. Takže neváhajte a navštívte South Luangwa a vychutnajte si jeden z najlepších safari zážitkov na svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park South Luangwa


1. Kde sa nachádza Národný park South Luangwa?
- Národný park South Luangwa sa nachádza v Zambii na severovýchode krajiny.

2. Ako sa dostanem do národného parku South Luangwa?
- Najlepšie je cestovať do hlavného mesta Zambie, ktorým je Lusaka a odtiaľ si zabezpečiť dopravu do národného parku South Luangwa. Existujú pravidelné letecké spojenia medzi Lusakou a Mfuwe, ktorý je hlavným vstupom do parku.

3. Kedy je najlepšie navštíviť Národný park South Luangwa?
- Najlepší čas na návštevu parku je od mäja do septembra, keď je suché obdobie a zvieratá sa sústreďujú okolo riek a vodných diel.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v národnom parku South Luangwa?
- V parku môžete vidieť širokú škálu zvierat, vrátane leva, slona, leoparda, geparda, zebry, hyeny a mnohých ďalších.

5. Aké aktivity sú k dispozícii v národnom parku South Luangwa?
- Medzi aktivity, ktoré je možné v parku absolvovať, patrí viacdňové safari, nočné prehliadky, prechádzky lyžiarskymi túrami a jazdu na koni.

6. Aké ubytovacie možnosti majú návštevníci národného parku South Luangwa?
- V parku sa nachádza niekoľko lodžií a táborov, ktoré poskytujú rôzne ubytovanie, od luxusných až po kempovanie v prírode.

7. Mám sa obávať divokej zveri v parku?
- V parku je vhodné dodržiavať bezpečnostné pokyny a radšej nech sa o vaše potreby postarajú miestni sprievodcovia, ktorí poznajú miesto a zvieratá najlepšie. Divoká zver sa väčšinou bude snažiť vyhnúť vás a prípadné konflikty sa v zásade nevyskytujú.


Letenka Zambia Národný park South Luangwa


Zambia je fascinujúca africká krajina, bohatá na divokú prírodu a nádherné prírodné rezervácie. Jedným z najpopulárnejších národných parkov v Zambii je Národný park South Luangwa.

Národný park South Luangwa sa nachádza východne od zambijského mesta Lusaka a je jedným z najstarších a najväčších národných parkov v Afrike. S rozlohou takmer 9 050 kilometrov štvorcových ponúka tento park návštevníkom nezabudnuteľné divoké dobrodružstvo.

Národný park South Luangwa je známy svojou bohatou divokou faunou vrátane leva, leoparda, slona, buvola, žirafy a mnoho ďalších druhov zvierat. Na rozdiel od iných parkov v Africkom poriadku je South Luangwa otvorený pre návštevníkov počas celého roka. Keďže je obklopený riekou Luangwa, prírodný park je bohatý na vodné zdroje a je domovom mnohých druhov vtákov, ako sú napríklad plameňáky, pelikány a rajky.

Národný park South Luangwa je známy aj svojimi nočnými safari prehliadkami, ktoré sú jedinečným zážitkom. Pri nočných prehliadkach máte možnosť vidieť zvieratá, ktoré sú najaktívnejšie v noci, ako napríklad leopardy a hyeny. Skúsený miestny sprievodca vás bude sprevádzať cez park a ukáže vám nezabudnuteľné momenty a vzácne druhy zvierat.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať do Národného parku South Luangwa, je letenka. Väčšina medzinárodných letísk v Zambii má pravidelné lety do miest, odkiaľ je možné absolvovať vnútrozemský let do mesta Mfuwe, ktoré sa nachádza v blízkosti národného parku. Mnoho turistov sa rozhoduje pre letenku, pretože to je rýchle a pohodlné spojenie s týmto národným parkom.

Po prílete do mesta Mfuwe je zvyčajne potrebné absolvovať kratší prechodový let do jednej zo siedmich "letných táborov". Tieto tábory ponúkajú širokú škálu ubytovania od luxusných dobrodružných táborov po tábory so stredne rozpočtovým ubytovaním. Každý tábor je obklopený nádhernou prírodou a poskytuje návštevníkom úžasné zážitky z prírody.

Národný park South Luangwa je skutočným africkým divom, ktorý ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad na africkú divokú prírodu. Je to miesto, kde môžete objaviť nádherné zvieratá a zažiť blízkosť k nim. Ak hľadáte dobrodružstvo v africkom safari, letenka do Národného parku South Luangwa je pre vás správna voľba.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky